Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 26 od ukupno 26
Like Tree10Likes

tema: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Evo par slicica ovog dzina medju dzepnim satovima (Steinhart je inace 44m). Na mehanizmu ima urezano par oznaka, jedna je 78, pretpostavljam da je nesto radjeno 1978.

    Koji je ovo mehanizam inace? Pise swiss made, 17 rubina.

    Prilog 7776Prilog 7777
    Drueze koja je velicina ovog dzepnog sata, onde ne deluje mnogo veci od Steinharta?
    ala si ga rastavio..

  2. #22
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Pa tu je, oko 44mm. Ko sto rekoh - dzin . hehe

  3. #23
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Pa kako onda dzin dzepni su vecih gabarita

  4. #24
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Citat iwc kaže: Pregled poruke
    Pa kako onda dzin dzepni su vecih gabarita
    Malo se zezam

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Au druze, pa taj dzepni je taman za tvoju ruku. A sta mislis da ti @Pugo napravi neku kozu za njega, i da ga stavis na ruku

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Miramar sat - Pazarih ovo pa me zanima sta je ?

    Lijep ne preskup đepni sat!
    Malo sam preveo povijest firme pa nek bude tu da se vidi lakše čitat nego na engleskom!

    Povijest

    Godine 1898, Auguste Reymond, urar u Jura selu Tramelan-Dessus otvorio malu satova radionicu pod nazivom Fabrique Horlogerie d'Auguste Reymond. Proizvodnja održana je u maloj prebivališta dok je tvrtka gradi svoje prve prostorije 1903. Godine 1906, šef počeo proizvoditi kretanje praznine u Les Bioux i poduzeća postao pravi sat proizvođača. Međutim, potez na Joux dolini je za samo tri godine. Godine 1909, Reymond sve aktivnosti koncentrirano u leđa Tramelan, gdje je postaviti više Fleksibilni proizvodni sustav brže reagirati na zahtjeve tržišta. Sljedeće godine poduzetnik osvojio je zlatnu medalju na izložbi u Bruxellesu svjetskog, a slijedili su drugi na 1914 švicarske nacionalne izložbe. Tvrtka arhivi bilježe preuzimanju od Unitas Watch Co, Tramelan, u 1926. Reymond nastavio proizvoditi svoje kretanje praznine na ovim prostorima.
    Depresija od kasnih 1920-ih i ranih 1930-ih imala je dubok utjecaj na švicarskom industriji satova i kolovoz Reymond SA nije otišao nepovrijeđen. Prodaja njihovih satova pala i g. Reymond je bio prisiljen prodati svoju tvrtku. Godine 1932, "Ebauche" odjel A. Reymond SA (proizvodnja kretanja praznina) je postala sastavni dio Ebauches Grupe kao Fabrique d'Ebauches Unitas SA, gdje je gospodin Reymond ostao na voditelja prodaje do 1934.

    Kao takav, Auguste Reymond proputovao svijet predstaviti 'svojim' Antikviteti. Očevidaca sjetiti kad ga ispustite sat u čašu šampanjca prije nego što ga baca na sagovima od najprestižnijih modni dnevnim sobama u Europi. Nekoliko sekundi kasnije šef sale donijeti nesretni sat natrag na pladnju nakon čega Monsieur Reymond deklarirati, s čuđenjem, da je njegov sat je još uvijek pjegavost!

    To je bio njegov učinkovit način uvjeriti skeptične klijentima da su njegovi satovi bili su zapravo vodootporan i šok-dokaz - istina tehnološka čuda tada.

    Kompletan satovi su pod Arsa naljepnici. 1934 Perfora, na primjer, istaknuta pravokutnog slučaj i izveden dial koji je otkrio dvije ruke. Istodobno Arsa uveo širok spektar kronograf kolekciju. Osim toga, proizvodi satove za slijepe i za pilote, kao i satova s ​​jednostavnim datum ili alarm. Neki Antikviteti isporučeni su službene potvrde kronometar.

    Pokreti proizvedeni od strane Proizvodnja A. Reymond, poznat po svojoj visokoj kvaliteti i konkurentne cijene, također su isporučeni u brojnim drugim proizvođačima satova i postali poznati širom svijeta pod njihovim Unitas marki.

    Budući da nije Unitas proizvodi automatske ili kronograf pokreta, Arsa je morao posegnuti za kalibara iz svojih sestrinskih tvrtki u Ebauches grupe, uključujući, na primjer, kao (Schild), A. ETA ili Valjoux.

    Godine 1989 novo poglavlje u povijesti tvrtke započeo pod nazivom Auguste Reymond. Tvrtka istinski slavi svoj drugi porod. Tvrtka je tada kupio je Nitella SA, jedan sat tvornice se nalazi u Tramelan i Thomas Loosli, mladić od dvadeset i sedam s diplomom u povijesti umjetnosti i francuskog književnosti, radi kao dizajner satova, postao je novi direktor Auguste Reymond SA.Thomas Loosli izazov bio je vratiti u život "dobra stara" mehanički sat. Za manje od dvije godine je dizajnirao posve novu kolekciju za Auguste Reymond,
    Poništi uređivanja

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Zanima me tačan model Jacques Lemans sata
    By unikolau in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.2.2010., 9:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •