Što se tiče garancije, nažalost ne mogu da se setim šta tačno piše, a sat sam kupio u radnji u Minhenu kada sam bio na službenom putu.
Onda bi trebalo da se primenjuje evropsko zakonodavstvo, koje, mislim, daje dosta prava korisnicima. Ne znam kako je tacno regulisano pitanje garancije, rokova za popravku i eventualnog dobijanja nove robe, ali bi to trebalo ispitati.
Nesa je, kao i uvek, bio praktican i dao ti adrese nadleznih, pa ako ne uspes u direktnom razgovoru, potrazi zadovoljenje na drugoj strani. Iz principa!

@23jewels: Sa prakticne strane, tvoje pitanje je sasvim opravdano, jer bi u startu eliminisalo sve moguce peripetije slanja, primanja, komunikacije, bla,bla,bla, ali, pobogu, ako je neko dao garanciju, neka je onda i ispuni. Da su nasi otvorili sat i zakljucili da je neophodna zamena mehanizma, nekog dela, cega god, islo bi iz Vladanovog dzepa, a zasto? E, sad, sto smo mi deo treceg sveta pa nemamo predstavnistva (ma kakva bila, ovde su i mozes nekog licno da ''vatas za gusu'' ) pa moramo da se dovijamo - drugo je pitanje...
Ja sam uvek ZA da se bori za svoja prava. Naravno to ponekad kosta previse novca i zivaca, a u nasoj zemlji jos podrazumeva dugotrajni, kafkijanski hod lavirintima birokratije, ali mislim da vredi. (naravno ipak pre borbr treba uraditi cost-benefit i primentit Sun cuov savet da je najbolje pobediti bez borbe)

Neka mi neko otme tastaturu, opet sam opsirniji od starca Milije i Filipa Visnjica......