Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Zanima me vaše mišljenje o ovom satu: http://www.vostok-watches.com/start....01_5457106.php

    U fazi sam kupovine nekog robustnijeg sata (onaj Tissot Couturier stavio sam "on hold") pa sam gledao neke Luminox, Zodiac, Victorinox... variante ali baš danas otkrio sam ovaj vostok Ekranoplan

    Budžet mi je negdje oko 300eur ali moglo bi i nešto više za ovaj Ekranoplan (374eur + free shipment over 250eur) u slučaju, da mi ga preporučite

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Prelep sat, ali iskreno preskočio bih ga zbog Vostok mehanizma. Iz ličnog iskustva mogu da kažem da ni izbliza nije robustan kao Miyota ili Seiko istog cenovnog ranga. Preporučujem ti da pogledaš Vostok-Europe modele sa Miyota mehanizmima. Jedina prednost tog mehanizma je što je preleo dekorisan (slike možeš videti u mojoj poruci), ali nažalost nije toliko dugovečan.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    [ Preporučujem ti da pogledaš Vostok-Europe modele sa Miyota mehanizmima. (

    ja bi ipak uvek uzel vostok sa vostok mehanizmom, nekak mi bedasto izgleda sa a još gore zvuči sa miyota meh, ko moskvić sa alu felgama Tu nisam gledal na kvalitetu nego više na dojam sata.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Zanimljiva dilema - slažem se sa Vladanom a i sa watchmagom... želeo bih kvalitetan mehanizam a u isto vrijeme i meni privlačnija je ideja Vostok sata sa Vostok mehanizmom.

    Ima li netko neka iskustva s kupnjom na ovom site-u P.Maier? Do sada naišao sam samo na pozitivan feedback. A pošto sam iz SLO ne bih mogao imati problema ni sa isporukom.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Seiko SKX007/9 i SKX779/781. Nema robustnijeg od ovoga.
    Dosta pozitivnih komentara na kvalitet izrade sam pročitao i o Victorinox Dive Master 500M, jedini problem je što su automatici baš skupi.

    Inače, obzirom da ni ovaj ekranoplan nije baš jeftin, ja bih dobro razmislio pre kupovine. Izgleda jako dobro, ali ako postoje problemi sa mehanizmom, nećeš biti zadovoljan.
    Možda da pogledaš modele sa mehanizmima na ručno navijanje? Ili da uzmeš neki jeftin Komandirskie ili Amphibian/Amphibian Ministry?
    Navodno su napravljeni kao tenk, neuništivo!

    O P.Meier-u, kao i Julian Kampmann-u samo pozitivno, gde god da se okreneš i pogledaš nećeš biti u prilici da pročitaš nešto loše o njima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Ovaj Seiko SKX007 vrlo mi je interesantan i več sam krenuo u potragu za dobrom ponudom... Ovaj Ekranoplan preskočit ću za sada. A da cena nije problem uzeo bi Victorinox Dive Master 500M bez oklevanja. Možda i quartz variantu ali i tu smo več na 425 - 550 eur (u Sloveniji).

    Zahvaljujem na korisnim savetima. U sledećih deset dana verovatno donijet ću odluku...

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Pogledaj i SKXA53 (bullet), možda ti bude privlačniji, mada je malo skuplji.
    Uglavnom, iz iskustva ti mogu reći da je SKX007 (009 ) izuzetan sat. Jedino što bih mogao da mu zamerim jeste čelična narukvica koja je mogla i bolje da se odradi (konkretno jubilee), al na svu sreću, postoje aftermarket varijante kao što su watchadoo ili anvil. I onda dobijaš jedan prelep satić koji izgleda ovako...


    pozajmljena slika sa watchuseek

    Ako već nisi, pogledaj i sledeći link.

    btw
    Ako budeš kupovao ovaj sat, kupi onaj sa oznakom K na kraju jer razlika (osim u većoj ceni) između K i J verzije ne postoji.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (10.12.2009. u 10:59)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    Supruga će naručivati nešto na Amazon Fr pa bih možda mogao staviti ovaj Seiko u order:

    http://www.amazon.fr/Seiko-SKX007K2-...0443182&sr=8-2

    I kod ovog sata više mi odgovara narukvica. A na ovu cenu treba još staviti 19% za DDV (VAT).

  9. #9
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Vostok sat -Europe Ekranoplan

    @SaleK:Ne liči mi na autentičan ruski sat,nekako je previše "fenserski".Ako već hoćeš ruski sat,ali pravi, bolje uzmi par komada nižeg cenovnog ranga za iste pare.BTW, Vostok mehanizmi su veoma precizni,mislim oko 10s po danu je odstupanje.Imam jedan Vostok,vojni,i veoma precizno radi.

Slične teme

  1. Vostok Europe ANCHAR
    By milan zmaj in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 6.12.2011., 3:23
  2. Vostok Europe GAZ 14 Limousine
    By Ulysse Nardin in forum Ruski satovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 2.12.2011., 20:02
  3. Gde kupiti Vostok Europe?
    By Beethoven in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 7.8.2011., 9:52
  4. [PRODATO] - Vostok Europe Rocket N1
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:43
  5. Vostok
    By rasa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.6.2010., 16:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •