Strana 87 od 116 PrvaPrva ... 377783848586878889909197 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 861 do 870 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #861
    Mlađi član
    Član od
    20.10.2014.
    Poruke
    51
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom

    Baš sam dlakav, pa valjda mora malo da čupka ostaviću za sad ovako kako je pa ću videti da li ću raditi nešto dalje. Sada mi se javio jedan problem... naiime, probudim se jutros i vidim stoji sat. Dobro, uzmem navijem ga i namestim vreme i on opet stane nakon par sekundi, sad ne znam više šta da mu radim.

    Malo sam je promućkao i počela je normalno da radi, nadam se da se to tako rešava. Da li je normalna pojava da se nešto trese u kućištu dok je "mućkam"?
    Poslednja ispravka: RUS (28.2.2016. u 11:08)

  2. #862
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom

    Istina da "specijalne serije" dolaze s nesto kvalitetnijim narukvicama, ali, generalno gledajuci, vecina ljubitelja Vostoka zavrsi kupujuci nesto sa strane.
    Ne znam da li ce i kada Vostok poraditi na tome, ali mi je sasvim jasno da bi se svaka promjena odrazila na cijenu koja je, takva kakva je, postala "zastitni znak" - kupujes sat s fantasticnom, turbulentnom istorijom i pricom za sobom, s cijenjenim, izdrzljivim inhouse mehanizmima, prepoznatljivim dizajnom koji se izdvaja iz mora generickog smeca kojim je preplavljeno trziste - i sve to za male pare.

    Ja im oprastam sve pocupane dlake!


    A sad taj ozbiljniji problem. Ta tvoja serija dolazi sa 2415, je li tako? Dakle 'автоподзавод' je u pitanju, trebao bi da se navija dok ga nosis itd... e sad, nadam se da se radi o najjednostavnijem mogucem problemu - krunica nije pravilno zavrnuta, tj. ostala je "nedorecena", negdje izmedju polozaja za stelovanje vremena i navijanja, sto se zna desiti, pogotovo nekome kome je ovo prvo iskustvo s Vostokovim krunicama. Kad nastelujes vrijeme, dobro pripazi da se krunica vrati unutra do kraja, da "skljocne", zavrnes je, pa onda opet odvrnes na prvu poziciju, za navijanje, ako vec hoces da navijas.
    Ovo nekada zna biti uzrok/rjesenje u slucaju da sat naprasno stane.


    Nadam se da nije nista ozbiljnije.

    U kucistu se nista ne trese, nego to rotor radi svoj posao. Bez brige

    P.S. Kod automatik satova, kada pocnes s nosenjem, dobro je sat naviti, onako, posteno - 30-40 punih namotaja, a onda ostaviti pokretima ruke da nastave raditi posao. Pokretanje ruke i treskanje, na samom pocetku, nije dovoljno da se mehanizam stavi u pun pogon.
    Poslednja ispravka: RUS (28.2.2016. u 11:09)
    Zagor, MMario, piksi and 1 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #863
    Mlađi član
    Član od
    20.10.2014.
    Poruke
    51
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Jeste 2415

    Obratiću pažnju, do sad je bilo da odvrnem na položaj 1 za navijanje, izvučem krunicu da podesim vreme i kada podesim, samo zavrnem nazad do kraja krunicu, ne mogu da je gurnem pa onda zavrćem, kao što sam je izvukao. Ali nisam je navijao svaki dan, danas je prvi put.

    Citat arch_m kaže: Pregled poruke
    P.S. Kod automatik satova, kada pocnes s nosenjem, dobro je sat naviti, onako, posteno - 30-40 punih namotaja, a onda ostaviti pokretima ruke da nastave raditi posao. Pokretanje ruke i treskanje, na samom pocetku, nije dovoljno da se mehanizam stavi u pun pogon.
    Ok, Hvala na savetima

  4. #864
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Verujem da ti se svukao teg sa rotora. Imao sam par slučajeva u poslednje vreme. Nisu dobro punktovali to.
    arch_m likes this.

  5. #865
    Mlađi član
    Član od
    20.10.2014.
    Poruke
    51
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ako je to slučaj, šta se još dešava osim tresenja kao posledica istog? Ili si mislio na to što stane?
    Poslednja ispravka: Democritus (28.2.2016. u 10:10)

  6. #866
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ne navija lepo automatski, može da zvecka al ne mora. Normalno radi kad naviješ ručno.
    arch_m likes this.

  7. #867
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Malo je tesko, ovako, na daljinu, razumjeti sta mislis pod tim "trese". Svaki automatik ima rotor koji se konstantno pomijera, izazivajuci odredjen otpor i proizvodeci karakteristican (ujedno i prelijep ) zvuk, poput nekog tihog laganog skripanja, grebanja, i to ne treba da te zbunjuje.

    E sad, pored ovoga sto ti je Uros napisao, sto zaista moze biti slucaj, ja se i dalje nadam da se radi o najjednostavnijim problemima, koje sam ti gore naveo.

    Mehanizam 2415, kao i serija 2416 kojoj pripada (samo bez datuma), ima nekoiko caka koje na koje se covjek navikne... npr., i pored toga sto nema klasicnu "hack" funkciju, prilikom pomijeranja unazad, doduse prilicno neprecizno, da se zaustaviti sekundara... a zaustavi se, ponekad, i radi onoga o cemu sam ti pricao.

    Jos malo ti posmatraj kako sat radi, pa nam javi. Nadam se da nije nista radi cega ce morati "na kanal"... mada se sve to, uglavnom, da brzo srediti - ko zna.
    Poslednja ispravka: arch_m (28.2.2016. u 11:11)
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #868
    Mlađi član
    Član od
    20.10.2014.
    Poruke
    51
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Jel postoji neki dobar sajdžija u Novom Sadu da pogleda sat? Stao je i ne mogu da ga pokrenem.

  9. #869
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Simovic, bul. Cara Lazara, kod Merkatora. Imas ga u rubrici servisi.

  10. #870
    Mlađi član
    Član od
    20.10.2014.
    Poruke
    51
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ok, sekundara neće ni da mrdne, a kada namestim vreme na npr 7 i 15, pa vratim na 7, manja kazaljka odstupa od sedmice, vidi se onako golim okom.

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •