Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 21
Like Tree31Likes

tema: Breitling Emergency II

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    I nije mi jasno kome salje signale na 121.5 kad je to zastarjela i ugasena frekvencija od februara 2009 god. Jedina aktivna frekvencija je ova satelitska 406 MHz

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Da li je neko cuo da su ovi satovi stvarno pomogli da se neko spasi (osim onoga slucaja sa Aljaske prosle godine za koji se ispostavilo da je namestaljka)?

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Ja nisam, i bas sad tragam po googlu da to pronadjem ali za sada nista, u svakom slucaju ovo nije na odmet imati moze da spasi zivot zaista, slicno je kao i na brodovima sa nekim plutacama koje su kao i ovo distress radiobeacons

    Edit:
    Zbog ovoga je i tolika cijena jer Cospas-Sarsat naplacuje svoje usluge papreno, sigurno ih je dosta kostalo sa implementiraju taj sistem u jednom satu. Sigurno da Cospas ne bi dao za male pare da neko bude dio njihovog sistema i da moze kad mu se cefne da posalje distress alert
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (28.4.2013. u 23:25)

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Znam da se i ranije pričalo o naplati spašavanja, ali ne znam kako bi to funkcionisalo u praksi i ko bi kome šta naplaćivao. Spomenuto je da ovo može biti korisno u svakom kutku planete, ali da li je baš tako? Koliko znam, Breitling nema spasilačku ekipu koja stalno čeka, a planeta je ipak prevelika i sastoji se od velikog broja država. Nije isto da li će se imaginarni pilot tokom nesreće zadesiti u SAD, Francuskoj, Malaviju, Kazahstanu, Indoneziji ili Argentini. Ne računajući ratove i slične događaje, kada se spašavanje pilota organizuje u okviru borbenih dejstava i gde spasilačke ekipe postoje u pripravnosti, a pilot već ima opremu za slanje lokacije, kako ovo može pomoći ukoliko avion padne npr. nad Zimbabveom, a oni nemaju odgovarajuću tehnologiju? Pretpostavljam da bi igra gluvih telefona malo potrajala. Osim toga, baš me zanima pred kojim bi sudom Breitling naplatio potraživanje ako se njime poigra npr. neki bogati Kinez ili Uzbekistanac? Ne verujem da bi se lokalni sudovi pretrgli od jurnjave za osumnjičenim. Osim toga, zakonodavstvo države u kojoj se desi potencijalni udes je starije od Breitlingovih uslova korišćenja, pa ako ne predviđa kaznu za igranje njihovim satom, onda od naplate kazne nema 'leba.
    Poslednja ispravka: Neša (29.4.2013. u 0:15)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Ne verujem da bi se lokalni sudovi pretrgli od jurnjave za osumnjičenim. Osim toga, zakonodavstvo države u kojoj se desi potencijalni udes je starije od Breitlingovih uslova korišćenja, pa ako ne predviđa kaznu za igranje njihovim satom, onda od naplate kazne nema 'leba.
    Jedna oblast prava koja se zove Medjunardno privatno pravo regulise ovakva pitanja (najgori ispit na fakultetu meni). Tu ima mnogo razlicitih pravila i resenja , izmedju ostalog u nekim slucajevima moze biti nadlezno sudstvo zemlje u kojoj se nalazi sediste firme. Naravno to bi u praksi verovatno bilo jako tesko sprovesti u delo i mnogo faktora bi moralo biti uzeti u obzir (bilateralni sporazumi , odnosi zemlja itd). Tako da nije retko da americki sud donese neku presudu koja pogadja npr samsung , a cinimi se da je i koreja donosila neke presude o Ajfonu (ali to sam samo nacuo)

  6. #16
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Mislim da nije fora u Breitling spasilackom timu(ako ga uopste imaju), fora je da taj signal dodje do bilo kog SAR tima, koji bi vas spasao.
    Sto se tice kazne, ne biste je platili Breitling kompaniji, vec toj spasilackoj jedinici, koja vas spasava, a po zakonima zemlje u kojoj se to desava(naravno u slucaju zloupotrebe).
    Dragojlovic Darko likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    U slucaju zloupotrebe biste platili, a u slucaju prave opasnosti pojedinac ne placa to je vjerovatno Braja vec platio, zbog toga je i malo jaca cijena sata predpostavljam. Dostupan je na bilo kojoj tacki planete bas zbog frekvencije 406 MHz jer poziv ide preko satelita direktno do najblize stanice Cospas-Sarsat-a, naravno da ne postoji Breitling spasilacki tim.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Pre ili kasnije bi se desilo nešto iz disclaimera koji niste pročitali
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II

    Bas sam sada gledao na History kanalu onu emisiju Pawn Stars i neki tip je prodavao Breitling Emergency stariji model, receno je da je kazna ukoliko izvuces antenu a nisi stvarno u opasnosti 50.000$. Nije mozda ni bitno na kraju ga je prodao za 4.200$
    krstin and 83stojan like this.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Breitling Emergency II


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •