Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree6Likes

tema: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

  1. #11
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Pozdrav svima.

    Danas je dosao taj svecani dan kada mi je stigao pojacivac signal a vec sam i zaboravio na njega zbog svoje sporturice.

    Odmah sam ga stavio na teske muke da u Mirjevu u najvecoj mogucoj rupi i to jos u sobi pored prozora isprobam ovu pasivnu spravicu.Pojacivac sam stavio da bude paralelan sa brojem 6 na satu na dva milimetra od samog sata na podlozi koji nije metalna.Kroz par sekundi sat je u manuelnom trazenju pokazao maksimalnu jacinu signala i kroz par minuta na ekranu se pokazao caroban znak ON sto znaci da je sve uspelo.Odmah sam otisao na net da proverim atomski casovnik i sat je bio u sekundu tacan.Ja samo mogu reci da je ovo sveti gral za prijem atomskog vremena.
    Ostalo je jos da probam da vidim kako ce reagovati ako ga stavim na nocnu komodicu pored spavaceg kreveta da vidim da li je dovoljno da sat bude tu pored mene dok brizno spavam ili ga moram pred spavanje skinuti pored prozora pa onda pravac u krevet.
    vladas and VLADAN P like this.

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Odakle si ga narucio, i koja je cena?

  3. #13
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Samo da napomenem da sam signal varira u toku dana tako da nikada nije konstantan recimo nekada je bitnije da je i naslabiji signal konstantan nego da varira izmedju najaceg i da ga uopste nema nema jer da bi se nesto pojacalo na drugoj strani mora da postoji bar nekakav pa makar i najslabiji signal.
    Ono sto sam ja uspeo da vidim to je da sam dobio signal koji bez pojacivaca iz hiljadu pokusuja nisam nikad dobio ni s od signala a sada ga ima.Ima ga ali nekada prodje tek is petog pokusaja a nekada odmah.Ja sam drastican primer lose konfiguracije terena ali na toj istoj konfiguraciji nikada nisam imao nikakav signal sada ga bar ima.
    Ostaje mi da proverim kako je nocu no za to su mi potrebni naredni dani kako bi proverio.U svakom slucaju kada signal varira i uopste ga nema u nekom trenutku tu pojacivac ne pomaze jer nema sta pojacati ali zato je dobra opcija na satu da on sam svaku noc u svoje predefinisano vreme trazi signal za azuriranje vremena pa od recimo mesec dana ili vise sigurno ce u nekom trenutku pokupiti signal ako ste sat prethodno ostavili pored prozora uz pojacivac.

    Uskoro cu napisati gde ga mozete kupiti mislim da su par komada ostavili za prodaju .

  4. #14
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Ja imam 2 G-Shocka i 3 stona sata koji se automatski sinhronizuju sa atomskim satom u Nemackoj.
    Otkako sam ih kupio bez problema se sinhronizuju-doduse, moram da ih stavim na prozor i da ih okrenem ka severu ali uglavnom uhvate signal posle nekoliko minuta.
    Medjutim, prosle godine su sazidali visoku zgradu direktno preko puta moje koja mi zaklanja sever i zbog koje sad imam problem sa sinhronizacijom.
    Moram satove da ostavim na prozoru tokom cele noci i cak ni tada sinhronizacija cesto ne uspe.
    Probao sam da iznesem satove na otvoren prostor i tada sve radi ok, cak i preko dana.
    Zato sam se resio da nabavim ovaj Citizenov pojacivac signala, ali dugo nisam mogao da nadjem sajt koji hoce da ih salje u Srbiju-problem je sto su ovi pojacivaci pravljeni namenski za frekvenciju atomskog sata u Nemackoj i prodaju se uglavnom u zemljama koje su van dometa tj uglavnom u spanskim prodavnicama.
    Konacno sam pronasao radnju koja salje za Srbiju i ima ok cenu i pre par dana mi je stigao.
    Prvi utisci su odlicni-samo stavim pojacivac pored sata i bukvalno posle dvadesetak sekundi sat se sinhronizuje.
    Ovde sam ga kupio:
    Wave receiver for radio controlled watches DCF77 - Relojerias CENI S.L.
    Kad se registrujete i stavite Srbiju kao zemlju isporuke automatski dobijete umanjenje PDV a isporuka je spanskom nacionalnom postom i besplatna je, tako da je mene na kraju kostao 20,66 evra.
    Platio sam PP a nije naplacena carina i PDV kod nas.
    Evo i slika:
    Priložene slike Priložene slike Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)-img_2400.jpg   Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)-img_2401.jpg  
    RUS, VLADAN P, krstin and 1 others like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.8.2011., 15:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •