Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 25 od ukupno 25
Like Tree87Likes

tema: Nove Amfibije

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Nove Amfibije

    Nesto mi je ljepse kad na ciferu pise na Ruskom jeziku, mada mi ove nove Amfibije izgledaju bolje uradjene ja cu isto za nekoliko dana uzeti Ampfibiju 110 oblik kucista
    mistrall and babaideda like this.

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nove Amfibije

    Moguce da je nama ruski jezik na satovima (ćirilica) nesto prelepo, medjutim tako verovatno nije na zapadu gde je i najvece trziste gde rusi pokusavaju da se probiju. Kao sto vecini ljudi kineski natpisi na proizvodima ne znace nista.
    Medjutim, ja i dalje mislim da je VELIKA greska sto se ne radi odredjena serija satova sa ruskim jezikom (da ne kazem cirilicom). Meni je to prelepo. Jedan od zastitnih znakova ruske industije satova koje se uveliko odricu.
    babaideda and 83stojan like this.
    "Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na sud"

  3. #23
    Član Avatar korisnika babaideda
    Član od
    10.6.2011.
    Lokacija
    Београд
    Poruke
    262
    Lajkovi
    1043
    Reputacioni uticaj
    112

    Određen forumom Re: Nove Amfibije

    Сасвим се слажем са Мистралом. Осим тога, 99% људи сат носи из практичних разлога. Арапске бројеве сви на планети знају и основна практична функција - мерење времена никог не омета у томе. Све остало је ствар личног укуса, естетике и културе оног ко је сат произвео и оног ко гаје одабрао да га носи.
    Мене су к совјетским сатовима привукле неке тачно одређене њихове особине. Жилавост и префињеност у робусности, смели избори хармонизованих боја, површинаи облика. А пре свега што су прављени да добро служе човека у свим врстама рада.
    Единый, могучий Советский Союз!

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Nove Amfibije

    Citat mistrall kaže: Pregled poruke
    Moguce da je nama ruski jezik na satovima (ćirilica) nesto prelepo, medjutim tako verovatno nije na zapadu gde je i najvece trziste gde rusi pokusavaju da se probiju. Kao sto vecini ljudi kineski natpisi na proizvodima ne znace nista.
    Medjutim, ja i dalje mislim da je VELIKA greska sto se ne radi odredjena serija satova sa ruskim jezikom (da ne kazem cirilicom). Meni je to prelepo. Jedan od zastitnih znakova ruske industije satova koje se uveliko odricu.
    Hteo bih samo da dopunim Mistrala oko upotrebe ruskog ili ćirilice uopšte. Bilo da govorimo o ruskim, bilo o sovjetskim satovima, postoje mnoge serije koje se kupuju i proizvode baš zato što ljudi hoće da imaju nešto nesvakidašnje i različito. Dobar primer bi bio komandirski, koji se ciljano proizvodi upravo za ovakve kupce, koji žele sat sa autentično ruskim natpisima, a poznato je da se prodaju i mnogi drugi modeli na kojima je ruski prisutan. I u vreme Sovjetskog Saveza, ali i sada, satovi sa ruskim natpisima su imali kupce i u zapadnim zemljama. Osim toga, poznato je da su sovjetski satovi bili prisutni i na tržištima zapadnih zemalja i da su se kako-tako prodavali.

    Ne znam da li je moguće podvući neku crtu, ali evidentno je da su ruski proizvođači još odavno počeli da prave satove sa dve verzije natpisa. Oni koji su imali engleske natpise bili su više-manje neprimetni i utapali su se u more satova iz ostalih zemalja. Danas je ostalo pomalo za svakoga - postoje satovi koji čuvaju sovjetski dizajn i uglavnom se mogu naći na tržištu nekadašnjeg SSSR-a, ali i oni zapadnog dizajna, koji se prodaju svuda.

    Gledano sa kolekcionarske strane, zanimljiviji su mi satovi sovjetskog dizajna, jer se po tome upravo i razlikuju, dok se oni drugi nekako uklapaju među ostale satove proizvođača iz celog sveta. Ne kažem da su ovi drugi ružni ili loši, naprotiv, već da samo ukazuju na jednu od struja sovjetske, a danas uglavnom ruske časovničarske industrije.
    RUS and babaideda like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #25
    Novi član
    Član od
    29.1.2013.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    moram da se pofalim da sam danas pazario ovu turbinu cije slike je postavio RUS i mojoj sreci nema kraja uskoro cu se pohvaliti i fotkama

    Rus kako te sluzi turbina ja sam istu danas pazario
    Citat rus. kaže: Pregled poruke
    evo par "zivih" fotki turbine, cini mi se da je dosta dobro uradjena, ali mi se nikako ne dopadaju engleski natpisi.
    Prilog 62138Prilog 62137Prilog 62139Prilog 62140Prilog 62141Prilog 62142
    Poslednja ispravka: RUS (17.1.2014. u 23:21)
    VLADAN P, Neša and zizaMALI like this.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •