Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree12Likes
  • 8 Post By fotopetar
  • 2 Post By fotopetar
  • 1 Post By 23jewels
  • 1 Post By fotopetar

tema: Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Lightbulb Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge

    Evo malo smo se tu ulijenili pa se sjetih svog obećanja da budem pomalo predstavio satove iz svoje kolekcije.
    Prvi je jedan jako rijedak sat na tržištu,dolazi iz Bugarske i dobivali su ga vojnici za zasluge u ratu.Ima lijepi reljef na poklopcu i jako sam ponosan što ga imam.Inače pogoni ga švicarski cilinder mehanizam pa po tom mogu reći da sat datira iz vremena prvog rata a možda i malo prije!Cifer je u mint stanju kao i mehanizam koji uredno radi ali i kućište je veoma lijepo očuvano.Namiještanje vremena vrši se tako da se polugica pored cifera kod broja dva pomakne u stranu.Samo to govori da je sat jako star,a ja kao stalni promatrač tvrdim da sličan još nisam vidio nigdje u prodaji.









    Poslednja ispravka: fotopetar (24.3.2012. u 19:44)

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge

    Da ne otvaram novu temu ovdje ću pokazati slike još jedne cilindrice,u srebrnom kućištu s thula obradom i s ugarskim grbom na poklopcu.Kupio sam sat pod nazivom ugarčuša tj. ugarski sat.
    Sve karakteristike sata su jednake kao i kod prvog sata,očuvanost je isto super,razluke su jedino u izgledu kućišta jer svaki je imao različitu namjenu.Inače ovakvi satovi dragi su mi zbog povijesnog značenja,kod nas nisu na cijeni jer ljudi ih slabo traže dok vani se prodaju s pričom i cijene im nisu baš sitne.
    Uživajte u fotografijama.









    Veliku pažnju kod kupovine ovakvih satova treba obratit pažnju na stanje cifera ali i mehanizma.Prvo cifer je teško nać za zamijenit spucani,a mehanizam servisirat nije teško sve do trenuka da treba neki dio promijenit,jer nabavka dijekova za ovako stare satove teška je ali ako ih i ima skupi su.
    Bit je gledajte samo sasvim očuvane satove jer svaka druga kupovina nije ulaganje već bacanje novca.
    VLADAN P and Neša like this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge

    Cestitam ti na ulovu ovih retkih komada, drago mi je kada neko dodje do sata koji mu znaci, koji voli, u kojem ce da uziva, ali ako mogu da dodam, krajnje subjektivno misljenje, meni Ugarski i Bugarski satovi iz tog vremena nisu ni malo atraktivni, upravo zbog istorijskih razloga, ali u svakom slucaju sve cestitke za prinove.
    fotopetar likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge

    Ma najiskrenije nije mi bitna povijest već raritetnost takvih satova uopće.Isto kao što volim i vojne satove.Al zbog povijesnih činjenica ne bih ni poželio engleski sat,al tada ne bih skoro ni imao satova vojnih jer njih je najviše u ponudi.Zato se više baziram u mislima na njihovu kolekcionarsku vrijednost a povijest ostavljam u prošlosti i živim da sutra ulovim neki novi sat.
    Svi mi sjećamo se lijepih trenutaka iz prošlosti a loše stvari pokušavamo zaboravit.
    Pozdrav svima koji ste pogledali satove,ne brinite bit će još toga al polako,neće bit zanimljivo ako ih sve odjednom predstavim.
    Lp.
    Varga likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •