Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    38
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Postao sam vlasnik sata TAG HEUER Carrera Calibar 5 automatic.

    O mehanizmu mozete procitati na netu, ovdje cu samo iznjeti svoje osobno iskustvo.

    Sat posjedujem vec mjesec dana, vrlo je precizan i nakon mjesec dana kontinuiranog pracenja nisam primjetio nikakva odstupanja. Kazaljke se redovito napune suncevom svjetlosti tokom dana, te su fluorescentne u mraku.

    Staklo je safirno, a poklopac mehanizma je proziran.

    Ono sto mi se najvise svidilo jest sto sat na ruci izgleda veliko, narukvica je od nehrdajuceg celika i VRLO VRLO lagan je na ruci, laganiji cak od nekih satova koje posjedujem a imaju kozni remen (npr. Buran Quartz Collection)

    Vrlo sam zadovoljan satom, jer se moze nositi i na sportsku odjecu i na odijela. Elegantan je i tko voli jednostavne satove koji pokazuju samo vrijeme i datum, svakako ce biti zadovoljan ovim izborom.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    27.9.2010.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Sat izgleda prelepo. ako nije tajna koliko si ga platio i gde? Ja imam takodje automatik -Tissot PRC 200 ali on kasni otprilike oko 5 minuta mesečno što me užasno nervira. Niko mi nije rekao da oni kasne prilikom kupovine. S druge strane imam kožni kaiš ali ne mogu se nikako pohvaliti da je sat lak, naprotiv.
    pozdrav

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    ovi satovi su moja prv ljubav...oduvek sam ih voleio i dalje ih volim i nadam se da cu da prevazidem neke stvari mu mom mozgu i uzeti jedan za sva vremena!!!!!
    u zdravlje da ih nosite

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Savo, dok sociolog ne odgovori - tvoj sat ocigledno kasni 10s dnevno. Ako te to jako nervira - odnesi ga u radnju gde si ga kupio (ako je jos u garanciji) ili kod bilo kog casovnicara (ima ih dosta na ovoj listi) na stelovanje. Trebalo bi da tvoj sat moze da se namesti da bude nesto precizniji.

    Medjutim - ljubitelji satova posebno cene mehanicke satove (i automatike i rucno navijane), iako su manje precizni, zato sto predstavljaju minijaturne mehanizme u koje je ulozeno veliko znanje i trud i koji su prilicno trajni pa se lako mogu preneti deci ili unicima. S druge strane - kvarcni mehanizam ce ti pruziti daleko tacnije vreme, ali po sasvim drugoj "filozofiji"
    No time to lose

  5. #5
    Novi član
    Član od
    27.9.2010.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Hvala za info. Tak nakon kupovine sam saznao sve informacije o samom mehanizmu kao i to da je potpuno normalno da sat "malo" zuri ili kasni. Pojam "malo" uzeti sa rezvervom jer 5 minuta mesečno svakako nije "malo", bar ne za mene.
    Nisam pametan ali mislim da ne trebam otvarati mehanizam bez neke preke potrebe obzirom da ce to sigurno kostati a ne zelim vise ni dinar da im ostavim obzirom da profesionalnost i informacije koje prodavci u radnji imaju.
    A mozda i gresim, mozda je i free of charge obzirom da sam jos uvek u garanciji?
    Pozdrav

    PS nisi mi dao info koliko si ga platio?

  6. #6
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Ako ne budu hteli ili mogli da ti podese sat u radnji, štelovanje kod časovničara košta 300-350 din.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Citat Savo kaže: Pregled poruke
    Nisam pametan ali mislim da ne trebam otvarati mehanizam bez neke preke potrebe obzirom da ce to sigurno kostati a ne zelim vise ni dinar da im ostavim obzirom da profesionalnost i informacije koje prodavci u radnji imaju.
    A mozda i gresim, mozda je i free of charge obzirom da sam jos uvek u garanciji?
    Citat Misko81 kaže: Pregled poruke
    Ako ne budu hteli ili mogli da ti podese sat u radnji, štelovanje kod časovničara košta 300-350 din.
    Ako je sat jos uvek u garanciji svakako ti savetujem da ga nosis samo u radnju gde si ga kupio ili autorizovanom dileru (i to samo ako je i kupljen kod autorizovanih dilera). Ako je izasao iz garancije - svaki casovnicar ce ti ovo srediti za male pare.
    Ali cak ni tada - sat ti verovatno nece biti savrseno tacan! Naprosto - automatski mehanizmi nisu pravljeni da budu savrseno tacni (iako je to teznja). Probaj da uzivas u satu a ako te nepreciznost bas nervira - razmisli o nekom kvarcnom modelu?
    No time to lose

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    38
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Tag heuer Carrera Automatic Calibre 5

    Citat Savo kaže: Pregled poruke
    Sat izgleda prelepo. ako nije tajna koliko si ga platio i gde? Ja imam takodje automatik -Tissot PRC 200 ali on kasni otprilike oko 5 minuta mesečno što me užasno nervira. Niko mi nije rekao da oni kasne prilikom kupovine. S druge strane imam kožni kaiš ali ne mogu se nikako pohvaliti da je sat lak, naprotiv.
    pozdrav
    Kupio sam ga u SAD-u. Platio sam ga 7000 kuna u ovlastenom ducanu. Cijena je niska jer sat nije iz nove linije. U Hrvatskoj isti model kosta 16000 kuna dakle oko 2500 eura.

    Znam da automatic satovi kao i mehanicki kasne ili rane, medutim ja nemam takvih iskustava niti s Tag Heuer-om niti s Citizen diverom u kojemu je Myota mehanizam. Ima neka fora da sat kada skines s ruke ostavis preko noci da lezi na krunici ukoliko ti rani ili suprotno od strane krunice ukoliko kasni (poogledaj tocno uputsva na netu). Ja sam to nasao na uputstvima za Rolexa i tako postupao i sve je bilo ok.

    Ako to ne pomogne mozes ga odnijeti uraru, mada je to osobno ne bi (barem ne dok s ene pokvari ili dok ga ne bude trebalo ocistiti), jer svako otvaranje sata je rizik. pogotovo novog sata.

Slične teme

  1. Tag Heuer Carrera Automatic sat
    By milan zmaj in forum Tag Heuer
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.11.2011., 20:47
  2. Tag Heuer Carrera Automatic
    By sociolog in forum Tag Heuer
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.6.2010., 14:51
  3. Tag Heuer Calibre S ili Tag Heuer Aquaracer
    By pablito in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 22:21
  4. Sat Tag Heuer Link Calibre S
    By iwc in forum Tag Heuer
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 2.10.2009., 5:38

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •