Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree2Likes

tema: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

  1. #1
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Talking Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    Od skoro sam se i ja zarazio razgledanjem (a sad i kupovinom) starijih mehaničkih satova... Tako da je sad ovo prvi mehanički (navijač) sat koji posedujem pored tri kvarcna.

    Naime posle predhodne teme koju sam postavio, malo sam razgledao satove kod kolega sa s. antikviteta (ja u suštini menjam majku svoju na određno vreme) i na kraju sam morao da kupim ovaj sat. Svideo mi se oblik, vuče na vojne satove.. Malog je prečnika (oko 35mm), jedino mi je knap narukvica koju sad ima i nju gledam da promenim.

    Mehanizam je Poljot 2612.1, koji je u suštini isti kao 2612. Evo više informacija na sledećem linku
    Jedini problem trenutno je što sad kasni, iako je servisiran i čist.. Tako da ću to da vidim sa kolegom da mi to sredi njegov sajdžija prvom prilkom.. Kad ga navijem, i ostavim na stolu otprilike sam izračunao da kasni nekih 45s na svakih sat.. Pa sve do 55s.. Nadam se da nije neki problem, već samo treba da se našteluje.

    Razmišljao sam da postavim u opštu temu sa ruskim satovima, ili da ovo postavim u temu o satovima iz svoje kolekcije ili recimo u stare satove.. Ali hteo sam potpuno novu temu, jer ona kao da označava početak ozbiljnijeg interesovanja za mehaničkim satovima.. A sat i nije toliko star, koliko sam uspeo da provalim verovatno je pravljen krajem postojanja USSRa..


    Evo i slika. Nisu nekog kvaliteta, jer su fotkane Sony idiotom (obrađene u PSu), a sva moja ozbiljna oprema koristi filmove..

    Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički-adsc02616.jpg Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički-adsc02618.jpg Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički-adsc02626.jpg

    Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički-adsc02628.jpg Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički-adsc02630h.jpg

    Imao sam veliku odbojnost prema ruskim satovima, jer znam da im kontrola kvaliteta u to vreme nije bila na jednakom nivou u svakom trenutku (recimo tako je kod ruske fotoopreme). Mada ovaj sat me poprilično iznenadio, samo da ga naštelujem i radiće odlično. Iako u početku nisam ni planirao tako brzo da uzmem neki mehanički sat, ovaj me ispao veoma (VEEEEOMA) povoljno. Tako da nije imalo smisla da ga ne uzmem, i mislim da uopšte nisam pogrešio... Sledeći na lsiti za 2010 je neki fin (a povoljan )) ) hronograf..

    Malo sam se više raspisao..
    Bluesky likes this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    Dobar sat. Kako funkcionise alarm?
    just nice and easy now...there is no need to rush

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    Cestitam na kupovini! Sat lepo izgleda i deluje prilicno ocuvano.

    I sam vec neko vreme jurim nesto slicno - neki ruski mehanicki Poljot, Vostok, Raketu ili sl. Medjutim, primerci na koje sam nailazio bili su u prilicno jadnom stanju. E sad, cuo sam od jednog antikvara da mogu da se - on kaze relativno cesto - nadju stari ruski satovi koji su kao novi, nenoseni, jer ih je, navodno, jedno vreme nasa vojska dobijala, a delili su ih pri promocijama, kao nagrade, poklone i sl., a mnogi ih nisu nosili, nego bi ih cusnuli u ormar. Ali, ja na tako nesto jos nisam naleteo. Istina, uglavnom gledam po Bg i Ns pijacama, a nisam nikada bio na sajmu antikviteta, pa me zanima kakva je tamo ponuda ruskih satova, i kakve su cene? Ako nije top secret, koliko si platio svoj sat, i da li je bilo jos nekih zanimljivih primeraka?

    Pozdrav!

    p.s. odlicne fotke!vidim da se ozbiljnije time bavis, samo nastavi!

  4. #4
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    @Hakinen: Pa gornjom krunicom se podešava i navija alaram (to je manja kazaljkica, kao strelica izgleda). I kad se podesi da zvoni čini mi se da neki "čekić" udara u izbočinu (na unutra) poklopca sata... Ne znam baš kolikosam jadno objasnio, nisam baš stručan.. Mislim da tako rade većina satova sa alarmom tzv. "zvonari"..

    @Sima hrabri: Hvala. Mogu da se nađu povoljno na sajmu.. Recimo kod ovog kolege ima baš dosta ruskih satova. Pored njega ima još možda dvoje troje koji prodaje satove koji su upotrebljvi. Stim da je jedan malo prepotentniji časovničar (ostali nisu, ali imaju svoje časovničare. Mada za četvrtog lika nisam siguran) ali ima dobre satove. E sad taj časovničar ne verujem da ima sat ispod 100e, a kod ovog drugog kolege gde sam ja kupio ruski satovi ne verujem da ima ruski sat za više od 50e... A o moj ceni i još par detalji ti šaljem Privatnu Poruku..
    Što se tičefotki ok su, ali ipak aparat ima ograničenja.. Morao sam da koristim stativ.. U mom potpisu ima link ka fotkama koje pravim.. (mada već par meseci ništa novo nisam kačio, čekam da mi se razvije 30 filmova od letos) ))

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    Moram se pridružiti čestitkama, sat je prekrasan.

    Volim ruske urice, odrastao sam uz njih i ovo mi je baš klasika kako bi želio da izgleda svaki moj sat. Bio švicarac, japanac, njemac ili rus. Mislim na veličinu sata i izgled brojčanika.
    Davnih godina imao sam slićnog Poljota, bez alarma, sa samo malo reljefnijim brojčanikom. Isto mu je bila
    "mana" fino ugađanje, ali moglo se stime živjeti.
    U biti, isto mi se ponašao i Vostok prije tog Poljota i Slava poslije, tako da je to valjda karakteristika masovne proizvodnje onog vremena. Ali kao protuargument...imam jednu Raketicu, nikad servisiranu, koja bi COSC certifikat i danas mogla dobiti.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    taman sam pomislio da imam i ja sat Ruski sa alarmom, mehanicki,kad ono svis made
    ovaj je stvarno lep
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    @esdy - tnx na odgovoru, vidimo se, dakle, na sajmu!

    @ stipa - haha, da, moje dve Rakete, takodje nikad servisirane, koje su pre nekih 25 godina kostale nove malo vise od sladoleda, rade i danas savrseno. ne znam da li je tacno, ali na nekom od sajtova sam procitao da su prestali da ih proizvode, mada se jos mogu naci u prodaji preko neta, i to jeftino. mislim da cu naruciti nekoliko komada, da se nadje.

  8. #8
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    @Stipa: Hvala.. Ja se nadam da ću moći da sredim ovo kašnenje, to bi trebalo da znam posle vikenda..

    @Laslo51: Skroz su zanimljivi ovi sa alarmom Hvala.. )

    @Sima hrabri: Vidimo se..

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    odlican sat.zanima me na koji sajam mislite gde ste ga kupili jer nisam iz beograda

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički

    Jako lep sat. Ja sam i inače ljubitelj Rusa i hvala bogu kod nas ih stvarno ima dosta i to po pristupačnim cenama

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Svet Satova slavi rodjendan!
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 151
    Poslednja poruka: 1.3.2015., 19:58
  2. Mehanički satovi u extremnim uslovima
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 16:04
  3. Poljot arctic
    By Nikle in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 18:50
  4. Prvi sat
    By YaYaYoYo in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.8.2009., 7:36

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •