Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree45Likes

tema: Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"

  1. #11
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"

    Dobio sam par upita na PM u vezi namještanja vremena i sl. na Elektronici 1, pa evo ukratko.

    Iako ima čak pet različitih tipki nije previše komplicirano. Prije svega za one koji znaju ruski...

    Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-%D0%AD%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%916-03-cut.jpg

    Za sve ostale... Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-20190329_091023.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-20190329_091223.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-20190329_091215.jpg

    Tipke sam označio brojevima 1 - 5, Tipke 1-4 se nalaze sa desne strane sata, a tipka 5 sa lijeve.

    Tipka 1 - služi za prikaz vremena i sekundi - nema funkciju u namještanju vremena/datuma,

    Tipka 2 - namještanje MINUTA,

    Tipka 3 - namještanje SATA,

    Tipka 5 - vraćanje SEKUNDA na nulu,

    Držati tipku 4 i potom pritisnuti tipku 2 - namještanje DANA U MJESECU

    Držati tipku 4 i potom pritisnuti tipku 3 - namještanje DANA U TJEDNU (redni broj dana u tjednu)

    I to je to...
    eee, RUS, VLADAN P and 3 others like this.

  2. #12
    Novi član
    Član od
    29.9.2019.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"

    Osim toga postoji još niz zanimljivih modela koji se rjeđe javljaju.

    Prilog 141783

    Који је ово сат где је дисплеј скроз са стране
    jure17 likes this.

  3. #13
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"

    Citat Саша kaže: Pregled poruke
    Osim toga postoji još niz zanimljivih modela koji se rjeđe javljaju.

    Prilog 141783

    Који је ово сат где је дисплеј скроз са стране
    Pozdrav Saša i dobro došao na forum!

    Kao što sam ranije napisao "Elektronika 1" se proizvodila u dosta varijanti. Sat koji te zanima je također "Elektronika 1" u varijanti zvanoj "drivers watch" tj. vozački sat, a koja je 70-ih godina bila popularna i na zapadu.

    Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele504.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele506.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele507.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele508.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele520.jpg

    Ova vrsta satova je kako joj i ime kaže bila navodno namjenjena vozačima jer su mogli držeći ruke na volanu vidjeti koliko je sati.
    Ne znam koliko je ovo sa vozačima logično ili istinito, ali je poznato da su LED satovi imali problem sa čitljivosti displeja na suncu, pa je ovo možda bio pokušaj da se displej stavi u položaj u kojem će biti čitljiviji jer je u sjeni.

    Kako sam rekao u ta "zlatna doba" proizvodilo se mnoštvo varijanti pa tako i "ženska Elektronika 1" (na slici lijevo) Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele141-1-.jpg, olovke sa satom "Elektronika" Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-ele415.jpg itd...

  4. #14
    Član
    Član od
    10.9.2015.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    152
    Lajkovi
    568
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"

    P.S. ili jedan mali update... Varijanta za koju nisam znao da postoji, po meni jedna od najljepših.

    Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-s-l1600-18-.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-s-l1600-15-.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-s-l1600-16-.jpg Prvi ruski digitalni sat LED "Elektronika 1"-s-l1600-19-.jpg

    BTW, za jedan ovakav cijena na Ebay je 500 dolara.
    taunus and Zagor like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •