Strana 47 od 77 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 461 do 470 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #461
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Elgin 1903

    Uvijek postoji način da se sat popravi, ali u tvom slučaju, to bi bilo zasigurno neisplativo. Tih dvadesetak dolara odnosi se na pojedine dijelove "werka"

  2. #462
    Novi član
    Član od
    5.5.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Waltham

    Pozdrav svima,
    Nedavno sam našao i zainteresovao se za stari dedin sat. U pitanju je Waltham kako sam uspeo da saznam na nekim bazama trebalo bi da je iz 1903 godine. Prema serijskom broju na mehanizmu. Nisam našao ništa o oznakama na poklopcu sata. Postaviću slike da biste bolje ocenili stanje i karakteristike. Mislim da su dovoljno dobre rezolucije. Napomenuo bih da je (po mom) ispravan, navio sam ga malo u strahu da ne pokvarim nešto i radi tačno po nekoliko sati.
    Zanima me da li se sat smatra retkim i specifičnim po nečemu i koja je vrednost ovog sata u ovakvom stanju?
    Hvala.
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053125.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053128.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053129.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053132.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053133.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053134.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053135.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053138.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-p5053139.jpg  

  3. #463
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Waltham

    Sat nije ništa posebno rijedak, niti posebno vrijedan, spada u jeftinije američke satove, u ovakvu stanju vrijednost oko 70 $, moja preporuka da ga malo urediš, dobro očistiš kućište, ta ako si kolekcionar, zadržati u kolekciji.

  4. #464
    Novi član
    Član od
    5.5.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Waltham

    Hvala puno na brzom odgovoru, tako nešto sam i očekivao. Nisam kolekcionar, ali mi je drag pa bih ga eventualno doterao za ličnu upotrebu. Koliko bi to koštalo?
    Zanima me još nešto, u nekoj knjizi(mislim Šerlok Holms) sam čitao o "ogrebotinama" unutar poklopca sata, odnosno sitnim urezanim zabeležbama koje se vide lupom, to su ustvari zapisi zalagaoničara. Da li postoji način ući u trag i otkriti neku istoriju sata, kome je pripadao, šta se s njim zbivalo..? Kapiram da je odgovor ne, al ajde..
    Hvala još jednom.

  5. #465
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Waltham

    U 99% slucajeva te oznake su ostavljali casovnicari kada su radili servis ili popravak na satu....datum i njihovi inicijali ili oznake.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #466
    Novi član
    Član od
    21.5.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Waltham

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0145.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0146.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0147.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0148.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0149.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0151.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0152.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0144.jpgPozdrav svima, zamolio bih pomoć oko procene ovog sata. Sat je ispravan 100% što se može videti na video klipu Hvala unapred VIDEO0150

  7. #467
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Waltham

    SaleT Waltham tvoj kolege su dobro procijenili,ništa poseban američki sat,oštećen tako da ne vrijedi mnogo.
    LLedeni imate prekrasan damski sat s još ljepšim dodatkom privjeskom.Trebate provjerit jel kućište od zlata.

  8. #468
    Novi član
    Član od
    21.5.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Waltham

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    SaleT Waltham tvoj kolege su dobro procijenili,ništa poseban američki sat,oštećen tako da ne vrijedi mnogo.
    LLedeni imate prekrasan damski sat s još ljepšim dodatkom privjeskom.Trebate provjerit jel kućište od zlata.
    Jeste, zlatan je provereno, a i mekano je pod prstima, plašim se da jače pritisnem kad zatvaram.

  9. #469
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Waltham

    moze li mi neko reci nesto o ovom satu, nemoguce da je replika šafhauzena, a prvo sam pomislio da je IWC, kako sam se razocarao kad sam video da nije




  10. #470
    Novi član
    Član od
    19.5.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Waltham

    Pozdrav forumasima i kolekcionarima, moze li mi neko pomoci oko sledeceg primerka, naime jedino sto sam nasao o njemu je da je iz 1892 mehanizam nije zaribao, ali ne radi. Obzirom da se ne razumem u stare satove nisam se raspitivao do sada o njemu i kakvu funkciju ima brojcanik od 0 do 9 ?
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_1626.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_1627.jpg

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •