Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Certina Quartz (end of life)

    Jako mi se svidja Certina DS Podium Square ( http://www.certina.com/Collection/Ge...7-00.aspx?pi=1) i vjerovatno cu je uzeti narednih dana. Imam pitanje na koje bih volio da mi neko ako zna odgovori. U opisu stoji da je kvarcni mehanizam tacnije pise Quartz (end of life), moze li mi neko pojasniti o cemu se radi. Znam da certina stavlja ETA mehanizme. HVALA

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    E.O.L. tj. end of life je u stvari korisna opcija kod kvarcnih satova. Kada se životni vek baterije kod kvarcnog sata bliži kraju, sekundara počne da "skače" na svake 4 sekunde, umesto da otkucava sekundu po sekundu i time ti stavlja do znanja da treba baterija da se zameni. Dakle, nikako nije loša osobina.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    Hvala na odgovoru. Dvoumio sam se izmedju DS Podium automatik verzije ( http://www.certina.com/Collection/Ge...2-11.aspx?pi=0 ) i DS Podium Square . Nekako mi se vise dopao kvadratni oblik, pogotovu kada sam ga vidio u zivo. Kad vec spominjem ovaj DS Podium automatik, moze li mi neko reci nesto vise o njegovom mehanizmu ( znam da je ETA, ali ne znam koji i kojeg kvaliteta)

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    A koja je cena tom automatiku?
    DS Podium Square ima u sebi ETA F06.111 kvarcni mehanizam i pripada trendline seriji. Dok pomenuti automatik ima eta 2824-2 mehanizam i predstavlja jedan robustan, pouzdan i kvalitetan mehanizam.
    ETA 2824-2 - wiki

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    Prodavac satova iz Banjaluke (i ja sam iz BL) je napravio snizenje cijena Certina satova skoro pa 30%, jer zeli da ih povuce iz prodaje. Razlog je sledeci, ovlasteni distributer je otvorio maloprodajni objekat i u startu napravio snizenje cijena za 10%, tako da je bio jeftiniji od sopstvenih kupaca. Cijena pomenutog automatika je 426KM (219EUR) a cijena DS Podium SQUARE verzije je 486KM (250EUR). Kod istog prodavca sam prije nekoliko dana kupio sat CERTINA DS Podium ( evo linka http://www.certina.com/Collection/Ge...2-65.aspx?pi=0) i platio sam ga 465KM (238EUR) a isti sat u radnji generalnog distributera Certina satova kosta 700KM (358EUR). Stoga razmisljam da kupij jod jedan, pa se razmisljam izmedju ovog automatika i DS podim SQUARE.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    Da budem iskren, cene za oba sata su odlične i mislim da je, kada je odluka u pitanju, stvar ukusa šta ćeš uzeti. Oba sata su pogodna za malo svečanije i poslovne prilike, ali mogu sasvim lepo da se uklope i kao casual satovi. Jedan je automatik sa odličnim mehanizmom i verujem da je po toj ceni "krađa" kada je sama Certina u pitanju jer dobijaš prilično kvalitetan sat za relativno male pare, drugi je sasvim solidan kvarc. Square ima možda primamljiviji dizajn pa mogu i da te razumem zašto se dvoumiš, mada mi se čini da je sat manjih dimenzija?! Ne znam kakav je osećaj kada ga staviš na ruku?
    A što ne uzmeš oba?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina Quartz (end of life)

    Cijena im je toliko dobra da sam prosle sedmice kada sam uzeo prvi sat kod njih odmah otisao kod kolege casovnicara da mi provjeri da li je original (i cuda li jeste). Square model je na ruci odlican, jer nije prevelik, 36mm (niti premalen) Ma uzeo bih najradje oba, ali kako rekoh jedan sam uzeo prosle sedmice, tri sata za mjesec dana je stvarno previse. Ovaj automatik je jos bolji sa crnom narukvicom (subjektivno misljenje). Jos veceras se lomim, a onda sutra ranom zorom u shoping dok mi ih neko ne ugrabi. Obavjestavam o rezultatu. Hvala na korisnim informacijama Pozz

Slične teme

  1. Certina satovi
    By keko in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.1.2013., 13:24
  2. automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)
    By keko in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 15:28
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.8.2009., 15:37
  4. certina ili stowa
    By marko78 in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.7.2009., 15:21
  5. Certina i Omikron satovi
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.11.2008., 10:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •