Strana 54 od 54 PrvaPrva ... 4445051525354
Prikaz rezultata 531 do 535 od ukupno 535
Like Tree1645Likes

tema: Modifikovane Amfibije

  1. #531
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Modifikovane Amfibije

    Hvala ljudi, sledeća će biti jedna modifikacija ala "Pripjat", ako skupim sve potrebne delove.
    Ganjam titanijumsko kućište, pa ćemo videti da li će mi poći za rukom.
    Milos G., Zorg and Misa NS like this.

  2. #532
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Modifikovane Amfibije

    Citat StariAS kaže: Pregled poruke
    Pre više nedelja sam rešio da naručim par detalja i malo osveživm svoju Zissou amfibijicu i evo rezultata posle sinoćne intervencije.

    Prilog 155733

    Promenjen je set skazaljki i sada imamo pozlaćeni komplet sa belom sekundarom umesto srebrnog sa crvenom, crni disk kalendara umesto belog, krunicu novog obrasca (nisam našao nigde onu finu sa logoom ).

    Takođe, zamenjen je prsten koji nosi mehanizam sa standarnog plastičnog na metalni, postavljena je nova luneta.

    Prilog 155734

    Novi poklopac na kome se "osmehuje" Bil Mari kako to i dolikuje, a naravno i novi kaiš.

    Prilog 155735

    Mislim da se ovde "osmeh" ipak bolje vidi.
    Ljubomoran sam kolega na mogućnosti koje imaš kako u nabavci satova, tako i delova za modifikaciju... mi ovde kako se snađemo.....
    Zagor, StariAS and Misa NS like this.

  3. #533
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Modifikovane Amfibije

    Pre nekih dve godine pokrenut je projekat na jednom španskim forumu da se limitiranom serijom satova oda pošta likvidatorima Černobilske katastrofe.
    U tom trenutku nisam bio načisto da li da učestvujem u projektu, a pratio sam preko WUS i watch.ru, pa sam na kraju rešio da se povučem i pare odvojim za nešto drugo jer mi se dizajn koji su izabrali nije dopao. Nisam ljubitelj kućišta tipa 160, jer u kombinaciji sa narukvicom od 22mm izgleda jako nezgrapno na mom malom zglobu, takođe skazaljke u obliku mačeva meni lično pašu samo na "ušastu" amfibiju, nikako ne na ovo što sad Meranom redovno izbacuje u svojim "posebnim" serijama.
    Tako da sticajem okolnosti, maja ove godine, dolazimo do situacije da Meranom po nekima sasvim nekoreknto postupa i pušta u prodaju deo delova za ove satove koji su iz ostataka inicijalne partije, cifere, lunete i zadnje poklopce.

    Rezultat moje kupovine cifera "Pripjat" je i sat koji sam može se reći "sklepao" po sopstevnom ukusu.

    Naziv: 1.jpg, pregleda: 185, veličina: 350,7 KB


    Mehanizam 2409 sam lično i uspešno servisirao, a izbor kućišta je pao ne najpribližnije titanijumskom koje nikako ne uspevam da nađem, a bilo mi je idealno za prvobitnu zamisao. Skazaljke su uzete opet po ukusu od Favinova, pod komandirca, sa sekundarom pune dužine i okruglim markerom.

    Naziv: 2.jpg, pregleda: 186, veličina: 401,9 KB


    Nazad sam postavio obični, čisti poklopac, a unutra preko mehanizma sovjetski antimagnetni ekran koji sam isčačkao iz sata pokupljenog sa buvljaka.

    Naziv: 3.jpg, pregleda: 191, veličina: 131,7 KB


    Krunica je novog obrazca i dodaje još oštrine već istaknutim ivicama kućišta. Luneta je nabavljena od jednog od ljudi koji ih ovde u Moskvi radi po narudžbini za slučajeve poput mene.

    Naziv: 4.jpg, pregleda: 197, veličina: 164,8 KB


    Za kraj foto kako izgleda ovaj prelepi cifer u mraku i još jednom neka mi oproste svi koji ne vole ovakve da ne kažem "kradene" modifikacije.
    eee, Baron, VLADAN P and 7 others like this.

  4. #534
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58490
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Modifikovane Amfibije

    StariAS likes this.

  5. #535
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6403
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Modifikovane Amfibije

    Vrhunska prica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    StariAS likes this.

Strana 54 od 54 PrvaPrva ... 4445051525354

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •