Strana 98 od 116 PrvaPrva ... 4888949596979899100101102108 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 971 do 980 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #971
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Izgleda da su ovo protutipovi za 2017. godinu. Lepo je videti da je Red Sea model ponovo u igri. Pvd Amfibija isto izgleda interesantno (podseća me na neke Bell & Ross modele).
    Naziv: attachment.jpg, pregleda: 737, veličina: 189,0 KB

    Everything to expect from Vostok factory soon - Page 14
    https://vk.com/vk_vostok
    VLADAN P, taunus, Zagor and 3 others like this.

  2. #972
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Šta vam je na ovoj fotografiji interesantno? Šta vam je zapalo za oko? Ašov?
    Naziv: cgj.jpg, pregleda: 715, veličina: 225,2 KB


    A sada?
    Naziv: Untitled.jpg, pregleda: 717, veličina: 145,4 KB


    Ako ovo nije Amfibija 060 onda ne znam šta je. Krunica sa leve strane, ovakva boja kućišta i ovakav dizajn rotirajućeg prstena nisu viđeni na Amfibijama. Sve ostalo je kao kod Amfibije tip 060.

    Ko želi može da ukuca tekst sa prve fotke na YT (Russia: Armed Forces test new Kalashnikovs and 'Warrior' combat suits ) i na samom kraju videa možete videti sat.
    VLADAN P, taunus, Zagor and 4 others like this.

  3. #973
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Sky, prijatelju, to ti jedan od onih, doduse, pomalo opskurnih projekata, koji se oslanjaju i koriste Vostokov dizajn, a, po svemu sudeci - i sirovine...

    Medjutim, kao nosilac prava na dizajn javlja kompanija pod nazivom "Восток-Дизайн", za razliku od pravog Востокa, smjestena u moskovskom Северное Чертаново distriktu, na juznim prilazima gradu...
    Inace, pojavio se kao АМНЧ, ili "Ratnik", te sam zadnjih godinu povremeno pratio sta se desavalo s ovim projektom, u koji se ukljucio i sam WUS...

    Sat koji se vidi na tvojim slikama zaista jeste klasicno 060 Amfibijino kuciste, mesingano - presvuceno zaboravio sam cim, ali se informacija moze pronaci na WUS-u - sa standardnim 2416b mehanizmom i krunicom na "pogresnoj" strani.

    Radi se o ovom satu, mada se projekt АМНЧ (nazvan Ratnik radi navodne narudzbe od strane vojske) pojavio u nekoliko razlicitih varijanti.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	qlcfF4.jpg
Viđeno:	898
Veličina:	234,3 KB
ID:	126712

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	160209105202579806.jpg
Viđeno:	739
Veličina:	131,4 KB
ID:	126713
    Poslednja ispravka: arch_m (15.10.2016. u 4:08)
    Он сказал: "Поехали!"

  4. #974
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    A jel ovaj Kompresor neki projekat ili će biti standardno dostupan?
    Mene najvise zanima oće biti neka Amfibija povodom pedesetogodišnjice.

  5. #975
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Hvala Arch_m. U kojoj meri je onda ovaj sat Vostokova Amfibija? Da li je "Восток-Дизайн" filijala Vostoka iz Čistopolja?
    Hajde postavi neke linkove ako imaš.

    Ovde je prikazana Wus-ova verzija sata:
    Клуб Восток - Форум за часовници

    Ovde je nabrojano šta sve podrazumeva komplet opreme "Ratnik".«Ратник» - комплект индивидуальной боевой экипировки i tu se može videti i fotka sata:
    Просмотр изображения g7GS5.jpg

    Pri kraju spiska opreme "Ratnik" naveden je i sat .
    Citat:
    Армейские механические наручные часы АМНЧ-2 "Ратибор" (индекс 6Э4-1, с автоподзаводом, "Восток-Дизайн");
    Армейские механические наручные часы АМНЧ-3 "Черномор Амфибия" (индекс 6Э4-2, амфибия с автоподзаводом, "Восток-Дизайн")

    Mene interesuje da li je sat koji je proizveo Vostok postao službeni vojni sat? Da li taj sat proizvodi neko sasvim drugi, a ne Vostok iz Čistopolja, koristeći dizajn Vostokove Amfibije i ubacujući Vostokov mehanizam.
    Poslednja ispravka: skydrummer (15.10.2016. u 16:19)
    babaideda, Zagor, MMario and 2 others like this.

  6. #976
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom

    Nema na cemu, druze!

    Ma, pazi, i sam znas da je Rusija sva satkana od nekih tajni, misterija, poluinformacija... pisao sam o tome nakon mog zadnjeg povratka iz Rusije, ali se to odnosilo uglavnom na more nekih brendova koje ne mozes uhvatiti ni za glavu ni za rep.

    Ovo je donekle cistija situacija, jer je, po svemu sudeci, u sve umijesana i vojska, pa, ako nista - zna se da se satovi prave u Rusiji, a ne u Kini ili ko zna gdje, ali, opet - sve je to cesto opskurno i koliko god da covjek kopa, opet mu na kraju nista nece biti potpuno jasno.

    Sjeti se samo Первого Московского часового завода, i nikada razmotanog klupka oko nasljedja, prava i tantijema...
    Ne znam koliko ljudi ovdje govori i razumije ruski i prati Watch.ru forum, ali i bez ruskog, ako je ko pratio silne prepiske, medjusobna tuzakanja i podmetanja koja u se, doduse u fragmentima, provlacila i kroz WUS forum zadnjih godina, bo je svjedok koliko je sve to tamo zamrseno, pa kad se procitaju sve te prepiske, stekne se dojam da se radi o kakvoj parodiji na nekada onako silnu sovjetsku industriju.. bukvalno, kao da je, u trenutku osipanja i tranzicije, kako se ko nasao kao sef smjene - zauseo na juris svoj sprat, i prisvojio prava na ime, dizajn, mehanizaciju - sta se vec na zauzetom spratu naslo...


    E sad, nije ovo tako zamrseno (jok, ja sam...), postoje i adrese i navodne istorije iza svega ovoga - dakle nije klasicna fantomska bajka, ali opet je to prilicno mutno... naime, vidis i sam da sve upucuje na Vostokov autenticni dizajn, a opet se u specifikacijama navodi "латунный корпус", koji, u kombinaciji s titanium oxycarbonitridom kao zavrsnim slojem, daleko izdrzljivijim, jacim od hromiranog, ispunjavaju uslovi koje jedan ovako ozbiljan projekt nalaze, te se nalaze u specifikacijama izlistanim od strane - pazi sad ovo! - fabrike, koja, navodno, vec dvadeset godina proizvodi satove, ukljucujuci i ovaj pd imenom "Ratnik" (mada se sjecam, na ruskom forumu uz ovu informaciju obicno su isle ove face - ), a koja se vodi pod imenom МФСЧ (iliti - Московская Фабрика Специальных Часов, na ruskom forumu pominjana i jednostavno kao Московский Часовой Завод, pa ne treba da cudi, uzimajuci u obzir datume kada se cijela ova prica pocinje vrtiti, a ima tome 5-6 godina - da se u cijelu ovu zavrzlamu ukljucilo jos jedno prilicno mutno ime, ime Alekandra Makarova, kojeg cemo se mi zaljubljenici Poljota sjetiti kao vlasnika MakTime-a i prava na 3133 hronograf, a koji se dovodi u vezu i sa vec pomenutim Восток-Дизайн-om, ali i sa samim projektom Ratnik, sa sve Ministarstvom Odbrane u pozadini price....), koja se nalazi na istoj adresi kao i Восток-Дизайн - koji, opet, osim satova pravi i magnete za frizidere i kalendare ... i to sa sve mehanizmom 2416, kojeg je ista fabrika krstila u "24/16", a koj bi trebao biti neka upgrade verzija Vostokovog standarnog mehanizma.... dakle, kao jedno od tezista, osim cvrstoce provlaci se i nesto tipicno prici o vojim instrumentima - problemu elektromagnetnih zracenja, te su opisi i pojasnjenja cesto puna ovakvih detalja:

    "... Электромагнитный импульс- один из поражающих факторов современных систем вооружения. Под воздействием этого сильного излучения, нарушается работа всех электронных систем противника в зоне поражения такого оружия..."

    ... dakle, reklo bi se - zaista ozbiljan projekat vezan direktno za vojsku.

    Da je ovo bare malo sve jasnije, ja bih svakoga ko zna ruski, uputio na njihov forum, da malo sam procacka o ovome, ali, evo, ja cackam godinama - i sve sam dalje od "istine"...

    Elem, Sky, druze, i kolege forumasi, nadam se da vam je sada sve jasnije...

    Odavno se, evo, pokusavam nakaniti da konacno sjednem i ispisem tu istoriju nestajanja Poljota, konkretno - nestanka legendarnog 3133 hronografa, te sav taj godinama skupljani materijal sazmem, slozim, na nacin daonima koje interesuje i kopka sta se sve desavalo, pomognem, barem djelomicno - ako nista, barem uspostavljajuci neki timeline - sagledati tu zamrsenu, nesretnu epizodu ovog nekada godrog imena sovjetskog urarstva.... ali, nikako da nadjem vremena.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (17.10.2016. u 15:11)
    babaideda, taunus, Zagor and 4 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #977
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Eeee daaa.Naziv: gfch.gif, pregleda: 618, veličina: 274 bajtova
    Hvala Arch_m.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	imagen-destacada23.jpg
Viđeno:	835
Veličina:	304,9 KB
ID:	126794
    Priložene slike Priložene slike Vostok Amfibija Komandirskie sat-1b64de28b0c1cbbfcd6de5e2761c61eb97ff9155.jpg  
    babaideda and arch_m like this.

  8. #978
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Vostok Amfibija inspirisana Slavinim ronilačkim satom a sve to kao WUS projekat.

    Naziv: attachment.jpg, pregleda: 642, veličina: 83,6 KB

    Naziv: gfchk.jpg, pregleda: 606, veličina: 62,9 KB

    Naziv: attachment.png, pregleda: 671, veličina: 182,5 KB

    Naziv: Slava_Amphibia_2.jpg, pregleda: 655, veličina: 133,7 KB


    WUS Russian forum project 2016 rebooted
    Ratnik per WUS, l'orologio post Armata Rossa al polso di tutti - Pagina 4 - OffWatch.it
    jagos, taunus and Zagor like this.

  9. #979
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Odličan

  10. #980
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Krenuo je moj zeleni 020SE put Srbije. Sad pošto ću onaj zeleni odvratni kaiš odmah da bacim, da li imate neki predlog?

    Razmišljam u pravcu strapcode engineer narukvice, ili nekog dobrog sivog kožnog, možda od prevrnute kože? Šta mislite?

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •