Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree10Likes
  • 3 Post By AmStaff
  • 2 Post By fotopetar
  • 2 Post By Vukas
  • 3 Post By fotopetar

tema: Favor ? Pomoc

  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.8.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Favor ? Pomoc

    Unapred se izvinjavam Administratorima ako sam na pogresnom mestu postavio temu

    Dakle imam stari dzepni sat marke "favor", vec duze vreme je kod mene tridesetak godina... Nasledje od dede mada ga nikad nije ni koristio sat je svo vreme skupljao prasinu pa sam odlucio da se malo pozabavim njime da nesto saznam ali mi i ne ide... Bio bih zahvalan kad bi mi neko rekao neke detalje o njemu npr: Kad je napravljen? Gde? Da li ima neku vrednost? i slicno.

    Slike su malo losijeg kvaliteta pa sam negde i pokusao da objasnim recima sta se gde nalazi...





    Ove je prikazana unutrasnjost prednjeg dela poklopca i nacrtana je slika Bizona.

    Ove je prikazana unutrasnjost zadnjeg dela poklopca i tu tacno pise " Walz-Gold-Double, 40 mikron, Garantie 20 jahre. Ispod toga je nesto napisano sitnijim slovima i brojevima.



    Varga, fotopetar and salce like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Favor ? Pomoc

    Prvo dobrodošlica na forum,mislim da si na pravome mjestu.
    Sat koji imaš po mom viđenju spada u srednju klasu satova,starost sata teško je odredit al definitivno je stariji od 50 godina.Prekrasan sat u pozlaćenom kućištu s prednjim poklopcem-hunter case.Sat je švicarske proizvodnje,marka sata nije neka poznata al ponekad negdje naleti pokoji sat njihova brenda.
    Što se tiče vrijednosti sata meni je sat super i vrijedi nešto,al današnje stanje na tržištu džepnih satova je katastrofa pa je moja preporuka zadržat sat što dulje kod sebe,vjerujem da jednog dana bude vrijedio puno više pa ga tad prodaj ako baš želiš.
    Nadam se da sam bio od pomoći.
    Varga and AmStaff like this.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Favor ? Pomoc

    Usput, sat ima i nemački pedigre pošto je marka firme Schätzle & Tschudin registrovane u Pforzheimu početkom XX veka.
    fotopetar and AmStaff like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Favor ? Pomoc

    Malo sam otišao po pomoć na strane forume i kad tamo ni oni nisu sigurni dal je to švicarska il njemačka firma,al na kraju ustvrđeno je da je firma Favor brand ime od Schätzle & Tschudin firme koja je počela s radom 1909 u Pforzheimu (Pforzheim je osmi po veličini grad njemačke savezne pokrajine Baden-Württemberg. Nalazi se 37 km jugoistočno od Stuttgarta, na rubu Schwarzwalda.).Definitivno njemački sat,rijedak u lijepom stanju iz godina poslije drugog rata.
    Nadam se da mi nećete zamjerit što sam prvo kao i drugi kolege s stranih foruma posumnjao da je sat švicarski.Sve u svemu sat po mome za čuvanje jer danas su džepni satovi ispod svake cijene.
    Neša, Varga and AmStaff like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •