Strana 43 od 77 PrvaPrva ... 3339404142434445464753 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 430 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #421
    Novi član
    Član od
    13.3.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dobro vece, imam jedan sat poklon od pradede, pa bi ga mozda prodala ali ne znam koliko vredi, da li mogu doboto vasu pomoc oko procene,
    unapred hvala. Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_1536.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_1529.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_1532.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_1537.jpg
    83stojan, fotopetar and arch_m like this.

  2. #422
    Novi član
    Član od
    13.3.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dobro vece, mogu li dobiti bilo kakvu procenu za sat koji sam postavila 13.03.2015. tj. ovaj iznad???

  3. #423
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dobro vece i Vama, ma fotku su katastrofa, neostre i nejasne. Vidi se samo oznaka casovnicara i juvelira Stefanovica. Bilo bi jako neozbiljno dati bilo kakvu procenu bez dobrih fotki. Pokusajte uraditi nove fotke, danas skoro svaki mobilni ima dobru kameru.
    A onda ce sigurno netko od kolega koji su "kod kuce" sa djepnim satovima dati procenu.
    fotopetar, nokru and arch_m like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #424
    Novi član
    Član od
    13.3.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Nadam se da su ove slike bolje sada jer se sve na njima vidi sta pise, molim vas za njegovu procenu. Unapred hvala.

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20150314_212053.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20150314_212154.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20150314_214935.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20150314_214837.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20150314_214821.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (17.3.2015. u 17:11)

  5. #425
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    E sad to mnogo bolje izgleda, Jelena!

    Opa! Jedan lijep Longines!

    Steta sto fali sekundara, ali mi ovako na prvi pogled izgleda jako lijep i u prilicno dobrom stanju.

    Sudeci po serijskom broju koji se nalazi na mehanizmu, ovaj sat je proizveden negdje pred sami kraj 1936. godine.

    A evo, cisto da vidis gdje ti ga je pradeda pazario. (hvala Shmizli na slici!)

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-103332d1418892858-butici-prodavnice-satova-imageuploadedbytapatalk1418892858.752183.jpeg

    Ako je stvarno ptadedin, ne bih ja to prodao, nema tih para...


    P.S. Sad kad su slike OK, ocekuj nekog od nasih strucnjaka za dzepne satove da ti pokusa dati neku okvirnu cijenu.
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  6. #426
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Sada je puno bolje,
    Ja se necu upustati u cenu i njegovu vrednost, ali cisto info......ne ocekuj preko 120-150€.....nazalost trziste je takvo: A vrednost i cenu..... To ce ti bolje i tacnije reci kolege nokru i fotopetar.
    Mehanizam izgleda dobro, ali sve ostalo je problematicno......cifer blago ispucan, fali staklo, zato je verovatno ispala i sekundara, minutna kazaljka mi je isto upitna, fali obruc oko krunice, mada je po meni najveci steta sto je cifer ispucao....to se ne moze srediti.

    Uglavnom najbolje ce ti reci kolege koje sam gore naveo.
    nokru likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #427
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dobro si, Mario, sad pokusavam sto vise uvecati sliku sa cistijim ciferom, i minutna kazaljka zaista izgleda kao da joj je u najmanju ruku odlomljen vrh - jedva da i dobacuje do satnih markera.Vani se na buvljacima daju naci slicni ili istovjetni modeli, ne radi se ni o velikim ciframa, pogotovo kad su u pitanju neispravni satovi, pa bi eventualno sredjivanje jednog ovako lijepog nasljedstva bio pravi projekt za uzivanje... Naravno - koga ovakve stvari zanimaju.Meni je cifer ovdje manji problem od dijelova koji fale. Popucao jeste, ali, uzevsi godine u obzir, uz pazljivo ciscenje, meni napuknuca ne bi ni najmanje smetala. Naravno, sve se ovo odrazava na cijenu.
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #428
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: pozz svima

    Jell Ena, dobro došla na forum.
    Možeš li napisati šta piše na toj gravuri? Baš me interesuje. Vrlo interesantna gravura.
    Za procenu vrednosti će se neko javiti.
    nokru likes this.

  9. #429
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: pozz svima

    Već sam privatno rekao sve o satu a vidim da se i kolege slažu oko realne procijene sata,na žalost u stanju kakvom je cifer 100-150€ trenutni je maximum za ovakav sat u ovakvom stanju.Trenutno ni kod nas ali ni vani nije prepoznata vrijednost vojnih satova kraljevine Yu.Ustvari vani i ne viđam ovakve satove u ponudi a kod nas ako koji i zaluta opet treba vremena da dođe do vlasnika jer kolekcionara džepnih satova napose ovih vezanih uz kraljevinu ima nas nekoliko.
    O ovakvim satovima sam pisao da su jako rijetki jer je u svakoj klasi davan jedan broj satova najboljima,o točnom broju satova u klasi ne zna se,a broj poznatih satova iz klasa imam u svojoj arhivi kao i gdje se nalaze uz njihove slike.To mi je opcesija u zadnje vrijeme ali i želja što više ovakih satova prikupit u svojoj kolekiji,jer po mom bolje satovi naših krajeva s našom poviješću nego neki engleski il američki sat.
    Još nešto o satu,sat je kao što kolega kaže najvjerojatnije iz 1936 godine,sve na satu je originalno ali kao što kolege kažu i kazaljka je oštećena a i cifer je cijeli raspucao od pada na tlo.Ako budete sebi ostavljali sat samo mu pokušajte naći kailu za lanac,nove kazaljke (minutnu i sekundnu) te novo staklo.Ostalo nek bude kako jest,jer bolje i oštećen cifer s potpisom Stefanovića nego cijeli cifer bez potpisa.
    Sve u svemu lijep sat za čuvanje il kolekciju jer je zanimljiv zbog gravura i priče.Eto toliko od mene.Više ne znam što reći.
    Bluesky and arch_m like this.

  10. #430
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: pozz svima

    Nemam puno reći, sve je otprilike, gore rečeno, vrijednost u ovakvu stanju oko stotinjak eurića, čini mi se da se vidi osovina sekundne kazaljke, mišljenja sam da bi ga valjalo malo dotjerati, bigl, staklo i nove kazaljke uz malo truda nebi smjelo biti neka značajna cifra, zbog samog potpisa brojčanika, a pogotovo interesantne i zasigurno rijetke gravure, uređen sat treba sačuvati za "bolja vremena" i sigurno će predstavljati "dobar komad" u kolekciji.
    arch_m likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •