Strana 27 od 77 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #261
    Novi član
    Član od
    5.5.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    Sarmagedon moram reći da imate prekrasne satove i želim vam dobrodošlicu na forum.Prvi hunter sat (s prednjim poklopcem) je Longines (zanima me ima li kakvu gravuru na sebi,možda željeznice,jer takvi satovi su većinom dobivani od strane željeznica) i to jako star (za točno odredit godinu trebalo bi vidjet mehanizam i po broju na njemu vidjet preko arhive u Longinesu) ali i vrijedan sat (trenutno nekih 200-300€) moram priznati da ja još takav sat nemam u kolekciji i nadam se jednog dana imat jedan.
    Druga je Omega,pošto nema slika poklopca i mehanizma okvirno bih je stavio da spada u vrijeme između dva rata,a onako vrijednost sata od 100-200€.
    Hvala Vam na pomoći. Iskreno, nisam znao da postoji ovakav kutak na netu sa toliko ljubaznih i pasioniranih ljubitelja satova.
    U pravu ste što se tiče gravure na Longines satu, trebao mi je koji sekund da razaznam lokomotivu i logo .
    Što se tiče Omege, deluje u mnogo boljem stanju ali nema poklopac, da li to znači da nedostaje ili je moguće da je postojao i model bez istog?

    Moram još malo da iskoristim Vaše poznavanje materije, raspitivao sam se kod lokalnog časovničara o čišćenju pomenutih satova i kolega me je naplašio da to ne bih trebao raditi....da čak to može smanjiti vrednost satovima, što mi deluje prilično nelogično.
    Recite mi da nije u pravu.

    Hvala Vam još jednom i srdačan pozdrav.
    fotopetar likes this.

  2. #262
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Postavite još slika oba sata,ako može i mehanizme,poslikajte gravure ali i poklopac koji nedostaje ovako ne znam na što mislite.
    Što se tiče servisa satova to uradite obavezno (servis satu povećava vrijednost a ne smanjuje ko što taj junak kaže i ostade živ) samo pazite da to uradi znalac (preporučen urar) i povoljno (neki znaju naplatit puno više od realne cijene).
    Lp
    Iskreno meni je užitak pomoći bilo kome,još više zato što sam u počecima svojeg kolekcionarstva imao jako loša iskustva s ljudima koji su mi trebali pomoći a oni to nisu radi svoje koristi.
    Poslednja ispravka: fotopetar (6.5.2014. u 19:04)
    Sarmagedon likes this.

  3. #263
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    @fotopetar

    zahvaljujem, dakle smatrate da ovaj Kienzle jeste stariji od ww2. svakako nece ici na prodaju, pitanje sam posavio cisto da bih znao sta imam.

    @sarmagedon

    moguce je da se vi i vas casovnicar niste dobro razumeli. samo ciscenje mehanizma i vracanje istog u funkcionalno stanje i bezbedan rad zaista povecava vrednost (i cenu) sata. No za dalje radove na satu morate d odlucite sami kako da postupite. Postoje tri vrste vracanja sata u zivot:
    1. obnavljanje (da ga tako nazovem) je vrsta rada na satu (i ostalim vremesnim stvarima) kojom se sat vraca u najbolje moguce stanje. ako je recimo pozlata propala -obnavlja se, ako je cifer propao obnavlja se ponovnim farbanjem i pisanjem logoa firme iznova , ako je staklo izgrebano , zameni se novim. no to vise nije onaj sat.
    2. restauracija - vrsta rada u kojoj se satu vraca prvobitni izgled, zahtevno je ali rezultat je dobar. izgrebano staklo se brusi i polira ali mora ostati ono koje je bilo, ostecen cifer se obnavlja - tacno onim bojama kojima je bojen u fabrici, kazaljke takodje , i slicno
    3. autentican starinski sat u konzerviranom stanj. sat se ne obnavlja niti farba niti brusi niti polira. samo se cisti od prljavstine i korozije a zatim zasticuje cudotvorni nevidljivim hemikalijama da bi manje propadao.

    Ovu trecu vrstu stanja sata ozbiljni kolekcionari najvise cene. narocito ako je sat redak,arhaican i star. samo jedna zamenjena kazaljka na nekom vredno satu obara stvarnu vrednost.
    no kako rece kolega fotopetar, mehanizam treba ocistiti pa ako covek nije tome vican licno onda kod pouzdana majstora.
    fotopetar and Sarmagedon like this.

  4. #264
    Novi član
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Pozdrav evo slike moje omege, pa bih zamolio sve one koji znaju da mi procene vrednost i da mi kazu nesto vise o njemu, i da na satu iza pise sigurd backstrom fran t. K. Kamrater 19 1-3 34
    1-3 je jedna trecina

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_20140510_013746.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_20140510_013739.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_20140510_013629.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_20140510_013440.jpg

  5. #265
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Mr Dikic -
    vasa omega je iz 1934 godine (gravura: datum 1 Mart 1934) Takodje serijski broj ukazuje na proizvodnju ca. 1933 sto se dobro uklapa. Poklonjen svedjaninu Sugrud Backstorm-u od njegovih prijatelja. Stil lako prepoznatljiv kasni Art Nouveau, narocito kopca za lanac.

    Sat je tipican primerak Omege sa mehanizmom kalibar 39.1L, silver plated. Kuciste je mesing, pozlata. S obzirom na stanje cifera, i podrazumevajuci da je sat u radnom stanju, moja procena je oko 150 EUR,

    N.
    Poslednja ispravka: NickH (10.5.2014. u 6:35)

  6. #266
    Novi član
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Druze on vredi vise u zlato da ga prodam nego ovako

  7. #267
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Na fotogafiji poklopca pise 'metal' sto znaci da nije zlato. Posaljite fotografiju drugog poklopca ili navedite brojeve zlatnoig ziga.
    Sasvom je moguce da je deo kucista napravljen od zlata ali to se ne vidi na vasoj fotografiji. Uz pretpostavku da je kuciste zlatno, valuacija je vrednost zlata + 150 EUR.

    Ovo je odlican primer koji pokazuje da je valuaciju nemoguce uraditi bez inspekcije.

  8. #268
    Novi član
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Sat je nosen u zlatari na proveru i jeste zlatan to je ono iza cega ja stojim da je zlatan

  9. #269
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Postrovani gospodine Dikicu,

    na fotografiji koju ste prilozzili vidi se jasno da je poklopac sata markiran sa "metal". To znaci da nije zlato. Takodje, masivni prsten koji drzzi satni mehanizam takodje nije zlato.

    Ono sto eventualno mozze biti zlato je prsten oko cifera (bezel) i spoljno kuciste.
    To se mozze lako verifikovati ako posaljete dodatne fotografije unutrasnje strane poklopca.

    Srdacan pozdrav,

    N.


  10. #270
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Prekrasna Omega,definitivno vjerujem da je oklop kućišta i zadnji poklopac zlatan (za točno odredit koliko zlata ima na kućištu trebalo bi ga rastavit a vjerujem da je to šteta).Po mojoj procijeni nekih 400-500 € bila bi realna vrijednost cijelog sata.Al ovako nešto šteta je prodavat bez da se javi netko koga baš zanima kupovina ovog sata pošto je sat bio poklon.Kolega NIckH je ostalo o satu rekao,tako da više nemam što nadodati.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •