Strana 111 od 116 PrvaPrva ... 1161101107108109110111112113114115 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.101 do 1.110 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #1101
    Kub
    Kub je offline
    Mlađi član
    Član od
    17.7.2018.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat StariAS kaže: Pregled poruke
    Postoji veliki broj Vostok-a, što amfibija, što komandiraca koju su izdavani za pedesetu godišnjicu velike otačastvene vojne.
    Po mom iskustvu nije neuobičajno da su kazaljke na amfibiji od komandirca i to je jedino što je na ovom satu u redu, pored cifera.
    @skydrummer
    @StariAS

    Zahvaljujem na odgovorima i molim za malo pojasnjenje, sta jos nije u redu na ovom satu? I da li bih, negde u Beogradu, mogao da kupim amfibija krunicu za ovaj sat, da ne porucujem sa Ebay-a?


    Hvala
    Poslednja ispravka: Kub (28.8.2018. u 10:25)

  2. #1102
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    I drugi put.
    Za krunicu kontaktiraj Urosa GT. Mozda on ima.

  3. #1103
    Mlađi član Avatar korisnika Filip98
    Član od
    27.8.2018.
    Lokacija
    Srbija, Krusevac - Nemacka, Offenbach
    Poruke
    36
    Lajkovi
    66
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Imam jos jedno pitanje ma da mislim da znam odgovor ali hocu da budem siguran. Da li za kolekciju treba uzimati i nove satove narucene iz Rusije? Ja sam ipak vise za ove SSSR, koliko sam procitao daleko su kvalitetniji ali zanima me vase misljenje.

  4. #1104
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Što se tiče izbora satova za kolekciju, sve zavisi od tebe. Ljudi voli satove određenog tipa, namene proizvođača, perioda i slično, a to je stvar njihovog ukusa i želje. Ima ljudi koji su fokusirani na npr. automatike, štopere, švajcarske, japanske, starinske ili džepne satove, a svakako da spisak nije potpun. Ukratko, ako želiš da praviš kolekciju, neka ona bude rezultat onoga što te zanima.

    Što se tiče kvaliteta, malo je nezahvalno porediti ga kroz vreme. Naime, znamo da su se nekada pravili kvalitetniji proizvodi, što važi za maltene sve od igle do lokomotive. S druge strane, stari a kvalitetni proizvodi koji su i danas u funkciji su ipak stari, a sve ima svoj rok trajanja i granicu isplativosti za popravku. Isto važi i za satove, mada sve zavisi od samog primerka. Može se desiti da naletiš na dobro očuvan sat iz sovjetskog doba koji će početi da se kvari, ali i na onaj koji će kuckati još veoma dugo. Isto tako, možeš da naletiš na nov sat koji ima neki problem, ali i na onaj koji će te dugo služiti. Ako pitaš za ove nove, dobro je što imaju garanciju i što je većina neproblematična, ali ponavljam, učini onako kako misliš da treba i kupi šta ti se sviđa. Naravno, ukoliko kupuješ ozbiljan sat, treba ga proveriti, a najbolje je da to učini dobar časovničar.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #1105
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Imam ja par komada za Amfibiju, e sad, duži, kraći, srednji ključ. Ptobamo na licu mesta. Daću ti, popijemo kafu, ispričamo se o rusima. Al tek krajem sl nedelje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  6. #1106
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ево малог резимеа с мојим Командирцем (можете видети на страници 109 како је изгледао до скоро), како су кренуле чари мочварне београдске летње ужарено-асфалтне климе, тако кренуло отпадање оплате! Ту у том делу испод крунице. Да прекратим оплати муке - скинуо сам је шмирглом.
    Месинг је брзо кренуо да хвата и помало патине, мат изглед ми се свиђа, и овај безел даје неки много ми леп наутички изглед. Ту је и ова алиекспресна џабалеску Нато трака са жутим металним деловима и све се некако сложило:

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-mesing02.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-mesing05.jpg

    Међутим, ставио сам сат на другу траку (окер-тегет) да оперем ову црвео-тегет... И одједном је трака позеленела Вероватно оксидација, све у свему - изгледа ужасно, и мораћу да пребацим у челик моју многовољену подморницу.

    Дакле, потпуна непрепорука куповини нових Командираца.

    У овом трену асап31 на Ибеју има 2-3 Амфибије у 420 кућишту, са доставом је 25 долара, и данас би (са овом памећу) апсолутно то купио и трошио парице на модификовање. Искуснији су упозоравали, није да нису...

    Са друге стране, ту је Амфибија, као и Јуниор/Кадет, награђени су Перлон тракама које су много удобна и фина ствар, право откриће за менеме:

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-thumbnail_wp_20180823_006.jpg
    Poslednja ispravka: Jonbri (28.8.2018. u 19:35)
    Neša and mizzy like this.

  7. #1107
    Mlađi član Avatar korisnika Filip98
    Član od
    27.8.2018.
    Lokacija
    Srbija, Krusevac - Nemacka, Offenbach
    Poruke
    36
    Lajkovi
    66
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    I ja sam cuo da su losije pokazali ovi noviji zato pitam. Hvala svima na odgovorima

  8. #1108
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Filipe sa amfibijom nemaš greške, prednost starijih je po meni samo dizajn, možda malo i pitanje boljeg kvaliteta, dok nove sasvim savršeno završavaju posao sata za svaki dan, a u moru standardnih tipova imaš i jako fina specijalna izdanja. Amfibija je idealna za modifikacije tako da već sa jednim satom možes jako puno da se igraš.
    Ako te tako nešto zanima naravno.
    Sa druge strane pojavili su se i komandirci u čeličnim kućistima, pa samim tim problem "izbijanja" mesinga nikad nećeš iskusiti.
    Primer takvog komandirca koji sam poklonio drugu za rođendan je upravo ovaj:

    Naziv: 40991439002_9d6e151a2e_c.jpg, pregleda: 1205, veličina: 205,4 KB

  9. #1109
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Novije su imale neke qc probleme pre dve godine recimo, da otpadaju rotori, ali problem se lako rešava i ne pravi probleme dodatno. Osim toga ja od 2013. sa desetak Amfibija nisam imao nijedan problem, a ni drug sa jos 5-6 sigurno. Imao sam jednu staru 2416B i ta nikad nije radila kako treba, dva tri časovnicara su je popravljali, servisirali...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    StariAS likes this.

  10. #1110
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Istina, imao sam isti slučaj još u garanciji, bila je 2014. godina i moja prva amfibija (model 090662m) ruske proizvodnje.
    Što se starih tiče nikada nisam imao ni jedan jedini problem, a imam ih dvanaest.
    Doduše veći broj ne stižem da nosim, ali ove dve-tri koje me prate po gradilištima me nikada nisu izneverile, samo po koja nova ogrebotina.

    Edit: Ova koju sad nosim izgleda baš tužno jer sam se nedeljama provlačio kroz neke tehničke etaže, pa je zato i ne slikam.
    Poslednja ispravka: StariAS (29.8.2018. u 13:55)

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •