Strana 111 od 127 PrvaPrva ... 1161101107108109110111112113114115121 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.101 do 1.110 od ukupno 1263
Like Tree4148Likes

tema: Slike ruskih satova

  1. #1101
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    jure17, taj Poljot, po mom mišljenju ima neke veze sa Jurijem Levenbergom.
    Evo fotke sa nemačkog foruma i na sertifikatu (ili garantnom listu) piše Juri Levenberg
    https://uhrforum.de/poljot-traveller-alarm-watch-t34561
    Slike ruskih satova-49275d1281477786t-poljot-traveller-alarm-watch-r0010541_bildgroesse-aendern.jpgSlike ruskih satova-49274d1281477786t-poljot-traveller-alarm-watch-r0010542_bildgroesse-aendern.jpg

    Čitao sam na Wus-u da su se ljudi čudili otkud to da Juri daje sertifikate za satove čiji proizvođač više ne postoji. Poljot je bankrotirao 2004. a recimo sertifikat sa fotke je iz 2008.
    Meni je još jedna stvar čudna, ako je to Poljotov proizvod a Poljota nema od 2004. kako to da ti satovi nisu uveliko rasprodati za sve ove godine s obzirom da se radi o maloj seriji (999 kom). Širom sveta ima dovoljno ljubitelja ruskih satova koji bi za 10-15 godina pokupovali te satove ili se možda zalihe dopunjuju.
    Što se mehanizma tiče, ne sumnjam da je Poljotov. Mehanizama je bilo kao pleve ali satovi su uglavnom pravljeni u serijama od 999 i odavno bi nestali.

    Malo o ceni. Nažalost mehanizmi (3133, 2612 ) se više ne proizvode pa će i cene verovatno ići na gore, do neke granice, jer je mehanizama sve manje. Treba uporediti cene Strela satova od pre 2 godine i danas. Pre par godina prosečna cena je bila oko 400 evra,zavisno od modela, a danas je blizu 600 evra pa i preko 600 evra za određene modele.
    Mehanizam 3133 se kod Kampmann-a mogao kupiti za 50 evra ali već 1,5-2 godine nema 3133 mehanizma na stanju. Zašto? Maktajm ga više ne proizvodi a veća je zarada ako se mehanizam upakuje u sat nego da se zasebno prodaje kao kada ga je bilo ,što bi se reklo, na lopate.
    Na tu temu sam se malo dopisivao sa Kampmanomm (poruka broj 57):Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    U svakom slučaju pitaj za popust (samo nemoj biti začuđen ako ga ne dobiješ) jer Kampmann kupuje recimo Strele od Levenberga a ukoliko je Poljot koji te interesuje Levenbergovo čedo onda to znači da je i za taj sat Kampmann druga ruka pa ima manje prostora za popust od Levenberga.

    .................................................. ....

    E da, ako imaš nekih kataloga imamo temu i za to:Katalozi sovjetskih i ruskih satova
    Arch_m to i za tebe važi .
    Poslednja ispravka: skydrummer (6.6.2016. u 16:10)
    arch_m likes this.

  2. #1102
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Puno hvala Veberz, Skydrummer i Arch_m! Katalozi koje imam su skenirani u PDF i jpeg formatima i rado ću ih podijeliti s vama. Jedini problem je što toga imam gomilu, pa nema smisla da sve tu podižem. Zato evo fotka s svime što imam, pa ako vidite nešto što vas zanima javite se bez ustručavanja.

    Slike ruskih satova-katalozi.jpg

    Poljoti su moji omiljeni ruski satovi, a po mome skromnom mišljenju vrhunac i "labuđi pijev" Poljota je katalog iz 2002. g., pa ću ga podići u rubrici "Katalozi sovjetskih i ruskih satova".

    Još nisam dobio odgovor od Levenberga, možda mi čovjek da ponudu koju ne mogu odbiti :-) A i javit ću se Veberzu na PM, možda njegov sistem upali!
    VLADAN P, taunus, veberz and 1 others like this.

  3. #1103
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    ..auuuuu, svega imas...bravo
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #1104
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Uhh,ima toga. Ono što je u PDF-u postavi na forum. To ne bi trebalo da je problem, mada nikada to nisam radio. Nisam siguran kako se to radi. Uglavnom sam postavljao linkove ka sajtovima gde se neki PDF nalazi. Ovde bi trebalo neko od moderatora da se angažuje pa da ti olakša posao i da se to sve postavi. Sve drugo bila bi grehota.
    Ako mogu da kažem šta mene interesuje: Strele, hronografi rađeni za italijansko tržište ( Vostok-Poljot 3133), Amfibije, Šturmani, Okeani, Poljoti 3133. Znam da nema zasebnih kataloga uglavnom su ovi satovi u okviru većih kataloga.
    U principu šta god da postaviš imaš moju zahvalnost.

    Hajde moderatori, ujedinite se.
    Naziv: ag.jpg, pregleda: 345, veličina: 323,3 KB

  5. #1105
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Nisam baš neki stručnjak za informatiku, ali evo Poljot 2002. je u rubrici "Katalozi sovjetskih i ruskih satova".
    Skydrummer, skoro sve što si rekao da te zanima možeš pročitati ovdje Polmax3133 Čovjek je moj idol!
    skydrummer likes this.

  6. #1106
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Katalog ti je odlično prošao, ako te ne mrzi nastavi. Za postavljanje pdf-a ja ne vidim mogućnost, ali postoji dosta free FTP servera, tamo bi se mogli postaviti pdf-i. Ja sa tim nemam nekog iskustva, ako neko zna optimalno rešenje za besplatni ftp nalog neka ga podeli.

    U vezi tvog alarma sam se setio još jednog trgovca OXID Surf- und Kiteshop | POLJOT Traveller 2612/1741586 | online kaufen čovek ima prodavnicu u Beču, jevtiniji je nego ova druga pominjana dvojica. Kada tražiš popust onda reži, ako se dobro sećam poštarina mu je nešto veća. Ja lično nisam trgovao sa njim.
    arch_m likes this.

  7. #1107
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Jure, potpuno se slazem s tobom - Steve (Polmax 3133) je jedan krasan covjek i istinski zaljubljenik u Poljot satove. Uz sve to, potrudio se svoje obimno znanje i iskustvo podijeliti s nama ostalima, i kroz svoju stranicu, i kroz pisanja na forumu, ali i kroz svako obracanje, bez obzira koliko su ga vec puta pitali iste stvari.
    Ja sam se prije koju godinu dopisivao s njim putem maila, obrativsi mu se s par nedoumica koje su me mucile u mom pokusaju da do kraja shvatim zamrsenu istoriju koja se krije iza Poljotovog imena, i mogu reci da je svakim odgovorom pokazao prije svega koliko mnogo zna, a onda i koliko mu nije tesko podijeliti sve to s drugima. Stvarno je car.

    Drug Zoli ti je dobro napisao - becka podruznica Levenbergovog biznisa, gdje sam i sam kupio jednu Strelu 3133, donekle je hjetinija (pojedini modeli, mada i to varira), od Kampmanna, ali je s Paulom malo teze komunicirati, pogotovo ako ne znas njemacki, jer on preferira njemacki ili ruski.
    Sto se tice snizenja, tu nece uopste ni da pregovara, ali sam se fino s njim ispricao, jer sam bio u Becu i trazio da sat preuzmem sam, bez postarine.
    Napravi se termin (radi se o jako maloj radnjici, a Paul je star i bolestan covjek - upravo tada je trebao ici na neku gadnu operaciju, tako da mi je cak rekao, posto ima samo cerku, da nije siguran hoce li se vise uopste i baviti tim poslom kad se - i ako se! - oporavi... vidim, i dalje radi, znaci dobro je) i onda se sat proba i preuzme. Usput sam s njim proveo barem sat vremena razgovarakuci o satovima i njegovim vidjenjima ove cijele Poljot misterije.
    Elem, fin cikica, voli da razgovara o satovima, a ja sam taman tada trebao nazad u Rusiju da radim, i vidim njemu bi drago kad sam to pomenuo, sve se nesto smjeska, pa preshalta s njemackog na ruski... Evo ga, kontam, sad ce da padne i kakav popust - na ruskom...

    ... ali, je l' izgovorih rijec "popust", a njega presijece nesto, prepodobio se, vrati se na njemacki - reko' evo ga hoce da umre ... Tako da od mog popusta na kraju nije bilo nista.
    Poslednja ispravka: arch_m (7.6.2016. u 6:47)
    vladas and Dukin like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #1108
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Puno hvala svima! Posebno zahvaljujem "supatniku" (njegov odličan izraz) Z. Veber na korisnim savjetima na PM.
    Sada ću se raspisati na adrese prodavatelja i malo se primiriti da ne ispadnem previše "vruća mušterija".

    P.S. Ovaj trgovac u Beču mi je pravo otkriće!

  9. #1109
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Citat jure17 kaže: Pregled poruke
    Nisam baš neki stručnjak za informatiku, ali evo Poljot 2002. je u rubrici "Katalozi sovjetskih i ruskih satova".
    Skydrummer, skoro sve što si rekao da te zanima možeš pročitati ovdje Polmax3133 Čovjek je moj idol!
    Da, Polmax3133 je jedan od odličnih poznavalaca sovjetskih satova.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.6.2016. u 20:11)

  10. #1110
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot traveller alarm - original ili ...?

    Katalog Aviator 2004 je podignut u rubrici "Katalozi sovjetskih i ruskih satova".

    To su bez sumnje predivni satovi, ali jel' vam "Aviator" jednako drag kao i "Poljot"?

    Znam da će neki reći da je to isto, ali... da li vam na njima fali natpis "Poljot" ili još bolje "ПОЛЕТ" ?
    Poslednja ispravka: jure17 (9.6.2016. u 22:40)

Slične teme

  1. Fotografije satova iz vase kolekcije!
    By Vladan Stevanovic in forum Fotografija
    Odgovora: 4568
    Poslednja poruka: 1.9.2021., 19:31
  2. Vodič za kupovinu ruskih satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 10:06
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59
  4. Slike najneobičnijih ručnih satova!
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.3.2009., 21:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •