Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree14Likes
  • 2 Post By Lamas
  • 3 Post By vladas
  • 1 Post By Jasmin
  • 5 Post By Neša
  • 3 Post By Serb

tema: Perfection W&D

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Perfection W&D

    Pozdrav za sve ljubitelje i poznavaoce džepnih satova.

    Bio bih veoma zahvalan ukoliko bi neko mogao nešto više da mi kaže o dotičnom satu. U pitanju je Perfection W&D, model No je 5345 odnosno 17445 (nisam siguran koji je od ta dva). Iznad toga piše DEPOSE BREVET, a za serijski broj sata ja mislim da je 196622 (pošto se pojavljuje 2 puta ugravirano). Sat se nalazi u prilično lošem vizuelnom stanju ali mehanizam posle navijanja tačno radi (mada je i njemu verovatno potrebno čišćenje). Poseduje i kratki lanac (za koji mislim da nije originalan) sa metalnim "grbom" i latinskim rečima. Sve sam detaljno slikao i nadam se da se dovoljno dobro vidi kako bi se pravilno identifikovao. Boja kućišta je nešto između plave i zelene (neznam koliko se to vidi sa slika).

    Sat je pripadao mome dedi (kojeg nikada nisam ni upoznao) i predpostavljam da je star barem 70-80 godina a stajao je nekorišćen barem 30. Pošto ne pripada porodičnom nasleđu interesuje me i dali ga vredi "restaurirati" i prodati ili prodati u ovakvom stanju. U slučaju da nema vrednost interesuje me i koliko bi koštala njegova reparacija i čišćenje pošto predpostavljam da nije potrebna nikakva ozbiljna opravka (pošto sat radi). Hvala svima unapred na informacijama. Pozdrav
    Priložene slike Priložene slike Perfection W&D-hpim2341.jpg   Perfection W&D-hpim2343.jpg   Perfection W&D-hpim2344.jpg   Perfection W&D-hpim2346.jpg   Perfection W&D-hpim2347.jpg   Perfection W&D-hpim2348.jpg   Perfection W&D-hpim2349.jpg   Perfection W&D-hpim2350.jpg   Perfection W&D-hpim2351.jpg   Perfection W&D-hpim2353.jpg  

    Perfection W&D-hpim2354.jpg   Perfection W&D-hpim2355.jpg  
    Jasmin and Varga like this.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    21.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Perfection W&D

    No dobro, pošto se ni nakon više od 2 nedelje niko nije udostojio da napiše bilo kakav odgovor, ja ću napisati nešto šturo što sam uspeo da saznam o ovom satu a onda pomoć potražiti na nekom drugom mestu.

    Patent za ovaj sat pod brojem 17445 je izdat izvesnom Ed. Boillat et Cie u Reconvillier, Switzerland datuma 27. September 1898, pa je samim tim veoma moguće da je sat star oko 100 godina. Izrađivan je u Švajcarskoj uglavnom za inostrano tržište i mehanizam mu je Rosskopf.

    Uspeo sam da saznam nešto i o medaljonu koji su uglavnom nosili pomorci kao "lucky charm" od nevremena na moru. Sa jedne strane je ilustrovan Isus koji nadgleda mornare na nemirnom moru a sa druge je Sveti Georgije kako ubija aždaju. Moguće da je sat onda pripadao mome pradedi koji je u Prvom Svetskom Ratu bio mornar.

    Što se tiče čišćenja mehanizma predaću ga prvoj časovničarskoj radnji koja bude htela da ga prihvati, pa sad ako ga sjebe, šta da mu ja radim, kad već niko ništa nije hteo da preporuči. Čišćenje (i obnova) kućišta će biti malo veći problem pošto to neznam ni gde da počnem da pitam ali polako. Ima valjda negde drugde ljudi koji hoće da pomognu.

    I još nešto, administratori ovog foruma mogu slobodno da obrišu ovaj thread i moj profil pošto se ja ovde neću vraćati. Preko 70 pregleda i nijedan odgovor od "poznavaoca satova". Želim vam prijatno međusobno druženje...

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Perfection W&D

    Postovani Lamas,

    Na ovom forumu se organizujemo iskljucivo dobrovoljno i s ljubavlju prema satovima ali i prema LJUDIMA. To sto Vam niko nije napisao ni reci je bolje nego da su Vam ljudi navodili netacne detalje. Medju nasim clanovima ima zaista vrsnih poznavalaca dzepnih satova (sam ne spadam u njih), ali dozvolite da su oni zauzeti poslom, porodicom, problemima... Da na kraju krajeva nisu videli ovaj thread ili da im na kraju nije interesantno da odgovore.

    Mislim da nam na forumu nisu potrebni mrzovoljni i razmazeni komentari (da ne pricam da ste vec mogli procitati da savetujemo ljudima odlazak kod casovnicara, kao i da imamo listu preporucenih majstora).

    Ako potrvrdite PP-om, verujem da ce Vam vlasnik sajta izaci u susret brisanjem ove teme i naloga!

    Pozdrav,
    Vlada
    Jasmin, Zenith and Serb like this.
    No time to lose

  4. #4
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Perfection W&D

    Citat Lamas kaže: Pregled poruke
    Preko 70 pregleda i nijedan odgovor od "poznavaoca satova". Želim vam prijatno međusobno druženje...
    Daj bogati, kao da je svak tko procita tvoj topic obavezan ti dati neki odgovor ili pokrenuti naku
    potragu za informaciju. Jel' ti ikad doslo na pamet da ljudi koji su procitali ovo jednostavno mozda
    nisu imali tacan odgovor pa (kao sto bi svaki normalan covek) odlucili da je bolje reci nista nego
    tebi dati pogresnu informaciju o tom satu? Stvarno Lamas.. GFY.
    Serb likes this.
    There are 2 rules for succes:
    1.Never reveal everything you know

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Perfection W&D

    Nevaspitani gospodine,

    Pretpostavljam da ste te podatke našli koristeći Google, pa ne vidim razloga da bilo ko od forumaša odrađuje taj posao umesto vas. Ne zahteva mnogo vremena da se unese "perfection w&d pocket watch", klikne Search, i rezultati će se odmah pojaviti. Da ste učinili taj veliki napor, saznali biste o satu ono što ste i sami naveli. Možda ste i prevideli činjenicu da niko od sedamdeset članova i gostiju koji su kliknuli ovu temu (neki i više puta) ne poseduje isti sat, da nema vremena da kopa po internetu ili da ne želi da to uradi umesto Vas. Jednostavnom pretragom opisanog tipa ljudi saznaju i mnogo složenije informacije, pa pretpostavljam da ćete u budućnosti saznati i nešto više o satu koji je zaista lep primerak.

    Ne znam zbog čega se ljutite što niko nije preporučio servis, kada to u prvom postu niste ni tražili. Ukoliko Vas zanima, postoji tema o iskustvima sa časovničarskim radnjama, a pošto niste čak ni naveli odakle ste, ne znam kako da preporučimo. Časovničarskih radnji ima u Beogradu, Nišu, Novom Sadu, ali i u Frankfurtu, Londonu, Parizu i drugim mestima zemaljske kugle.

    Osim toga, cena čišćenja mehanizma može biti samo okvirna, a pošto imamo i spisak servisa sa telefonima, pretpostavljam da ne očekujete da umesto Vas zivkamo i pitamo za cenu čišćenja sata koji ne posedujemo.

    Konačno, da ste učinili još jedan napor i pogledali forum malo bolje, saznali biste da postoji i tema za procenu vrednosti satova.

    Drago mi je što ste odlučili da ne učestvujete u radu foruma, jer sa tako (ne)vaspitanim osobama obično i ne razgovaramo.

    Uzgred, mnogi članovi su došli sa ovakvim pitanjima, pa su dobili odgovore i ostali na forumu, gde i danas učestvuju. Razmislite o tome zbog čega su ostali.
    Poslednja ispravka: Neša (7.10.2012. u 21:01)
    sindjel5, Jasmin, Varga and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Perfection W&D

    Ajde ljudi stvarno niste fer trebali ste da mu odgovorite

    Posto sam ja glavni poznavalc dzepnih satova , pomoci cu ti.

    Kao sto si i sam nasao patent je priznat 1898, tvoj je proizveden 1903 do 1905 godine, to bih zakljucio po stanju patine, i psa koji ukrasava ovaj prelepi sat. Inace cuko je svajcarski ovcar , koji je po legendi spasao zivot Anriju Denanu ( citaj dao inicijativu da se oformi Crveni Krst). Rasni at na drugoj strani predstavlja olicenje i simbol zdravlja mornara koji su ga , kao sto si rekao uglavnom nosili. Sto se tice 5 amblema oni predstavljaju pet najsnazniji kantona u Svajcarskoj. Sto se samog mehanizma, on je izazvao revoluciu u svetu casovnicarstva. I po mojoj slobodnoj proceni radi se o high-beat mehanizmu koji radi na 28.800 vns. U ispravnom stanju rezerva snage bi trebalo da je 72 sata. Sto se same poravke tice mislim da to nije neki problem, ali ce da kosta mnogo, ali uostalom kao i vrednost samog sata. Inace ovaj sat je proizvodjen u limitiranoj seriji.


    Da li bi te ovakva bajka zadovoljila?
    Poslednja ispravka: Serb (7.10.2012. u 21:57)
    Neša, Jasmin and Varga like this.

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.1.2012., 15:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •