Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Dawor

tema: Ostwok

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.2.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ostwok

    Pozdrav iz Hrvatske.
    Zovem se Davor i volim satove, posebno Ruske. Ali uvijek treba nešto prije satova tako da sam zasad na samo jednom. :sad: A to je Ostwok Komandirskie. Da tako je Ostwok. Firma Vostok je proizvodila satove za Švicarsku firmu Ostwok, jedina razlika je logo i to ovaj koji se vidi, na samom mehanizmu unutar kučišta je Vostokov logo. Evo i slike sa mojim drugim hobijem izradom noževa.
    Nemam bolju sliku na kompu.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ostwok

    Pozdrav Davore i dobrodošao!

    Ako se ne varam, tebi je pripalo to zadovoljstvo da prvi na forumu prikažeš jedan Komandirskie. Možda jeste jedan, ali svakako vredan primerak.
    Jel možeš da podeliš sa nama tvoje iskustvo sa ovim satom? Kakav je kvalitet izrade kućišta i samog sata? Kako se pokazao sam mehanizam i kolika su mu dnevna odstupanja ukoliko si ikada obraćao pažnju na taj detalj? Osvetljenje kazaljki, po nekoj tvojoj proceni dal je zadovoljavajuće ili ne? Korona, kako se okreće i sam kvalitet iste? Markeri na koroni, dal pokazuju tragove brisanja ili ne? Koliko dugo poseduješ ovaj sat? Kako si generalno zadovoljan samim satom? Odnos dobijenog/uloženog?
    Ne želim odjednom da te zatrpam sa previše pitanja, ali bih voleo da podeliš sa nama tvoja zapažanja o ovom satu!

    Ukoliko si voljan, ovu sliku ili ako stigneš da napraviš još koju, možeš da postaviš i u temi "slike satova iz vaše kolekcije"!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    28.2.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ostwok

    Sat imam nešto više od godinu dana. Kupio sam ga polovnog i izrazito sam zadovoljan, imao sam jedan kvar a to sam vjerojatno bio sam kriv. Sat je na navijanje i neki zupčanik od navijanja se pokvario (mislim da sam ga previše natezao, tj. natezao do kraja svaki put), popravak je koštao 50 kn (7 eura). Dnevno odstupanje je bilo više od minute prije popravka, sada je nešto manje od 10 sekundi. Treba napomenuti da odstupanje satova na navijanje ovisi ako i koliko ga se nosi i u kojim uvijetima ga se nosi jer metalne opruge su podložne promjenama temperature. Završna obrada sata je dobra, sat je robustan i izgleda kao da može podnjeti dosta "zlostavljanja", neštedim ga nebojim se da ću s njime negdje udariti i da će nešto puknuti, također je vodootporan. Krunica je navojna kao i kotačić za navijanje i imaju zaštitne gumice. Osvjetljenje kazaljki je loše ali to je i jedino što bih nazvao lošim. Dobar, pouzdan, rekao bih radni sat za svakodnevnu upotrebu u svim uvijetima za vrlo prihvatljivu cijenu.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ostwok

    Ako sam dobro razumeo, tvoj model je na ručno navijanje, ne automatsko?!
    Znači da je mehanizam najverovatnije 2414 sa 17 rubina i da sat nije novije proizvodnje, obzirom da se u nove Komandirskie modele stavljaju automatici. Što je čak i dobro, jer se smatra da su stariji Komandirskie modeli sa mehanizmima na ručno navijanje daleko robustniji i kvalitetniji od ovih novih. Mada ni novi nisu za podcenjivanje. Ovo dnevno odstupanje ti je odlično, manje od 10 sekundi za jedan Vostok je jako dobar rezultat. Često ta odstupanja znaju da budu i preko 20 sekundi, mada vlasnike ni te vrednosti ne opterećuju previše jer znaju da nisu kupili nežnog i prefinjenog švajcarca već jednog rusa, na neki način deo istorije.
    U svakom slučaju, zasigurno jesu jako dobra kupovina za radne satove, kada se uzme u obzir cena koja je prilično niska.

    A pitao sam te samo iz jednog razloga, meni je prelepa Vostok Amphibian Ministry i vrlo verovatno je da ću je uskoro kupiti, a uvek je dobro za čuti iskustva drugih članova.
    Ako budeš u prilici da napraviš par novijih slika, u nekom makro modu, kako brojčanika tako i kućišta, zadnjeg dela kućišta, osvetljenja... obavezno postavi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    28.2.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ostwok

    Ispričavam se što tek sada odgovaram. Sa Vostokom mislim da nemožeš pogriješiti,
    I sam bih želio Amfibiju.
    U međuvremenu mi je pukao remen i baš sam želio ovakav remen kakav je sada.
    Ali trebalo je posjetiti osam urara u četiri različita grada da bih ga pronašao, taj zadnji
    urar je imao još samo jedan. Kaže da se više neproizvode takvi.









    babaideda likes this.

  6. #6
    Član
    Član od
    23.6.2010.
    Lokacija
    split
    Poruke
    259
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ostwok

    evo tek san se registrirao iman i ja par ruskih komandirskih satovo vostok jedan je podmonicarski,diverznanski amfibije. rakete iman tri jedna je pozlacena i meni najdraza sa 24 satnin prikazom .

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ostwok

    raketa-paketa, dobrodošao na forum!

    Ukoliko si u prilici slobodno postavi par fotografija vostoka, a i rakete su dobrodošle! Postoji čak i posebna tema "Slike ruskih satova", koju je započeo član Rus_PA, takođe zaljubljenik u ruske satove. Prenesi nam i tvoje utiske o satovima, ako želiš.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Član
    Član od
    23.6.2010.
    Lokacija
    split
    Poruke
    259
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ostwok

    stavit cu slike fotic je crka pa nemam kako . ako neko zna za vostok kakvi su bili kaisi original takve bi zelia . a satovi su super interesantni pogotovo ovaj sa podmornicom u odlicnom je stanju . sad pokusavan doc do jednog zim moran covika upilat .

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •