Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree20Likes

tema: Pitanje... Citizen Nighthawk

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Pitanje... Citizen Nighthawk

    Ja verujem da je o ovoj temi bezbroj puta pisano, ali ne mogu da nadjem. I zamolio bih nekoga ko vec poseduje gore spomenuti sat da mi pomogne.


    Odavno merkam jedan Citizen Nighthawk.Odlucila je gospodja da me za rodjendan pocasti jednim ali sam u jednoj dilemi koja je konkretno razlika izmedju evropske i usa verzije tog sata. Konkretno me zanima boja sata. Gledao sam evropsku verziju u Bomaru i ona mat boja me bas i nije odusevila. A kako gledam americka verzija je SS i deluje mi kao dosta sjajnija. A iskreno vise bih voleo svetliju varijantu. Pa ako je neko video svojim ocima obe verzije uzivo da mi kaze ima li kakve razlike.


    A uzmimo u obzir da je taj sat kod nas 26000 a u americi bez poreza 190 USD


    Hvala unapred.



    P.S.

    Izvinjavam se ako sam promasio mesto za postavljanje pitanja.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Americka verzija ima bolju iluminaciju, malo izdignute brojeve na 12 i 6h markerima i natpis Nighthawk na ciferu. Evropska/azijska verzija ima reljefni poklopac sa zadnje strane dok je na americkoj samo graviran laserom. Malo im se razlikuju i oznake na 24h skali. Boja je ista (mada ih nisam video jednog pored drugog).
    Detaljnije na: Collector's Guide To All the Different Citizen Nighthawk Variants...
    Poslednja ispravka: tiha (7.2.2013. u 21:36)
    RUS, vladas, skydrummer and 2 others like this.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Americka verzija ima bolju iluminaciju, malo izdignute brojeve na 12 i 6h markerima i natpis Nighthawk na ciferu. Evropska/azijska verzija ima reljefni poklopac sa zadnje strane dok je na americkoj samo graviran laserom. Malo im se razlikuju i oznake na 24h skali. Boja je ista (mada ih nisam video jednog pored drugog).
    Detaljnije na: Collector's Guide To All the Different Citizen Nighthawk Variants...



    Ovo sam vec nasao i proverio, ali kao sto se i na ovim slikama vidi, boja americke verzije izgleda kao polirani celik, dok je boja evropske vise mat kao titanijum verzija, a to je jedina moja dilema.


    Kao sto vec rekoh ova US verzija mi se vise dopada. Pa me zanima da li se samo radi o uglu svetla dok su pravljene fotografije ili stvarno postoji razlika u boji.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Moja preporuka je da potražiš verziju s safirnim staklom i radiokontrolom.Takav sat sam imao i mogu reći da sam bio prezadovoljan njime.Uz malo pažnje staklo je uvijek bez ogrebotine,radiokontrola ti kontrolira i mijenja vrijeme preko radio signala kosi se emitira iz Berlina.Uz to gledaš da ti i izgled odgovara i imaš sat za divljenje.
    krstin and Marko Crv like this.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Znam na koju verziju sata mislis, mada mi je njegova ploca malo prostija, a ja volim satove koji izgledaju komplikovano A i ako se ne varam taj sat je i skuplji oko 100 dolara u nabavci.

    Ali nije to to... Meni se svidja klasicni Nighthawk i to je to Ali ja i dalje ponavljam mene samo zanima ima li razlike u boji A jedini sat koji bi ja uzeo pre nighthawka je ovaj

    http://forums.watchuseek.com/attachm...*-dsc01849.jpg


    Ali je malo izvan mog cenovnog ranga

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Citat doberman kaže: Pregled poruke
    Znam na koju verziju sata mislis, mada mi je njegova ploca malo prostija, a ja volim satove koji izgledaju komplikovano A i ako se ne varam taj sat je i skuplji oko 100 dolara u nabavci.

    Ali nije to to... Meni se svidja klasicni Nighthawk i to je to Ali ja i dalje ponavljam mene samo zanima ima li razlike u boji A jedini sat koji bi ja uzeo pre nighthawka je ovaj

    http://forums.watchuseek.com/attachm...*-dsc01849.jpg


    Ali je malo izvan mog cenovnog ranga
    Ovaj koji si pokazao imaš stariji model s safirnim staklom i radiokontrolom za nevelike novce.Vidi dolje!
    Citizen Promaster Black Radio Chrono Nighthawk Euro Sapphire Watch AS4025 08E | eBay
    Citizen Eco Drive Nighthawk Chrono Aviator Euro Radio Sapphire Watch AS4020 44H | eBay

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    I niko da odgovori na pitanje da li postoji razlika u boji. Ako vec nema razlike onda se razmisljam uzeti evropsku verziju posto sam nasao na dutyfreeisland evropsku verziju po veoma povoljnoj ceni.... Valjda prodjem bez carine i poreza

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Nema baš nikakve razlike!
    EU verziju imam, a video sam i USA.
    Sa bj7010 sam inače prezadovoljan, a posedujem ga preko 4 godine

    E da, ime mi je Nikola i svojim radovima me je sa foto foruma nesvesno dovukao Serb. Veliki pozdrav svima, s obzirom da mi je ovo prvi post!
    vladas, doberman, VLADAN P and 1 others like this.
    "bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Citat Hornet kaže: Pregled poruke
    Nema baš nikakve razlike!
    EU verziju imam, a video sam i USA.
    Sa bj7010 sam inače prezadovoljan, a posedujem ga preko 4 godine

    E da, ime mi je Nikola i svojim radovima me je sa foto foruma nesvesno dovukao Serb. Veliki pozdrav svima, s obzirom da mi je ovo prvi post!


    E pa Nikola prvo dobro dosao I hvala na informaciji, definitivno ce biti EU verzija zbog lepse poledjine sata Bice slike kad bude novina

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanje... Citizen Nighthawk

    Hvala svima na pomoci Citizen Nighthawk BJ7010-59E je stigao i ja sam prezadovoljan!
    vladas likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •