Strana 29 od 77 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 281 do 290 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #281
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Kolega - slazzem se da je 80mm atraktivna velicina, ali koliko sam shvatio u pitanju je 80mm sa krunicom ? Ili je to precnik mehanizma? Slika oscilatora (balance wheel) bi bila pozzeljna. Uveren sam da se mozzmo slozziti da je za dzepni sat presudan kvalitet oscilatora. To bi nam treba o biti vodeci parametar. Prodati ili sacuvati u kolekciji je individualna stvar i mozzda sam tu ishitrio sa savetom, ali sat je veoma tesko kvalifikovati kao vrhunski kolekcionarski primerak.

    Moj predlog za sve koji zzele da nauce nesto o dzepnim satovima je da pre bilo kakve kupovine nabave odlicnu knjigu
    Complete Price Guide to Watches by Shugart, Cooksey. Mozze se naci na ebay za 5-10 dolara. Nije bitno koja edicija, sekcija o dzepnim satovima je ista. Prvi deo je posvecen dzepnim satovima (pretezzno Americkim) i predstavlja odlican reference book.


  2. #282
    Novi član
    Član od
    7.5.2014.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    U zdravljhe svi ! Sada mozda ispadnem smesan...sat je stigao od Casovnicara. Koji tvrdi da je mehanizam verovatno sastavio sam Bach Antal,jer navijanje ovoga sata ide samo u jednom smeru,sto je njemu cudno..Postavio sam slike,pa ako neko moze pomoci..

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-img_20140522_093704.jpg

    Evo sata,slikano je mobilnim ali se vidi..

    Postovanje . Gospodine Nickh , ja sam verovatno najveci laik na ovome forumu...Sve ste u pravu sto pisete ! Ali..meni je zanimljivo sto i pored velikih poznanstava svuda po Evropi i Americi,do sada niko nije pronasao sat toliko star-novi..iz bilo kog doba da na ciferu i mehanizmu ima potpis i gravura Bach &Antal Szeged . E to hocu prvenstveno da proverim pa makar sat ne vredeo nista,ali ce meni licno vredeti da saznam ko ga je sklopio..pravio i ko je taj covek ili radionica...
    Poslednja ispravka: RUS (22.5.2014. u 12:20)

  3. #283
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Milane, vidim na berzi je, mislim da ces po toj ceni tesko prodati dzepni sat, uopste se dzepni satovi retko prodaju, a ako neki i ode, to je retko kad preko 100evra.....u vreme kad je taj sat proizveden, odnosno sastavljen, radilo se malo drugacije nego danas u vreme globalizacije gde opstaju samo najveci, tada su se automobili, bicikli, motocikli i satovi sastavljali u malim radionicama

    bilo je na hiljade proizvodjaca, medju njima je i Bach Antal, zato je vecini nepoznat i o njemu ne mozes da nadjes nigde informacije

    mozda je sastavljao satove godinu dana, sastavio sto komada jer se bavio casovnicarstvom i prestao da ih sastavlja

    cifer ti je isto ostecen dole kod sedmice ima jedno ozbiljno ostecenje, a cifer je mnogo bitan
    Poslednja ispravka: RUS (22.5.2014. u 13:06)

  4. #284
    Novi član
    Član od
    7.11.2009.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Pozdrav svima,je l' neko zna nesto vise o vom satu? U pitanju je Remontoir iz 1900,14k zlato Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00775.jpg

  5. #285
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat Milan88 kaže: Pregled poruke
    U zdravljhe svi ! Sada mozda ispadnem smesan...sat je stigao od Casovnicara. Koji tvrdi da je mehanizam verovatno sastavio sam Bach Antal,jer navijanje ovoga sata ide samo u jednom smeru,sto je njemu cudno..Postavio sam slike,pa ako neko moze pomoci..

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20140522_093704.jpg
Viđeno:	223
Veličina:	414,6 KB
ID:	91297

    Evo sata,slikano je mobilnim ali se vidi..

    Postovanje . Gospodine Nickh , ja sam verovatno najveci laik na ovome forumu...Sve ste u pravu sto pisete ! Ali..meni je zanimljivo sto i pored velikih poznanstava svuda po Evropi i Americi,do sada niko nije pronasao sat toliko star-novi..iz bilo kog doba da na ciferu i mehanizmu ima potpis i gravura Bach &Antal Szeged . E to hocu prvenstveno da proverim pa makar sat ne vredeo nista,ali ce meni licno vredeti da saznam ko ga je sklopio..pravio i ko je taj covek ili radionica...
    Toliko ti je sstalo da saznas ko je sklopio sat, da si ga vec stavio u oglase.
    Bach & Antal Szeged Dzepni sat | Svet Satova
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #286
    Novi član
    Član od
    7.5.2014.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Rus,mislim da od pocetka ove teme stoji da je sat na prodaji i proceni..a posto niko ne zna ko je Bach Antal i gde i kako je sklopio sat..ostaje mesta i za ovakve komentare. U zdravlje

  7. #287
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Milan88 sat koji imaš u stanju kakvom jest ne vrijedi mnogo osim za nekog tko je povezan s osobom čije ime stoji na ciferu a to ćeš teško naći.Nekad je bilo dozvoljeno na cifer sata da urar napiše i svoje ime,ponekad i samo svoje ime i podatke i takvi satovi jesu malo zanimljiviji al ne i previše.
    Joki Veliki sat ti je star preko 110 godina,mehanizam nije loš,sat za čuvanje ako ide.
    Joki Veliki and Milan88 like this.

  8. #288
    Novi član
    Član od
    7.5.2014.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    U redu potpis na ciferu ali na mehanizmu stoji isti potpis. Da li je to isto?

  9. #289
    Novi član
    Član od
    7.11.2009.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Hvala na informacijama,sat je ispravan i ide samo nema staklo,interesuje me jos ima li neku vrednost?
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00772.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00770.jpg

  10. #290
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Joki Veliki sat je fantastičan koliko mogu vidjet cifer lijepo očuvan,po mom sam sat vrijedi 150-200€ plus vrijednost zlata koje ima na kućištu.
    Milan88 ime na mehanizmu ne daje neku veću vrijednost,to sat nije nekog jakog brenda poput Zenizha pa da se distributer sata potpisao na ciferu poput Vasića iz Zagrefa il Stefanovića iz Beograda.Riječ je o potpisu malog nepoznatog urara (da je poznat našli bi nešto o njemu) koji je pribavio djelove i sastavio sat po svojoj volji te se potpisao na njemu.To daje neku malu vrijednost jer znamo tko ga je sastavio al ne preveliku napose ako je sat loše očuvan.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •