Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 30
Like Tree26Likes

tema: Orient Rolex style

  1. #11
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Kupio bih ! i Orient i Steinhart Ocean sto i nameravam xD

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    otkad orient ima in-house mehanizam??!!

    izmena: izvinjavam se, ja svo vreme mislim na ORIS
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (10.5.2011. u 16:53) Razlog: pomesao sam oris i orient..

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Ne znam zašto svi potenciraju to što Orient ima svoje in house mehanizme, kad realno oni drugačije i ne bi mogle da naprave tako jeftine mehaničke satove... Ne želim da me pogrešno razumete, samo mi se čini da svi to naglašavju u nekom kontekstu ekskluzivnosti, a u stvari to im je jedini način da budu jeftini, nije da su njihovi inženjeri uspeli da naprave zaista nešto ekskluzivno i revolucionarno ili da su to mehanizmi dovedeni do perfekcije kao kod nekih švajcarskih proizvođača pa da taj epitet in house treba da bude toliko bitan... Orient je dobra kupovina u svom cenovnom rangu, ali ništa bolja od Seika i Citizena... Samo eto ponekad meni lično smeta to njihovo kopiranje Rolexa... Sve u svemu kolko para toliko muzike i svaki njihov sat iole vredan poštovanja se odmah po ceni približava svojim švajcarskim konkurentima...

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    ... Orient je dobra kupovina u svom cenovnom rangu, ali ništa bolja od Seika i Citizena... ...
    Pa,malo li je to? Kada bi svi svajcarci bili dobra kupovina kao Seiko,gde bi nam kraj bio... Ovako kupujemo ekskluzivnost u vidu natpisa "swiss made",a ne in house mehanizma. Meni je in house mehanizam za svaku pohvalu...
    Walter and panonski like this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Da, samo što se natpis "swiss made" ne odnosi samo na mehanizam, već i na kvalitet izrade kućišta, narukvice, posedovanje safirnog stakla...
    tolarbo likes this.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Ne mogu da se slozim... To nije nikakva garancija. I Invikta je swiss made...
    "swiss made" je indikator da je proizvod napravljen u Svajcarskoj. Pored toga,ranije su korisceni i drugi indikatori "Suisse", "produit suisse", "fabriqué en Suisse", "qualité suisse" , "Swiss", "Swiss Made", or "Swiss Movement"

    Swiss made ne definise zakone koje sat mora postovati,njegov kvalitet ili nesto trece,vec odredjuje minimum standarda koje sat mora da ispuni da bi se smatrao Svajcarcem.
    Da bi sat bio Svajcarac,mehanizam mora biti svajcarski,sat mora biti sklopljen u Svajcarskoj i inspekcija istog mora se odraditi u Svajcarskoj. Mehanizam mora biti sastavljen i proveren u Svajcarskoj i 50% komponenti istog mora biti svajcarske proizvodnje...

    Swiss made ne znaci da svi imaju safirno staklo i kvalitetnu narukvicu i nepoderiva kucista...naprotiv
    nikola0406, Templar and panonski like this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    OFF TOPIC

    Nigde nisam spomenuo da je nepoderivo kućište, samo da mora da ima određeni nivo završne obrade, koja nije baš prisutna kod entry modela Seika i većine Orientovih na kojima su u većini slučajeva "pijačarske" narukvice, i u opšte kada se uzme sat u ruku vidi se da se radi o jeftinom satu... Izdržljivi jesu ali jako jeftine završne obrade što i jest u skladu sa cenom i ne da im zameram samo hoću da kažem da i ne vrede više od onog za koliko se prodaju... Slažem se da su neki Swiss Made satovi precenjeni, ali definitvno postoji razlika u izradi i kod nekih osnovnih, eto npr Candino nudi za jako povoljnu sumo poprilično kvalitetne satove sa vidljivo boljom završno obradom od sličnih Seiko modela i to sve sa safirnim staklom... Nađi mi jedan nov swiss made sat bez safirnog stakla, a da nije Omega 3570.00 ili neki ronilački za ekstremno velike dubine... I za kraj 99% Invicta modela nisu swiss made, mada ja nisam video ni jedan da jeste, možda si ti našao neki ali to je slično kao i sa Sectorom ili Festinom, a ti koji jesu imaju prilično bolju završnu obradu... Ja imam Festinu koja je plaćena 75 evra, a kućište i narukvica su bolji nego na nekim Seiko i Orient modelima koji si i po dva puta skuplji...

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Otisli bi dosta u off kada bih kacio slike invicte. Dovoljno je ukucati u pretrazivac i naci.

    A,to sto su narukvice kod Japanaca losije,pa to je sasvim razumljivo,bolje na tome da stede nego na kucistu,npr...A,i ljudi cesto personalizuju svoje satove prema svom ukusu,tako da ne verujem da ce ta losa narukvica odbiti nekog kupca,ako zna sta dobija na drugoj strani.

    Mozda o satovima ne znam puno,ali sam noci i dane proveo uceci sisteme kvaliteta,poslovne politike,sa naglaskom na Japansku industriju itd... Japanski satovi,u ovom slucaju,su toliko jeftiniji od svajcaraca iskljucivo zbog njihove poslovne politike,a ne zbog losijeg kvaliteta. To je fakat,i to niko ne moze da ospori. Seiko je institucija.

    JL,Festina,Sector se nikako ne mogu porediti sa Seikom. A ni mnoga druga,zvucnija,swiss imena
    Walter likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    OFF TOPIC

    Pogrešno tumačiš svaki moj post i zaista idemo dost u off...

    Nisam poredi Sector i Festinu sa Seikom... Samo sam ih navodio ka primer satova koji nisu Swiss Made ali imaju neke svoje modele koji jesu, kao što je slučaj i sa Invicta satovima...

    Nisam ništa loše govorio o kvalitetu i robusnosti Seiko satova iz entry levela, samo sam se nadovezao na tvoju izjavu o Swiss Made satovima iz ličnog iskustva, jer koji god sam imao prilika da koristim ili bar držim u ruci kvalitet je bio osetno bolji, ali i cena je naravno veća, pa kako kome šta odgovara...

    I za kraj sve je počelo sa in house Orient mehanizmima, i ono što sam rekao na početku diskusije ponoviću i sad... Nisu ništa drugo do jeftini mehanizmi u svakom pogledu osim robusnosti, slično kao i VW legendarni 1.6d motor i iz tog razloga mislim da je malo bzv toliko potencirati tu frazu in house jer su manje više svi oni u rangu jednog 7s26 a svima su nam vrlo dobro poznate karakteristike tih mehanizama.... Ne znam zašto to toliko cenite kod Orienta i naglašavate, kada se ne radi o luksuznom satu već samo o još jednom u nizu za svakodnevnu upotrebu...

  10. #20
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Orient Rolex style

    Citat Templar kaže: Pregled poruke
    Kupio bih ! i Orient i Steinhart Ocean sto i nameravam xD
    Ovaj Steinhart je jako zanimljiv, ima li jos Submariner lookalike satova drugih brndova, a slicne cene?

Slične teme

  1. Getat superlume 44mm luminor style
    By eee in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 24.9.2011., 0:50
  2. [KUPLJENO] Rolex Submariner,Rolex GMT 2,IWC aquatimer 2000
    By milan zmaj in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.2.2011., 6:44
  3. [PRODATO] - Getat superlume 44mm luminor style
    By eee in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 3.10.2010., 23:04
  4. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.8.2010., 22:39
  5. Rolex GMT II i Rolex Sea-Dweller satovi
    By patek in forum Rolex
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 0:22

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •