Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #91
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ja ne mogu nikako izbaciti iz glave ovu tvrdnju da se Seiko gleda rijesiti svoje proizvodnje satova.
    Raspitat cu se na WUS i SCWF, mozda netko ima vise informacija.

  2. #92
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ja sam cuo da su to samo svajcarci pustili buvu i da neme veze sa istinom da seiko cak nije hteo takve stvari ni da demantuje.navodno ima veze sa ovim otkad neke prestizne svajcarske firme u perjanice ugradjuju seiko mehanizme.realna situacija je da seiko moze da kupi njih.ne znam vreme ce pokazati ali licno mislim da bi gosn. Seiko radije posegnuo za resenjem koje je inace poznato u japanu kad ljudi izgube cast.
    Poslednja ispravka: jagos (15.7.2012. u 18:16)

  3. #93
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @CMW

    Bas me zanima sta mislis o vintage Valjoux hronograf mehanizmima koji se rucno navijaju jer su oni cesti u tim starim satovima i slazem se sa tobom da je mnogo bolje kupiti vintage sat nego ove nove sa etom koji za 50 godina verovatno nece nista vredeti

  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Jagos, i ja zelim vjerovati u to i nekako mi je neprihvatljiva sama pomisao na tako nesto, ali danas je stvarno sve u novcu pa ne bih olako odbacio nijednu tvrdnju. Mozda su i Japanci pokleknuli.
    1988 je Seiko imao veliku krizu tzv "Endaka kriza" kada im je jen dvostruko ojacao prema dolaru i profit je nestao! Jer kad su im platili u dolaru oni su zbog jakog jena zapravo gubili novce. Cudna situacija je bila dok je nisu rijesili.

  5. #95
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ma druze gledaj realno.to bi trebo da bude konzorcijum firmi koje nemaju svoj mehanizam(ili taj koji imaju na silu lose radi)a eta im preti prestankom isporuka.koliko su oni u situaciji da ikoga kupe.sve je moguce osim drvenog sporeta al ne verujem.pristace na etine vise cene i nove uslove i to je to.

  6. #96
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ni ja ne vjerujem da itko ima toliko love da bi kupio Seiko. Osim Rolexa, Swatch-a i Richemonta, a oni mi se ne cine kao moguce zainteresirani kupci. Poanta je da jednostavno ne znam.
    Ali tvrdnja je svejedno sokantna. Cak pomalo i boli haha
    backarelli likes this.

  7. #97
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    ...pristace na etine vise cene i nove uslove i to je to.
    Jagoše,

    To Vam je vrlo pogrešan zaključak. Ukoliko vlada Švajcarske ne natera Swatch da sarađuje, to je kraj za većinu malih proizvođača pa čak i za neke veće.

    Swatch hoće monopol ili ono što mu je najbliže. Pogledajte, kupili su Moebius, kontroliraju Bergeon i većinu do nedavno nezavisnih firmi koje su im pružale usluge proizvodnje delova, sklopova pod-sklopova itd.

    Ni PP nema svoju "in house" zaokruženu proizvodnju, ni Rolex, nema je niko. Ono što pričaju o punoj vertikali je samo marketing. Recimo, znate li da je Breitling 1980. godine bio zatvoren i kompanija likvidirana pa je vaskrsla četiri godine kasnije? To naravno ne piše na site-u kompanije ali pogledajte sudske registre.

    U nas ima izreka: "Na tarabi svašta piše ..."

    Problem koji Švajcarska danas ima sa SWATCH grupom je nastao sedamdesetih pod pretnjom digitalnih časovnika, država je tada objedinila sve "les ebauches" prozvođače (iz čega je i nastao SWATCH) radi zaštite kompletne industrije, tako da su "les montres" proizvođači mogli da nastave neometanu proizvodnju. Tih ekonomskih trzavica je bivalo i ranije, npr Ebauches SA, ASUAG itd.

    Sada SWATCH hoće sve a neće da ispoštuje obaveze koje su prihvatili kada im je država prišla u pomoć.


    CMW

  8. #98
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Ni ja ne vjerujem da itko ima toliko love da bi kupio Seiko. Osim Rolexa, Swatch-a i Richemonta, a oni mi se ne cine kao moguce zainteresirani kupci.
    Poenta je u tome da lovu nemaju proizvođači časovnika, lovu drže gnomi iz Ciriha i oni su ti koji realno kontroliraju sve.

    Hipotetičko pitanje: Šta ako se umeša država i da nalog gnomima da daju lovu nekom konzorciju da ne bi došlo do raspada industrije?

    CMW

  9. #99
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ali vec je bilo nekih prica da Citizen ima namjeru ili bar naznake toga da udje na trziste isporucivati hairsprings (jer njih valjda nitko nema osim Swatch-a) i mehanizme, navodno preko La Joux Perret kojega su nedavno kupili.

    Seiko vec prodaje svoje GS mehanizme Junghansu, Tag je dobio strojeve za 6s28.
    Mozda je i Seiko zainteresiran za isporuku mehanizama/dijelova ako ETA bude toliko odvazna/luda da potpuno zatvori pipu. Po meni mali proizvodjaci ne bi propali nego bi ocajnicki trazili novog dobavljaca.
    Navodno je bilo planova da se Seiko preko Soproda ubaci u igru, ali kada su Kinezi preuzeli Soprod Seiko se povukao vjerojatno iz straha od kradje tehnologije odnosno kopiranja i jacanja Kineza. Soprod A10 je JAKO slican Seiko 4L75 mehanizmu. Danas je Festina vlasnik Soproda pa tko zna kako sada stvari stoje.

    Kad ovako gledam, cudan je to svijet, taj biznis proizvodnje satova. Nemam informacije vrijedne spomena, samo ono sto vidim i procitam na netu. Entuzijast, nemam dublje poznavanje i uvid onih koji se nalaze unutar industrije i znaju kako stvari funkcioniraju.
    A sto se tice malih gnomova oni su se osilili i postali divovi.
    Poslednja ispravka: jole777 (15.7.2012. u 19:34)

  10. #100
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @backarelli
    Prijatelju,pored 5/9R86 imaš i 8L mehanizme koji se takođe obrađeni ubacuju u GS!
    Cijena satova sa 8L mehanizmima(Prospex i neke druge JDM linije) je barem duplo manja od GS!
    Neću da te ubjeđujem ni u šta ali ovo što navodim je činjenica.
    I ja volim i poštujem Seiko,vjerovatno više nego i jedan drugi brend ali i oni se moraju nekako snalaziti!
    Isto tako se iskreno nadam da ih neće niko kupiti ali na to mi ne možemo uticati!

    @jagos
    @sindjel5
    Seiko 8R28 se samo kao LE serija nalazi u Sportura(1000kom.) i Velatura(2000kom.) liniji.
    Isto tako,više nema 6R20 mehanizma u Premier liniji - sada je samo u Ananti(naravno skuplji).
    Što se tiče Švicaraca.....pa na pamet mi pada Longines column wheel chronograph - cijenom je tu negdje kao ova 2 Seika.

    @CMW
    Satovi na linku koji si postavio su prelijepi,tj.,prelijepo sređeni i uređeni!
    Međutim,postoje 2 problema!
    1.Gdje da nađem rezervne dijelove za ove mehanizme?
    2.Satovi su previše mali(~35mm)!

    Naravno da Swatch hoće sve! Pa to je danas u modi,trendu!
    Najviši mi smeta kod Swatch-a što posjeduju Glashutte Original - to mi je trn u oku!!!

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •