Strana 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 192
Like Tree137Likes

tema: Ruski satovi

  1. #51
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    Išao sam kod gorepomenutog Raše.. Sredio mi je sat.. Radi sad tačno.. Ali čini mi se da mi je poremetio malo krunice (jedna za alarm, druga za podešavanje sati).. Npr ova za podešavanje sati se neverovatno teško okreće, a kad hoću u kontra smer (ka meni), krunica počinje da se odšrafljuje.. Čak mi je drugačiji i osećaj sa drugom klrunicom, tj. krunicom za alarm.. Da li nekom ima sl iskustva sa "poremećenim" krunicama (mada je jedna problematična), i da li se to lako sređuje..

  2. #52
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    Imao sam ja o problema sa krunicom koja se teško okreće.To je bio u stvari Raketin sat(polovan),koji sam nabavio preko Interneta.Problem krunice?Sam sam sredio.Pošto imam već očišćene mehanizme na drugim satovima,a ovaj je sat skoro nov,samo sam zamenio mehanizme(klučevi odgovaraju).Što se tiče tvog slučaja,reklamiraj sat(glupo mi je što ti ja to kažem,jer sam ti ja preporučio čoveka).Ili neka reklamira onaj što mu je odneo sat na servis.Mada nije mi jasno kako odmah kod njega to nisi primetio.Jer ti on da sat da pregledaš da li je sve u redu,evetualno ga podesi,pa tek onda platiš.Nadam se da ćeš rešiti problem.Pozdrav.

  3. #53
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    Ma opušteno.. Važno da je sredio onaj problem i to po ok ceni... A kad mi ga je dao, navio ga je i podesio vreme.. Tako da mi nije palo na pamet da ja podešavam vreme, ako je tačno. .Nisam ni pomislio da može tu da počne da ne štima.. A ortaku sam dao posle da ga nosi, jer sam ja već imao jedan sat na ruci, tek sam kasno uveče primetio.. Mislim da je ok lik, svratiću sutra do njega..

  4. #54
    Novi član Avatar korisnika gordans
    Član od
    10.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Slažem se sa onima koji kažu da automatic ima dušu.Da li neko zna da mi kaže nešto više o ruskom poljot satu,automatic,23 jewels, model iz USSR?Prilažem sliku,hvala unapred.
    Priložene slike Priložene slike Ruski satovi-poljot.jpg  

  5. #55
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    @gordans

    Mehanizam u satu je Poljot 2616 2H,a sat je negdje iz '60-tih,možda '70-tih godina.

  6. #56
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    Može li neko da mi pomogne oko identifikacije jednog Poljotovog sata? U pitanju je sat koji sam imao kao klinac, kupljen krajem osamdesetih u Beogradu. Koliko sam uspeo da shvatim iz jednog kataloga do koga sam došao preko ovog foruma, prvi deo oznake (ili mehanizam?) je 2614.2H. Pošto nisam našao sliku ovog sata, dajem najsličnije uz opis po sećanju.
    Ruski satovi-30go199.jpg Ruski satovi-30go203.jpg

    Sat je karakterističan po tome što je imao crvenu sekundaru, oblika je kao ovaj sa slike. Brojčanik nije homogene boje, već je u pitanju preliv od crne ka svetlosivoj ili beloj (kao na slici). Ostali elementi (datum i indeks) izgledaju isto kao na slici. Prodavan je u plastičnoj kutiji sa kožnom narukvicom braon boje.

    Ovo pitam jer mi je sat bio veoma drag, a nastradao je nepune dve godine pošto sam ga kupio usled moje (ne)spretnosti u vožnji bicikla.
    Priložene slike Priložene slike Ruski satovi-poljot.jpg  

  7. #57
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    @Neša:Koliko sam uspeo da shvatim tvoju poruku,ti u stvari tražiš naziv ovog Poljotovog modela?
    @gordansre bih rekao da je taj model iz 90-ih.

  8. #58
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    Da, mislio sam na puni naziv sata, ako sam precizno upotrebio terminologiju. Koliko sam video u jednom katalogu do koga sam došao preko linkova sa ovog foruma, ovaj posledjni sa plavim ciferblatom je označen kao 2614.2H/6061197 i da mu je to "puno ime i prezime".

    Pošto je ovaj forum uspeo da me "zarazi", hteo sam da kupim isti kakav sam imao. Pretpostavljam da je to teže kod nas, ali pošto će mi kum uskoro najverovatnije ići u Moskvu, hteo sam da mu dam podatke kako bi mi kupio isti takav sat. Znam da je pre nekoliko godina iz zezanja kupio neku "Raketu" na pijaci za smešne pare, pravljenu u doba SSSR-a, koja danas sasvim lepo radi. Pošto znam da kupovina preko interneta ume da zadaje glavobolje čak i kada je u pitanju najpošteniji prodavac, sačekao bih da ga šef pošalje u Rusiju i da mi tamo kupi isti primerak kakav sam imao. Pošto je kum talentovan da nađe koju god hoće robu, imam apsolutno poverenje u njega, pa makar mu tražio i delove za neki ruski svemirski brod ;-)

  9. #59
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    "6061197" označava serijski broj sata.Samim tim je za svaki sat jedinstven.Jedino da kumu daš sliku tog sata pa da tako pronađe taj model.

  10. #60
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ruski satovi

    OK, hvala na savetu, uradiću kako si mi sugerisao. Nadam se da će uspeti da nađe isti onakav kakav sam nekad imao.

Strana 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ruski satovi u Beogradu
    By eee in forum Ruski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.6.2011., 18:10
  2. Kupujem nov Ruski sat.
    By Boban. in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.12.2009., 13:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •