Strana 106 od 116 PrvaPrva ... 65696102103104105106107108109110 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.051 do 1.060 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #1051
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Како вам се чини овај оглас за крунице:

    https://www.ebay.com/itm/CROWN-TO-VO...kAAOSw61Va0QoT

    Повољно је, нарочито са слањме, али - је л ваља купити?
    На Мераному је нова челична 5 долара ваљда, али је и минимум за корпу 20 долара...

    Каква су искуства са заменом крунице том челичном? Планирам да склапам Амфибију, па сам сав попаљен.


    Друго... Захваљујући Нешиним сатовима које сам видео, па једној куповини преко нета у којој ми је лик послао неисправан СССР Комндирски сат (у огласу је написао да ради), те гледајући Восток Кадета који управо носим (какав сатић, змај!), сувише је упадљив СССР квалитет хромирања у односу на садашње Командирце.

    Дакле, занима ме да ли неко има да му негде блеји солидно до лепо очувано кућиште од Командирског? Ја сам човек договора.
    Мрзело ме да питам на берзи, видим да је врло неактивна. Надам се да ово није забрањено?

    Треће... Крунице старих Командираца су веће од данашњих. Где се купују кад устребају те веће/старе крунице?

    Ту је и питање - да ли могу механизам од новог Командира да убацим у старо кућиште, тј. та стара круница има да ради ок са овим новим механизмом, све ће лепо да се уклопи?

  2. #1052
    Novi član
    Član od
    10.11.2017.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    56
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Poštovani, pozdrav iz PG-a
    Nekako sam čitajući skoro sve postove o vostoku na ovom topiku
    Zapeo da kupim a def uzimam jednu od amfibija sa kgb znakom da nerviram rođake koji su “vojvode” i malo cu da modifikujem sat jer mi se npr ne sviđaju bezel koji nude fabricki previse mi je nekako “pecki”. Kao rezervne djelove uzecu krunicu stainless jer to neki preporucuju i da uzmem jedno staklo ili da zadrzim ovaj pleksi fabricki. Da li mi nesto savjetujete da uzmem dodatno ista. Def uzet i nato narukvicu to je otprilike 90€


    E dalje sam listajuci sajtove koji prodaju vostok satove a odavno nisanim satove “vostok europe” ali sam primijetio da imaju neke stvari slicni ili slicno izgledaju meni laiku kao klasicni vostok bezeli kazaljke itd.

    Da li mi preporucujete te modele jer nisu bas jeftini oko 500€ je ovaj koji postavljam



    Jedno isto bitno za naruzbu
    Posto naravno kao i svaki crnogorac imam rodbine u srbiji procitao sam na topiku da srbija i rusija imaju bezcarinsku zonu za neke proizvode
    Da li bi mi to sto olaksalo i dokle vazi taj free uvoz da se ne naplacuje famozna carina?

    A inace gledajuci ove amfibije sve mi se vise i vise dolazi da ih skupljam da svaki mjesec kupujem barem jednu prelijepo mi neke izgledaju




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1053
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Pozdrav Licmius, dobro došao na forum.

    Nisam siguran na koje staklo misliš da bi mogao naručiti za Amfibiju. Na Amfibiju ide pleksi i nije loše naručitii jedan rezervni (oba su fabrička). Takođe dobro je naručiti i dihtunge.
    Vostok Europe... neki modeli su malo precenjeni, rekao bih. Doduše mnogo toga je precenjeno u horologiji ovih dana. Ako ti se sviđa kupi, samo ja bih za taj novac gledao Anchar sa Seiko 4r35 mehanizmom. Još ako bi našao titanijumskui verziju, to je satina.
    OceanicTime: VOSTOK-EUROPE Anchar TITANIUM
    Gledao sam ga kod nas pre par godina, mislim da je bio oko 500 evra.
    Ovaj je takođe odličan, jeste da ima pvd premaz ali ajd, lepo mu stoji
    https://www.satoviberic.rs/proizvod/...-automatic-set
    .

  4. #1054
    Novi član
    Član od
    10.11.2017.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    56
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Pozdrav Licmius, dobro došao na forum.

    Nisam siguran na koje staklo misliš da bi mogao naručiti za Amfibiju. Na Amfibiju ide pleksi i nije loše naručitii jedan rezervni (oba su fabrička). Takođe dobro je naručiti i dihtunge.
    Vostok Europe... neki modeli su malo precenjeni, rekao bih. Doduše mnogo toga je precenjeno u horologiji ovih dana. Ako ti se sviđa kupi, samo ja bih za taj novac gledao Anchar sa Seiko 4r35 mehanizmom. Još ako bi našao titanijumskui verziju, to je satina.
    OceanicTime: VOSTOK-EUROPE Anchar TITANIUM
    Gledao sam ga kod nas pre par godina, mislim da je bio oko 500 evra.
    Ovaj je takođe odličan, jeste da ima pvd premaz ali ajd, lepo mu stoji
    https://www.satoviberic.rs/proizvod/...-automatic-set
    .
    Vidio sam i taj Anchar ali me titanijum odbija jer se grebe lako. Jeste lakse kuciste i ljepse za oko ali ja sam nekako kao amerikanac samo celik i da je to heavy selačina

    A svjesan sam ja da je pola satova precijenjeno posebno danas kada vlada masovna produkcija svega i svacega cak i onog sto ne treba ako me razumijes

    Korona ovog anchora mi je nekako previse ostra a i imao sam utisak citajuci neke komentare da miyota mehanizmi bas jesu dobri a i to mi rekose neki pg casovnicari. Mene samo interesuje da li je ovaj sat dobar tj da li ovo ime vrijedi vece novce. Jer ja ovdje po cg nemam koga pitat strucnijeg jer koga god znam dao bi npr 1000€ za dizel ili guci sat nego za npr neku marku sata koja je sat a ne pos.... modna marka
    Anchor mi je sad usao u opticaj isto ali necu titanijumski ili me mozda ubijedis ipak


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1055
    Novi član
    Član od
    10.11.2017.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    56
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    1. Vostok Watch Acrylic Glass for Amphibian
    2. Vostok Watch Vostok Amphibia Lens with gilt ring
    3. Uzecu tri bezela od stainless steel od toga jedan bezel ce bit čisti bez ičega
    4. Pozadinsko staklo manjeg precnika
    5. dihtung gumice
    6. Nato narukvicu

    I i onaj sat iz 420 serije sto sam sinoc poslao
    To sam krenuo da narucim sinoc na moje ime a djelove sam poslao na bratovo ime
    Da bih izbjegao placanje carine i pdv jer mi je preslo 75€.
    I onda dodam i jedan komandirac pa imam dvije posiljke ispod 75€ u euro dva manje sa sve postarinom

    E sad posto cu ovaj vostok europe def uzet ovih dva tri dana a cijena mu je skoro 500€ da li postoji mogucnost ako srbija-rusija imaju tu bez carinsku uniju da li ce se naplatit pdv carina i spedicija. Prije cu dat pare vama na pdv nego ovim koljacima kod mene jer mi spedicija za sat ovdje uzme vise nego porez i pdv zajedno?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1056
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Sto se tice dazbina javice se neko ko je skoro narucivao iz Rusije. Recimo Piksi.

    Kojeg si Komandirca narucio? Oni klasicni sa malom krunicom imaju los hrom.

  7. #1057
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat licmius kaže: Pregled poruke
    1. Vostok Watch Acrylic Glass for Amphibian
    2. Vostok Watch Vostok Amphibia Lens with gilt ring
    3. Uzecu tri bezela od stainless steel od toga jedan bezel ce bit čisti bez ičega
    4. Pozadinsko staklo manjeg precnika
    5. dihtung gumice
    6. Nato narukvicu

    I i onaj sat iz 420 serije sto sam sinoc poslao
    To sam krenuo da narucim sinoc na moje ime a djelove sam poslao na bratovo ime
    Da bih izbjegao placanje carine i pdv jer mi je preslo 75€.
    I onda dodam i jedan komandirac pa imam dvije posiljke ispod 75€ u euro dva manje sa sve postarinom

    E sad posto cu ovaj vostok europe def uzet ovih dva tri dana a cijena mu je skoro 500€ da li postoji mogucnost ako srbija-rusija imaju tu bez carinsku uniju da li ce se naplatit pdv carina i spedicija. Prije cu dat pare vama na pdv nego ovim koljacima kod mene jer mi spedicija za sat ovdje uzme vise nego porez i pdv zajedno?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pre 10 tak dana mi stigla
    https://meranom.com/en/amphibian-se/...se-090b36.html
    a sa njom i carina od 4000 din.
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  8. #1058
    Novi član
    Član od
    10.11.2017.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    56
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat mimamimic kaže: Pregled poruke
    pre 10 tak dana mi stigla
    https://meranom.com/en/amphibian-se/...se-090b36.html
    a sa njom i carina od 4000 din.
    Dakle samo se placa carina pdv ne placate ili se placa pdv a carina ne.
    U cg se ne placa nista do 75€ nista a sve preko 75€ do 150€ placa se samo pdv, a od 150€ i vise€ carina pa spedicija (koja je u krv) pa pdv na obje obracunat. A ako znam vise sto da radim. Najradije cu poc do moskve na krqj i kupit sat i vratit se nazad karta do moskve i nazad 150€ kad krene sezona


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1059
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Trebalo bi da se plaća sve. Nekad te zakači nekad ne. Obično ako zakači procena dažbina bude realna. Retko kad odrape preko stvarne vrednosti.

    Nema nikakve unije, bescarinske zone itd.

    PDV bi se trebao naplaćivati na sve što udje u zemlju a nije namenjeno reeksportu. Carina samo na 50€+ vrednosti. Vrednost procenjuje carinik. Možeš da se žališ. Taksa na žalbu je ja mislim 1200 dinara. U praksi često prođe bez ičega. Bar što se tiče Beograda. Po manjim mestima čujem da cepaju na sve pošiljke.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #1060
    Novi član
    Član od
    30.3.2018.
    Lokacija
    Vojvodina
    Poruke
    8
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Trebalo bi da se plaća pun iznos i carina i PDV i obično se drže vrednosti koja je označena na pošiljci. Naravno to su svi već provalili pa je postalo uobičajeno da se pošiljke šalju kao Gift I da se smanjuje deklarisana vrednost. Mada carini ako je nešto iole sumnjivo idu na svoju procenu, ipak stiže na hiljade paketa i carinici su već dobro izverzirani.

    Jedino pravilo je da nema pravila.

    Npr. kupovao sam jedan Seiko 5 iz Filipina (već povučen iz proizvodnje pa sam jedva i tamo našao na sivom tržištu), platio sam ga 75$ plus 10$ poštarina a carina ga je procenila na 100$.

    Drugi primer, uzeo sam dva Vostoka K-65 koji su oba procenjena na 20$ ukupno.

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •