Strana 68 od 77 PrvaPrva ... 1858646566676869707172 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 671 do 680 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #671
    Novi član
    Član od
    9.6.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ideja o vrednosti sata

    https://prnt.sc/fpnkhm
    https://prnt.sc/fpnkqp

    Postovanje, nov sam na forumu i ne razumem se u satove. Imam jedan stari sat, srebrni je i radi ali nemam pojma da li i koliko vredi. Da li mi neko moze dati neke informacije o njemu?
    Varga and fotopetar like this.

  2. #672
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Ideja o vrednosti sata

    Citat Freeman kaže: Pregled poruke
    https://prnt.sc/fpnkhm
    https://prnt.sc/fpnkqp

    Postovanje, nov sam na forumu i ne razumem se u satove. Imam jedan stari sat, srebrni je i radi ali nemam pojma da li i koliko vredi. Da li mi neko moze dati neke informacije o njemu?
    Ispričavam se što sam malo zapustio forume al to ne znači da nisam spreman pomoći uvijek
    Radi se o Longinesu i to onom starijem modelu koji se namještao s pomoću nokta tako da se zove noctu namještanje. Prekrasno izgleda i ako ide po mom vrijedi 100-200€. Ako ima nekakvu gravuru na poklopcu zadnjem još je malo zanimljiviji. Ako je obiteljski sat preporučam čuvati ga a ako nije i na prodaju je strpite se jer trenutno džepni satovi su podcijenjeni.
    Deda likes this.

  3. #673
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Citat Lady kaže: Pregled poruke
    Da li neko nesto zna o ovom satu? Mislim da potice iz vremena II svetskog rata ili nesto malo kasnije i da je kupljen u Nemackoj. Na satu pise samo CHRONOMETRE AKS WATCH, a na poledjini futrule WARTBURG D.R.G.M. 24 1/2.Prilog 130412Prilog 130413Prilog 130414

    Pozdrav svima i hvala unapred!
    Sat nije vojni kao ni kutija sata to su samo obični natpisi na zaštitnim kutijama za džepne satove. Šteta da se ne vidi mehanizam koje je kvalitete al po mom ovako ako sat ide vrijedi 50-70€.
    Poslednja ispravka: fotopetar (6.8.2017. u 10:08)

  4. #674
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: dzepni sat koji me godinama muci..

    Citat spleen kaže: Pregled poruke
    Postovanje i pozdrav svima.
    Zamolio bih ako moze pomoc, bilo kakva, dalje cu vec nekako, nadam se..
    Ne mogu procitati a ni ustanoviti koje je marke sat, ne znam nedostaje li jedno ili dva pocetna slova..
    nekakvi brojevi jesu iza na poklopcu, ali to je nesto rucno grecano, pisano, ili nesto...
    no, par slika, pa mozda pomogne..
    unaprijed zahvalan.
    Rekao bih da na ciferu piše Mudana, po mehanizmu rekao bih da je sat švicarski, klasa srednja po mom nekih 50-70 € vrijednosti. Ako ide sat je zanimljiv. Na unutarnjem dijelu kućišta natpisi su zapisi urara kad je sat bio na servisu.

  5. #675
    Novi član
    Član od
    31.7.2017.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    4
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Džepna Doxa

    Sat koji stoji u nekom zapećku jer mi je previše ukrašen. Ima reljef u srebru , motiv iz lova , ili Dijana ili Artemida , nisam uspeo da odredim. Oko 45 godina je u porodici , pre toga ne znam. Interesuje me neka približna vrednost , ne bih da ga prodam nego bih ga menjao za neki zidni sat sa klatnom , a ne bih ni da me prevare ili da ja prevarim nekoga. Hvala.Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-aotvoren.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-apozadi.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-aspreda.jpg

  6. #676
    Novi član
    Član od
    23.8.2017.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepna Doxa

    Želeo bih kao novi član ovog prekrasnog sajta, na koji sam slučajno naleteo, i bez daha ga /bar jedan deo prelistao/ da uputim pozdrave, počevši od administratora, moderatora i svim članovima, a objašnjenja i poznavanje materije su mi ostavila dojam da se radi o vrsnim poznavaocima "faha", za koji sam iskreno mislio da ih nema kod nas...a ono, naprotiv. Žao mi je što počinjem da mislim da časovničarski, urarski ili sajdžiski zanat kod nas odumire, nažalost. Većina mlađih, koji su pošli roditeljskim stopama, nisu više na onom pređašnjem nivou, tako da se svodi na zamenu baterija, kaiša i narukvica, sem malog broja onih koji znaju i nastavljaju taj posao. Imao sam slučaj da sam odneo, po preporuci kolege, zidni sat na popravku kod sina od starog, sada već pokojnog majstora, koji mi je držao sat preko godinu dana, dok se ne vrati "majstor" koji je bio u poseti deci na drugom kontinentu.
    Još jednom želim da uputim izvinjenje FOTOPETRU što sam zloupotrebio njegovu mejl adresu i uputio p.p. njemu lično, pre nego što sam se registrovao. Nadam se da će mi oprostiti.
    Toliko od mene i hvala svima uz srdačni pozdrav!
    fotopetar and Zagor like this.

  7. #677
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Džepna Doxa

    Deda
    Dobro ti nama došao
    fotopetar and Deda like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #678
    Novi član
    Član od
    23.8.2017.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepna Doxa

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Deda
    Dobro ti nama došao
    Zahvaljujem.
    fotopetar likes this.

  9. #679
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepna Doxa

    Citat Deda kaže: Pregled poruke
    Želeo bih kao novi član ovog prekrasnog sajta, na koji sam slučajno naleteo, i bez daha ga /bar jedan deo prelistao/ da uputim pozdrave, počevši od administratora, moderatora i svim članovima, a objašnjenja i poznavanje materije su mi ostavila dojam da se radi o vrsnim poznavaocima "faha", za koji sam iskreno mislio da ih nema kod nas...a ono, naprotiv. Žao mi je što počinjem da mislim da časovničarski, urarski ili sajdžiski zanat kod nas odumire, nažalost. Većina mlađih, koji su pošli roditeljskim stopama, nisu više na onom pređašnjem nivou, tako da se svodi na zamenu baterija, kaiša i narukvica, sem malog broja onih koji znaju i nastavljaju taj posao. Imao sam slučaj da sam odneo, po preporuci kolege, zidni sat na popravku kod sina od starog, sada već pokojnog majstora, koji mi je držao sat preko godinu dana, dok se ne vrati "majstor" koji je bio u poseti deci na drugom kontinentu.
    Još jednom želim da uputim izvinjenje FOTOPETRU što sam zloupotrebio njegovu mejl adresu i uputio p.p. njemu lično, pre nego što sam se registrovao. Nadam se da će mi oprostiti.
    Toliko od mene i hvala svima uz srdačni pozdrav!
    Svoj mail sam i ostavio da me mogu kontaktirati kolege ali i oni koji samo žele saznat nešto o satovima koje imaju a spadaju u temu u kojoj znadem nešto. Nadam se da sam bio od pomoći još jednom džepni sat je samo za čuvati kao uspomenu a Omegu bi mogli malo i srediti,servisirat i ušminkat malo pa s njom opet na ruku u nekim svečanijim prigodama, patina koju ima daje joj samo još veći šarm.

  10. #680
    Novi član
    Član od
    24.5.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: dzepni sat koji me godinama muci..

    fotopetar, zahvaljujem na info..
    sat ide, navijanje uredno, ne kasni, ne zuri..

    puno hvala jos jednom..
    fotopetar likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •