Strana 98 od 127 PrvaPrva ... 4888949596979899100101102108 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 971 do 980 od ukupno 1263
Like Tree4148Likes

tema: Slike ruskih satova

  1. #971
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    U kakvom nam je država K, za mene je dokaz i da se ovo kupi za nepunih 15 evra...
    Četiri rade (od toga dva u mint mint stanju, na amfibiji malo ogteban bazel sve ostalo perfekcija, a na belo-crnoj slavi čuknut pleksi, ostalo bombona). Plava slava super očuvana, ali ne radi...
    Slike ruskih satova-uploadfromtaptalk1436606940373.jpg

  2. #972
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Treba mi mala pomoć u identifikovanju ko je proizvođač ove narukvice iz sovjetskog perioda?

    Naime, na narukvici piše Ц.5Р.50к, što kako sa pronašao na nekom ruskom sajtu znači da je cena 5 rublji i 50 kopejki, i da to utiskivanje maloprodajne cene na sam proizvod nije bilo ništa neobično za sovjetski period (i za socijalističke zemlje uopšte) jer su tako suzbijale "profiterstvo" i preprodaju proizvoda po skupljim maloprodajnim cenama od određene...

    Na narukvici je logo u obliku munje, meni nepoznat u kontekstu sovjetskih proizvođača satova...

    Evo slika, pa ako neko može da pomogne...
    Slike ruskih satova-img_20150724_175543.jpg Slike ruskih satova-img_20150724_175548.jpg Slike ruskih satova-img_201507205_055614.jpg

  3. #973
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Hmmm ako je u pitanju munja onda to moze biti molnija. Posto molnija znaci munja.
    I sam sam se pitao ali nisam nasao informacije za proizvodjace narukvica, posebno kada nije utisnut brend, a ne neki logo, ili kao kod amfibija sto nije bilo nikakve oznake osim da su od nerdjajuceg celika ( cini mi se da pise "nerz" ovako napamet).
    Ako neko zna vise i mene zivo zanima!

  4. #974
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Da, da, za НЕРЖ сам већ pitao раније Pitajte časovničara i Vladan mi reče da je to skraćenica od нержавеющий, što na ruskom znači nerđajući čelik...

    I menije palo na pamet za Milniju, ali kao rekoh oni su izrađivali samo džepne satove (valjda), šta će im narukvica...

    Sad da rešimo ovu misteriju...

  5. #975
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Moje mišljenje. Narukvica nije proizvod ni jedne sovjetske fabrike satova. Sovjetski satovi često su dolazili u kutiji bez narukvice ili kaiša (kao na slici). Sat bi unutar kutije bio pričvršćen trakom. Postojale su fabrike koje su između ostalog proizvodile i narukvice. Jedna od takvih fabrika jeste i Moskovski juvelirski zavod (logo u vidu stilizovanog slova M). Narukvica za koju se raspituje Kure je najverovatnije proizvod neke slične fabrike.

    Naziv: 79154d1385333557-istorija-vostok-satova-amfibija-i-komandirski-albabundleeq3.jpg, pregleda: 401, veličina: 98,7 KB
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.7.2015. u 17:39)

  6. #976
    Novi član
    Član od
    9.2.2015.
    Lokacija
    Москва Русија
    Poruke
    1
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Na narukvici je logo u obliku munje, meni nepoznat u kontekstu sovjetskih proizvođača satova...
    Ovo je logotip Vitebskog aparatnog zavoda (Витебский приборостроительный завод) lociranog u Bjelorusiji... Ova fabrika proizvodi dijelove za druge fabrike kao sto "Luc" u Minsku i satovi narukvici. U 1990-2000-tih oni su izradu rucni satovi pod svojim brendom "Vympel". Danas proivode dijelove za namjestaj.
    Narukvica nije proizvod ni jedne sovjetske fabrike satova.
    Prvi Moskovski satovi zavod "Poljot" proizvodil svoji narukvici od nerdauceg celika... Na primjer http://www.technochas.ru/_img/4/20_1.jpg

  7. #977
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Surok55 dobro došao na forum. Odlična informacija. Prva poruka pa odmah u centar. Svaka čast.

    Da razjasnim, rekao sam da narukvicu od kolege KureNS nije proizveo nijedan sovjetski proizvođač satova. Nisam znao za Витебский приборостроительный завод. Takođe u prethodnoj poruci napisao sam da su sovjetski satovi često (ne uvek) prodavani bez narukvice.
    Znam za Moskovski juvelirski zavod. Znam i da je narukvice proizvodio Belgorodski zavod Ritm (Белгородский завод Ритм).

    Moskovski juvelirski zavod
    Slike ruskih satova-_zc1cf2kvjo.jpgSlike ruskih satova-tnpbbk9givu.jpg

    Ritm
    Slike ruskih satova-dtaioz8t.jpg


    Surok55 imam nekoliko pitanja za tebe.
    -Ko je proizvodio narukvice koje nemaju logo ili logotip na kopči? Takve narukvice se mogu videti na sovjetskim satovima.
    -Možeš li navesti još neke proizvođače narukvica za sovjetske satove?
    -Ako je recimo kopča potpisana sa Poljot ili Vostok ili Raketa da li to sigurno znači da su je proizvele Poljot, Vostok ili Raketa ili postoji mogućnost da ih je proizveo na primer Витебский приборостроительный завод?
    Izvini na malo većem broju pitanja.
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.7.2015. u 23:47)

  8. #978
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Pozdrav kolega surok55!
    Čini mi se da ste prethodnu poruku pisali pomoću nekog on-line prevodioca. Da li sam u pravu? Ako vam je lakše možda bi mogli pisati na ruskom. Ako se i ostale kolege slože.

  9. #979
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Može li neka dobra duša da mi napiše koja je ovo narukvica na 1967?
    Da pojasnim pitanje, ima li posebno da se kupi i ako ima pod kojim imenom da je trazim?
    Slike ruskih satova-schwestern_2.jpg
    Poslednja ispravka: GizmoID (27.7.2015. u 19:35)

  10. #980
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    To je orginalna narukvica od 1967. Model sa brojevima na brojčaniku išao je sa tom narukvicom. Model bez brojeva na brojčaniku (samo satni markeri) išao je na gumenom kaišu. Koliko znam ne može se posebno kupiti.

    PS-Oduvek sam želeo Amfibiju 1967.
    Poslednja ispravka: skydrummer (27.7.2015. u 19:41)
    GizmoID likes this.

Slične teme

  1. Fotografije satova iz vase kolekcije!
    By Vladan Stevanovic in forum Fotografija
    Odgovora: 4568
    Poslednja poruka: 1.9.2021., 19:31
  2. Vodič za kupovinu ruskih satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 10:06
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59
  4. Slike najneobičnijih ručnih satova!
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.3.2009., 21:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •