Strana 40 od 77 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 400 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #391
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dobro dosao na forum.

    Postavi druze dobre slike sata. Bez dobrih slika se sve svodi na nagadjanje.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #392
    Novi član
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat Goran Jumić kaže: Pregled poruke
    Dobar dan svima.

    Zovem se Goran i dolazim iz Hrvatske..

    Naime dobio sam na poklon 2 džepna sata. Jedan kao mali djecarak a drugi nesto kasnije od osoba koje su vec preminule (susjedi). Iskreno neznam ništa o satovima jer nemogu nikoga pitati kolko su stari il koliko vrijede. Iskreno nisam ih nikada koristio nego sam ih tek nedavno pronasao spremljene u jednom kofercicu kod kuće. Evo stavljam slike pa ako bi nešto znali mi reci o njima i eventualno procijeniti vrijednost jer bi ih prodao. Satovi nisu koristeni niti navijani godinama ali evo sad sam ih isprobao i rade normalno oboje.

    Znaci prve dvije slike su jedan sat... druge dvije slike su drugi sat!

    Hvala svima!

    Prilog 75503Prilog 75504Prilog 75505Prilog 75506
    Poštovani evo dovezujem se na svoj stari topic. Prvi sat koji je kolega sa foruma procjenio na 10-30 EURA sam poklonio prijatelju koji mu se jako svidio a ovaj drugi Zenith sat sam odlucio prodati ako uspijem pa evo molio bih ako možete ponovo procjeniti njegovu vrijednost. Naime prilažem dodatne slike jer sam danas po prvi puta otvorio sat i vidio kako izgleda mehanizam.









    Moram napomenuti da na slici mehanizma se bas i ne vidi ali piše ZENITH SWISS MADE 17 JEWELS
    Poslednja ispravka: Neša (5.2.2015. u 12:00)
    nokru likes this.

  3. #393
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Rekao bih dosta slab zenith oko 1000 kuna. ispiši mi sve brojeve u nizovima kakvi su na poklopcu

  4. #394
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Prekrasan Zenith kakav baš i ne viđam negdje poslije rata je sat,vidi se da je mehanizam Zenithov al noviji koji već jako naliči na etine mehanizme ali nije već je original Zenith.
    Zenith je službeni sat turskih željeznica po oznakama na poklopcu sata.Bilo bi dobro malo bolje poslikat poklopac da vidim bolje oznake i lice sata da vidim od čega je lice dal je emajl-keramički il je metalni s bojom,dal ima oštećenja na njemu.
    Po mom mišljenju vani ovakav sat ispod 200€ ne bi smi ići ako ide u redu i očuvan je.
    Moja preporuka je trenutno čuvat sat jer ozbiljnih kupaca-kolekcionara nema baš,svi smo u laganim financijskim problemima,s vremenom cijena i vrijednost sata može samo porasti jer stanje cijena sad je užas.A uz to iz dana u dan sve manje satova u ponudi jer jednom oni koji se prodaju većinom putovima odlaze vani jer kod nas kolekcionara i nema,samim time kod nas ostaje sve manje satova jer nema kolekcionara koji ih čuvaju i s vremenom kad stignu novi zaljubljenici-kolekcionari neće više imat skoro šta otkupit tako da će prodavači tada moći dignut cijene svojim satovima barem do cijene za koju se satovi koje nude prodaju na e-bayu.

  5. #395
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Petre , visoko komercijalni zenith sa motivom turskih željeznica, nikako službeni i rađen po narudžbi za, turske državne ili ine željeznice.

  6. #396
    Novi član
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Šaljem Vam malo bolje slike bez odbljeska

    Jedinu oznaku koju sam vidio na unutarnjem poklopcu jest: 04.0130.034

    Sat sam po sebi je očigledno sive boje, a unutarnji poklopac mehanizma je zlatne.

    nokru likes this.

  7. #397
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Sat je sedamdesetih godina, i u dobrom stanju, ali nažalost kod nas ne može postići cijenu, trenutno se vrte dva dobra iz 1925-tih 170-180 e, već pola godine, zato sam ti rekao soma kuna, to je najviše što možeš izvući, sory.

  8. #398
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    I dalje stojim iza tog da je ovo službeni sat turskih željeznica iz 70-ih.Zenithi su brend koji se oduvijek koristio u željeznici zbog svoje preciznosti i vjerujem da ni ovaj ne zaostaje ništa za precima preciznošću.Cifer je prekrasan,koliko mi se čini emajlirani-keramički je nije metal al opet ne mogu potvrdit to 100 posto.
    Sve u svemu prekrasan sat koji treba čuvat jer na žalost gospon nokru je u pravu što se tiče vrijednosti trenutno puno starijih Zenith satova.Tvoja je prednost jedino što je sat turskih željeznica a ne iz naših krajeva pa možda netko poželi baš takav u kolekciji.
    nokru likes this.

  9. #399
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Dragi prijatelju, i dalje tvrdim da nije, službeni ima oznake na brojčaniku, obično polukružne oko loga zenith, te ne vjerujem da bi netko 80-tih prodavao službeni sat na ponto rose, trgovačka roba u klasi zenitha, za turke, jugošvabe i dr, pozdrav

  10. #400
    Novi član
    Član od
    8.2.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ja sam nov na forumu i zamolio bih vas da mi kazete nesto vise o ovom satu koji sam nasledio.Znam samo ono sto pise na satu i znam da je sat izradjen od 18 karatnog zlata. Interesuje me kad je izradjen i kako i kolika mu je vrednost.....itd evo par slika slikano je mobinim

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-10951087_765014950213747_609190539_n.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-10841290_765014846880424_804747762_n.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-10958189_765014786880430_435250168_n.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-10966587_765029560212286_1915762973_n.jpg

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •