Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree15Likes

tema: ZENITH dzepni sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ZENITH dzepni sat

    Molio bih vas da mi kazete nesto vise o ovom satu.Sat sam dobio od ujaka pre nekoliko godina ali ne znam od koga ga je on kupio,tako da nemam nikakvih podataka o satu.
    Na brojcaniku ispod imena sata pise Mih. P. Petkovic i K?
    Pretpostavljam da se radi o nekom zastupniku Zenith-a za Srbiju,pa ako mozete da mi kazete nesto i o toj radnji,gde se nalazila,da li postoji i danas...?
    Interesuje me koje je godine sat proizveden,orijentaciono njegova vrednost
    (ne nameravam da ga prodam)...
    Na nekim sajtovima sam video da je jedna serija ovakvih satova radjena 1921. za americko trziste,za zeleznicu. Da li je i ovaj iz te godine?
    Hvala unapred.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    Dejane sat je jako zanimljiv, i zaista sam se potrudio da pronadjem nesto vise podataka na Internetu, ali bez veceg uspeha. Bilo bi dobro da napises da li ima jos neku oznaku na svom kucistu (sa zadnje strane na primer).

    Sto se tice imena ispisanog na brojcaniku, ne verujem da se radi o nekom zastupniku za Zenith, pre ce biti da je to ime nekog visokog drzavnog/vojnog cinovnika ili jako bogatog pripadnika predratnog srpskog drustva.

    Kao sto sam u nekoliko navrata spomenuo, cenu je jako tesko odrediti, jer zavisi od dosta faktora, a neki od njih su ocuvanost i unikatnost sata kao i ime proizvodjaca.

    Verovatno si i sam naisao na ove stranice, pa preporucujem da mozda kontaktiras vlasnike ovih sajtova posto je ocigledno da su usko specijalnizovani za ovu oblast:

    http://monsite.wanadoo.fr/zenhitsite/page4.html

    http://www001.upp.so-net.ne.jp/crede...l#zenithpocket

    Na prvom od ova dva sajta se nalaze modeli koji su jako slicni tvom, ali postoje manje razlike u izgledu kazaljki (sto se tice spoljasnjeg izgleda) a mozda i u tipu mehanizma.

    Nadam se da sam bar malo pomogao.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    bok
    cjenu sata bi ti se značajno povećala ako saznaš čiji je bio sat i sa nečim možeš to dokazati, naravno ako je ta osoba značajna za to doba.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    Sto se tice brojeva na kucistu,nasao sam na oba poklopca da pise 8176930 a na ploci ispod poklopca,ovamo gde je mehanizam pise 3093494

  5. #5
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    Pronasao sam podatak da je Mih. P. Petkovic (cije ime pise na brojcaniku mog sata) imao titulu kraljevsko dvorskog časovničara i juvelira,radnja se nalazila u Beogradu,Terazije 38,kneginja Olga je tu popravljala svoje broševe, satove, upaljače...
    Da li neko zna nesto o toj radnji?

    Podatke koje sam nasao mozete videti na adresi http://bgdmdsr.blogspot.com/2008/04/...-juveliri.html

  6. #6
    Novi član
    Član od
    16.1.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    Petrovicu,
    sat koji imam je isti kao sa tvoje slike. Casovnicar mi je rekao da je proizveden 1900. god. Kontaktirao sam Srbu Mihajlovica sa Terazija u vezi servisa, ali nije siguran za mogucu opravku sata.
    Pozdrav.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH dzepni sat

    Hvala ti.Onda je mozda i moj toliko star.Otici cu do tog servisa da mi kaze godiste sata i da vidim moze li da sredi ostecenje na brojcaniku.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Pozdrav, nadam se da još čitaš forum iako si neaktivan. Drago mi je da imamo isti model sata, doduše moje je potpuno ispravan i u značajno boljem stanju. Inače taj sat je moj deda dužio na železnici još pre II sv. rata a kasnije ga otkupio (na kredit) i kako je govorio bio je najtačniji i najskuplji od tri džepna sata koji je imao. Naravno ja kao najstariji unuk dobih Zenith i eto ga u regalu....već dugo se kanim da ga pošaljem na čišćenje i poliranje, inače neverovatno je tačan, a nadimak ovim satovima je bio "noktaš" zbog zareza koji si noktom pritiskao sa leve strane krunice.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Ti Zenithi su doista prekrasni i posebno točni,ali i skupi,stariji modeli imali su pored sebe polugicu koju se trebalo noktom pritisnut da bi se namjestilo vrijeme zato jer se kruna nije vadila vani takav je bio patent.Mih. P. Petkovic je bio vaš Beogradski časovničar i zastupnik za Zenith satove zato na ciferu i je njegovo ime,a kod nas u Zagrebu zastupnik je bio urar Vasić.
    Odmah da kažem cifer na tim Zenithima skoro je nemoguće naći novi jer su raritetni i mana im je što su pucali kod broja 10 i 4 zbog polugica koje su bile ispod i spajale cifer na mehanizam tako da je prilikom pada sata to staradavalo ali i kod nestručnog rukovanja loših časovničara.Mehanizam je malo lakše sredit da se nać dijelove na internetu a i ja imam jedan malo mlađi mehanizam koji može poslužit za popravak nekog sata.Već sam s nekima razgovarao da im popravim njihove Zenithe pa ako koji dio ostane a ostat će opruga za navijanje sata koja radi u redu i još pokoja sitnica pa to rado udjelim ako nekom bude potrebno.Ja sam u potrazi za Zenithom ali da mu je cifer skroz očuvan i spreman sam za takav sat uć u pregovore jer ga želim imat u kolekciji koju uskoro budem i pokazao.
    Nadam se da sam malo pomogao ako vas još što bude interesiralo i budem mogao pomoći pitajte na usluzi sam vam!
    Lp!
    sima hrabri and Varga like this.

  10. #10
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    koji je broj na mehanizmu a koji na kućištu?
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dzepni Longines
    By bugarin in forum Džepni satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:02
  2. Longines dzepni sat
    By Petovic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:26
  3. Zenith dzepni sat
    By dozon in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 15:35
  4. Zenith dzepni sat
    By Don_Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:19

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •