Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.7.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pulsar PAR101X1

    Nadam se da u pravu temu postavljam pitanje...Sajt je fantastican....
    Pozdrav svima!!!
    Dok sam trazio bilo kakve informacije o mom satu naisao sam na ovaj sajt...Zeleo bih da vas pitam za savet u vezi sata koji sam kupio pre neki dan... u pitanju je ovaj sat :



    U pitanju je sat Pulsar automatic...Problem je u tome sto kad sam kupio sat kazaljka koja pokazuje sekunde isla je na svake dve sekunde ali je tacno odmeravala minut i sat je tacno pokazivao vreme...Upitao sam u prodavnici gde sam kupio sat da li je to normalno odgovorili su mi da je to takav sat...posle par dana primetio sam da mi je sat poceo normalno raditi,(pokazuje svaku sekundu) i sto se tice vremena nista se nije promenilo i dalje je jako tacan...Opet sam otisao u prodavnicu i upitao kako sad pokazuje sekunde kako treba,odgovorili su mi da se najverovatnije sat razradio posto je jos uvek nov....Rekli su mi da dodjem ako nesto ne bude u redu i ako sat prestane raditi...? Pitam vas posto kao pocetnik nemam nikakva iskustva sa automatic satovima da li je to normalno i da li je mozda neko imao slicna iskustva...Sat i dalje radi tacno u sekundu imam ga tek pet dana...Veliki pozdrav svima!!!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pulsar automatic

    Pozdrav Tanoni i dobro nam došao.

    Sat koji si kupio nije automatik već kinetik.

    Kinetički sat (Kinetic) : satovi koji se pokreću enargijom koja se stvara pomeranjem vaše ruke na kojoj nosite sat. Ovi satovi koriste specijalnu vrstu punjivih baterija u koje se skladišti generisana energija.
    Što se tvog pitanja tiče, nemaš razloga za brigu. Pomeranje sekundare u intervalu od 2 sekunde je način na koji ti mehanizam stavlja do znanja da je baterija skoro prazna. To je E.O.L (end of life) sistem i mnogi kvarcni i kinetik satovi ga imaju, kod nekih se sekundara pomera u intervalima od 2 sekunde a kod nekih recimo u intervalima od 4 sekunde. Nakon što se baterija napunila u dovoljnoj meri sekundara je počela normalno da radi, da se tako izrazim.

    Prodavci u suštini nisu pogrešili kada su rekli da je to takav sat, ali mogli su to malo detaljnije da ti objasne.

    Postaviću ti pdf fajl sa uputstvom za tvoj mehanizam koji se nalazi u satu, pa ga pogledaj.

    Prilog 2356
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Citat Tanoni kaže: Pregled poruke
    ...odgovorili su mi da se najverovatnije sat razradio posto je jos uvek nov....Rekli su mi da dodjem ako nesto ne bude u redu i ako sat prestane raditi...?
    -pa ne znam da li bih se smijao ili plakao!? Ne mogu da vjerujem da je toliko teško proguglati malo i upoznati se sa stvarima koje prodaješ i sa kojima radiš!!! Ovakve ili slične odgovore dobiješ od 90% prodavača!!! Tako su me cure kod "Malbašića" uvjeravale da IWC stavlja samo in-house mehanizme(kao,bio neki baja iz IWC i držao im predavanje o mehanizmima) u svoje satove-pa sam ih morao edukovati da je kod IWC-a više od 50% modela obrađena ETA!!!

    Pozdrav i dobro došao!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    30.7.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Hvala vam puno na brzom odgovoru!!!Sad mi je mnogo lakse!!!Moracu malo vise da studiram o satovima!!!
    Veliki pozdrav!!!

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Tako su me cure kod "Malbašića" uvjeravale da IWC stavlja samo in-house mehanizme(kao,bio neki baja iz IWC i držao im predavanje o mehanizmima) u svoje satove-pa sam ih morao edukovati da je kod IWC-a više od 50% modela obrađena ETA!!!
    Hehehe, sve neki stručnjaci...Definitivno je sve teže naći stručnu radnu snagu...

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Hehehe, sve neki stručnjaci...Definitivno je sve teže naći stručnu radnu snagu...

    Pozdrav,
    V.S.
    Pa nekada i namerno prodavci govore da su u satovima in-house mehanizmi. Naime, obicno ta ETA i jeste doradjena, pa se ne moze reci da je to ista ona ETA, ali kada se procita koji je to kalibar onda je sve jasno..

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    @UlysseNardin:Stoji to da to nisu standardni ETA mehanizmi i ponekad su baš žestoko obrađeni ali ipak nisu in-house!

    Vladane,u barem 90% slučajeva ta radna snaga je vrlo ljubazna i izlazi u susret kupcima(znaš i sam),tj. ponašaju se kao pravi trgovci i to je ok kada su u pitanju nezahtjevne mušterije koje gledaju samo izgled sata! Međutim,kada su u pitanju tipovi kao mi,onda dolazi do konflikta i razmimoilaženja u mišljenju je znamo puno više od njih-što ne bi trebalo da se dešava! Dovoljno je par dana guglanja i da se fino upoznaš sa brendovima koje prodaješ,pa se onda ne bi desilo da ti mušterija drži predavanje(nije meni bilo lijepo što sam im morao reći da griješe-ipak su one tu radnice,a ja samo prolaznik)!!! I tačno-teško je naći stručne radnike,bez obzira što poslodavci govore kako tog naroda ima za izvoza!!!

  8. #8
    Novi član
    Član od
    30.7.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Ljubaznost vrlo brzo nestane kad se pojavis dva tri puta sa razlicitim pitanjima...(pricam iz iskustva)Izgleda da je moje neznanje bilo jednako njenom sto nije bas za pohvalu kad se radi o tako vrednoj robi kao sto su satovi...U pravu si druze kad kazes da sa par dana guglanja mozes saznati sve o robi koju prodajes....JA znam da nije bilo vas verovatno bih i dalje bio pod sumnjom da mi je sat neispravan Prvo nisam ni dobio tacan naziv sata na kutiji koju sam dobio a i receno mi je da je sat automatic...Nisam ga ni mogao pronaci na internetu!!!Hvala puno jos jedanput na pomoci i hvala za fajl o kinetickim satovima posle cega su mi mnoge stvari bile jasnije...Vec danima listam ovaj sajt i mogu reci da je prava riznica znanja ...Veliki pozdrav svima!!!!

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    Tanoni potpuno su u pravu, ljubaznost vremenom nestane pa čak ona bila i telefonskim putem.

    Jednom je moja sestra tražila posao i tako naleti na sajt u kojem traže prodavca satova u jenoj radnji. I tako meni ne bude teško i napišem propratno pismo u kome govorim dosta o satovima, njihovim mehanizmima itd, mislite da me je neko poszvao, to jest nju....

    Kod nas u radnjama kada god pitaš prodavca koji je mehanizam u satu ako je sat automatic odgovor je kratak i jasan ETA 7750!
    Tako da i meni Hadzija nekada ne bude teško da objašnjavam, jednom sam kroz opkladu dobio i sok od fine tete koja radi u S&L Watches!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pulsar PAR101X1

    @tanoni
    Nema na čemu,stvarno!

    Igore:s kakvim se ti tetama kladiš!?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. [POVUČEN OGLAS] - Pulsar Kinetik PAR101X1
    By sdbiba in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.7.2010., 14:02
  2. Pulsar PF3843x1, gde kupiti?
    By Urossheva in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.6.2010., 7:55
  3. Pulsar Chronograph
    By NikeLover in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.5.2010., 16:59
  4. [PRODATO] - Pulsar Chronograph
    By sdbiba in forum Prodaja satova
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 24.5.2010., 20:08
  5. Pulsar PF3 904
    By watchmag01 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.1.2010., 15:37

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •