Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree6Likes

tema: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

  1. #1
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Pozdrav svima uz pitanje dali je iko koristio ovo i kako to radi kod nas u Srbiji dali stvarno pojacava signal.Ovo je jako korisna i jeftina original citizen naprava koja nas resava problema sa prijemom signala.

    Nisam ni znao da ovo pravi citizen dok nisam,otvorio kutiju novog sata i u njoj nasao ovo malo sokocalo kome ne treba napajanje.Posto sam bio jako kratko u prilici da imam ovaj uredjaj kod sebe nisam stigao da ga isprobam jer u prvi mah nisam ni znao cemu zluzi,dok sam ja shvatio covek je otisao sa satom.

    Appearantly it is a very simple but precision gadget consisting of a coil arond a soft iron dimensioned to the wave length of the DCF77 radio station. Hence it needs no power supply.
    The field it generates through induction is designed to have a sweet spot at the rhs side of it and any coil placed there will thus ´receive´ it.
    Priložene slike Priložene slike Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)-citizen-risiver.jpg   Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)-citizen-risever2.jpg  
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (16.2.2012. u 17:48)

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Ja prvi put vidim ovu spravicu, ali ako je Citizen pravi onda mora da radi.
    Ajde javi iskustva, pošto ne verujem da još neko na forumu ima tu spravu.

    P.S. Jesi li ti do sada već postavljao fotografije tog lepotana sa slike ili ne? Ako jesi daj mi link da pogledam, a ako nisi onda obavezno postavi, pošto ne prođe godina a da barem jednom ne pomislim na kupovinu tog sata.

  3. #3
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Nazalost ,ja nemam taj uredjaj.Imao sam ga u rukama kada sam otvarao kutiju sata od coveka koji ga je kupio i bio je u kutiji od sata a spakovan u malu crnu kartonsku kutijicu na kojoj je pisalo citizen.

    Tek kada sam dosao kuci i malo guglao sta sam to drzao u ruci ja sam provalio sta je to.

    To je u stvari ovo po vikipediji:DCF77 - Wikipedia, the free encyclopedia

    Trenutno radim na tome gde ,sta i kako da se to nabavi.

    ps:Ako te zanima nesto od Sky kolekcije satova ,posalji mi na pm modele.Sat koji je dole na slici se radi u varijanti celik+mineralno staklo,celik+safirno staklo,titanium+safirno staklo,titanium+mineralno staklo.Moj savet je safirno staklo, a titanijum samo ako ti je cilj laksi sat na ruci jer ima ljudi koje zele tezinu na satu.

    Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)-low_cost_dcf77_receiver.jpg
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (17.2.2012. u 9:29)

  4. #4
    Član Avatar korisnika BedMadaFaker
    Član od
    7.8.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    150
    Lajkovi
    259
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Vladane evo ti slika mog Skyhawka!!!
    P.S. Sat je extra! Nećeš se pokajati ako ga kupiš!

    BedMadaFaker - Moji satovi
    Napiši mudru izreku i tvoje ime će večno živeti!!!

    Pick my left pocket of its silver dime, but spare the right - it holds my golden time!
    *Oliver Wendell Holmes*


  5. #5
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Narucio sam par komada ovih spravica pa cu ih malo testirati.Zna li neko gde se u beogradu moze pokupiti signal za atomsko vreme.Pokusavao sam na raznim lokacijama ali nista od toga.Negde je receno da je to kalimegdan pa mi trebaju iskustva onih koji su u tome uspeli.

  6. #6
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Nemoguce je da u Bg ne moze da se uhvati signal iz Nemacke.
    Ja imam 2 G-Shocka i u Jagodini bez problema hvatam signal svakog dana.
    Takodje uspevam da uhvatim i signal na nekoliko stonih casovnika.
    A uspevalo mi je da sinhronizujem satove na teritoriji cele Srbije i Crne Gore.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    i ja mislim da ima. Cini mi se da je Tolarbo znao gde je najbolji signal. a mora da ga ima...

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #8
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Koliko to kosta? Ja bih kupio jedan, imam skyhawk koji nikako da uhvati signal. Snaga signala dosta zavisi od mesta, kad sam ziveo 500m dalje od mesta gde sam sad, hvatao je signal bez problema, ns je u pitanju, inace.
    Mozes mi se javiti na i pm. poz

  9. #9
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Mislim da je cena izmedju 20 i 30 eura tu negde gore dole.

    Sto se tice same sinhronizacije tu mislim da je prvenstvena namena toga da sat sam to automatski odradi sto on i moze naravno jer onda fakticki tom automatikom koja se odvija mislim nocu vi uvek imate tacno vreme bez obzira sto citizen ima mesecno odstupanje od oko 5 sekundi i onda se to automatski koriguje.U tom rezimu sat mora imati signala da bi to odradio i ako tamo gde boravite u to vreme nema signala sve gubi smisao jer ako vec morate rucno da trazite signal onda ne vidim razliku izmedju rucnog trazenja signala i gledanja na internet u atomski casovnik gde je ovo drugo deset puta prakticnije nego juriti signal kao rasljar kad trazi vodu izpod zemlje.
    Sve u svemu rucno trazenje signala je potpuno beskorisna stvar pored interneta,jedino ako ste na pustom ostrvu,dok je automatska sinhronizacija prava stvar da vam sat uvek ima tacno vreme bez obzira na njegovo kasnjenje.Ja sam narucio nekoliko ovih pojacivaca da proverim da li oni rade i kako rade prvenstveno u zatvorenom prostoru i da vidim da li je pomocu njega moguce da sat vrsi automatsku sinhronizaciju u kucnim uslovima.
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (3.4.2012. u 7:47)

  10. #10
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen pojacivac prijema atomskog casovnika (DCF77)

    Danas sam bio na avalskom tornju i sinhronizacija se obavila za tili cas.Prosto sam bio zadivljen brzinom sinhronizacije i natpisom na displeju -OK-

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.8.2011., 15:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •