Strana 110 od 116 PrvaPrva ... 1060100106107108109110111112113114 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.091 do 1.100 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #1091
    Kub
    Kub je offline
    Mlađi član
    Član od
    17.7.2018.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Zdravo svima,

    Pre nekih nedelju dana sam trgovao sat od jednog prodavca sa oglasa, Karine iz Kraljeva. Ono sto sam trgovao je Vostok Amfibija "Rodina" jubilarni sat.
    Medjutim, u prvi mah nisam obratio paznju na detalje. Amfibija koji sam ja dobio je imala kazaljke od komandirca, krunica, nikako nije mogla da se zasrafi do kraja navoja, vec hvata samo prvi navoj, poklopac je bio od amfibije ali nije imao serijski broj.

    Amfibije ovog modela, koje sam nasao na netu, bilo da je crni ili beli cifer imale su drugacije kazaljke, casovna sa onom stelicom na vrhu i sekundara sa prosirenjem u vidu kruga (cetvrta i peta slika)

    Otvorio sam sat i video mehaniyam koji me najvise podseca na 2414A iz Sky-ove teme o istoriji Vostok satova.

    Sve u svemu, imam utisak da sam kupio budzeni sat.

    Ovim putem vas molim za potvrdu, sta sam u stvari kupio, komandirski ili amfibiju.

    Prve tri fotografije su od kupljenog sata, treca i cetvrta sa neta.


    Vostok Amfibija Komandirskie sat-img_4783.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-img_4780.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-img_4782.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-vostok-2416-21j-amphibia-case-commemorative-1945-1995-end-ww2-stalingrad-monument-white-dial-.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-vostok_amphibia_rodina.jpg

  2. #1092
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Kub dobro došao na forum.

    Pretpostavljam da znaš da određivanje orginalnosti kod sovjetsko ruskih satova nije lak zadatak. Više je razloga za to, od raznih preprodavaca koji sklapaju sve i svašta do činjenice da je bilo mnoštvo sličnih modela.

    Što se konkretnog sata tiče, odmah ti mogu reći da krunica nije orginalna tj. to je Komandirski krunica navrnuta na Amfibijino kućište. Zato i ne naleže kako treba. Proveri da li se izlizao navoj tube na koju se navrće krunica. Ako jeste to bi već mogao biti problem. Mogu se nabaviti i te tube ako je navoj oštećen. Isto tako na predzadnjoj fotki koju si postavio krunica je od Komandiraca a ne od Amfibije.

    Što se tiče kazaljki, ono što mogu reći to je da je bilo Amfibija sa Komandirski kazaljkama. E sada pitanje je da li baš na tom modelu koji ti imaš idu Komandirski kazaljke (to bi trebalo istražiti). Takođe, Amfibije sa 2414 mehanizmom su retke, bilo ih je ali uglavnom ako je Amfibija imala datum to je bio automatik. Mislim da kada bih imao Amfibiju sa 2414 mehanizmom bio bih poprilično sumnjičav po pitanju autentičnosti. Opet kažem nije nemoguće ali je vrlo retko.

    Još jedna stvar, pogledaj tvoj sat iz profila i vidi da li ima staklo od Amfibije ili Komandirca. Ovde možeš videti razliku Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski -poruka br. 43. Ako je Komandirski staklo onda je i to jedan od pokazatelja da sat nije u orginalnom stanju.
    Poslednja ispravka: skydrummer (26.8.2018. u 16:40)
    Misa NS likes this.

  3. #1093
    Kub
    Kub je offline
    Mlađi član
    Član od
    17.7.2018.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Sky,

    Hvala na dobrodoslici i brzom odgovoru, napravio sam poredjenje i imam utisak da u pitanju staklo komandirskog.
    Postavio sam nekoliko fotografija na crnoj i beloj podlozi, mozda ce iskusnije oko videti bolje.

    Prilog 139225Prilog 139226Prilog 139227

    Iscitao sam temu i pre kupovine sata, video da su moguce kombinacije kazaljki na satovima, medjutim, istrazujuci na netu,videh da isti ovakvi modeli, dakle "Rodina" amfibije imaju kazaljke od amfibija, svi ostali "Rodina" jubilarci sa kazaljkama od komadirskog, zapravo i jesu komandirci.

    Ono sto sam jos hteo da pitam, zar ne bi trebalo da starije amfibije imaju i ovaj dodatni zaptivac ili kako se vec zove, ispod poklopca?

    Prilog 139228

  4. #1094
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ne vide se fotke.

  5. #1095
    Kub
    Kub je offline
    Mlađi član
    Član od
    17.7.2018.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Evo ih:


    staklo

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-img_4758.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-img_4785.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-img_4786.jpg

    zaptivac

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-64586429_5b66d5f14c7194-93583942chasy_naruchnye_vostok_amfib.jpg

  6. #1096
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Staklo je Amfibijino. Sto se antimagnetnog poklopca tice, neki modeli Amfibija su imali taj poklopac a neki ne. Konkretno za tvoj model ne mogu reci sa potpunom sigurnoscu da li je imao taj poklopac.

  7. #1097
    Mlađi član Avatar korisnika Filip98
    Član od
    27.8.2018.
    Lokacija
    Srbija, Krusevac - Nemacka, Offenbach
    Poruke
    36
    Lajkovi
    66
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Da li svaki original mora da ima jedan od dva natpisa na ruskom “ovo kao proizveden u Sssr”? Veliki pozdrav i unapred hvala

  8. #1098
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ne. Modeli s početka devedesetih često nemaju. Period posle prelaza iz SSSR u federaciju.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #1099
    Mlađi član Avatar korisnika Filip98
    Član od
    27.8.2018.
    Lokacija
    Srbija, Krusevac - Nemacka, Offenbach
    Poruke
    36
    Lajkovi
    66
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Hvala druze. Pozdrav i svako dobro

  10. #1100
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Postoji veliki broj Vostok-a, što amfibija, što komandiraca koju su izdavani za pedesetu godišnjicu velike otačastvene vojne.
    Po mom iskustvu nije neuobičajno da su kazaljke na amfibiji od komandirca i to je jedino što je na ovom satu u redu, pored cifera.
    Rusi bi za to rekli "котлетка". Budževina.
    Pratio sam oglase pomenutog prodavca u potrazi za jeftinim satom i od svih koji su mi zapali za oko samo je jedan bio kako treba, ali sam i od njega odustao jer sam uspeo naći bolji primerak.
    Šta ono beše Neša reče za jeftinu čorbu?
    U svakom slučaju, mislim da se satić može doterati da bude baš kako treba uz malo strpljenja i volje.
    mimamimic and Can'tStand'Ya like this.

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •