Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 44
Like Tree51Likes

tema: Pagani Design Submariner

  1. #21
    Novi član
    Član od
    2.1.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Oko 45mm evo ima ih na creatonu u dve verzije za njihov božić i crni petak su davali popust za njega, a sada pak za mako II evo link (naravno blue) https://www.creationwatches.com/prod...atch-2704.html
    To je vec validan sat za diskusiju
    Hvala ti jos jednom sto si se iscimao, treba jos da razmislim oko kupovine posto ovih dana bas i nemam vremena

  2. #22
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Citat stanis kaže: Pregled poruke
    Celik 316l je veoma cvrst i otporan na mehanicka ostecenja pa samim tim i tezak (skup) za obradu.Njegova vrlina je u tome sto je dijamagnetican (ne privlaci ga magnet ako ga prislonis), cime stiti i sam mehanizam od magnetnog zracenja.
    Druga vazna osobina hiruskog celika (316l) je sto ima antialergijska svojstva sto je jako vazno i kod izrade narukvica, pogotovu kod osoba osetljivih na nikl kojih inace ima jako puno a vecina i ne zna da su alergicni!
    Evo,upravo sam utvrdio da Pagani ne privlaci magnet,kako kuciste,tako i narukvica.

  3. #23
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Ne kažu da nije čelik, već da je drugačiji tip čelika od hirurškog. Dosta tipova čelika ne privlači magnet.

    Trenutno, većina proizvođača koristi 316L ili popularno zvani hirurški čelik, rolex koristi 904L.



    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    stanis likes this.

  4. #24
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Pagani Design Submariner

    Spijalter nije sigurno. Na kraju,meni nebitno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #25
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    I celik 304 koji je nize klase i jeftiniji i laksi za obradu (meksi) ne privlaci magnet, ali je skloniji koroziji i izaziva alergijske reakcije kada se mesa sa raznim legurama.Tvoj nije od spialtera ali vecina modnih kineskih satova jeste niklovan spialter(razne legure aluminijima, cinka, bakra i mesinga), jeftin je i lako se obradjuje.Upadne tu i neki radioaktivni izotop...
    Evo jedan clanak o tome(sa ilustracijama), gde je cak rec o renomiranim apple watch satovima koji izazivaju alergiju:
    https://www.technobezz.com/some-user...y-apple-watch/
    Poslednja ispravka: stanis (7.1.2020. u 11:25)

  6. #26
    Novi član
    Član od
    2.1.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Ova diskusija je otvorena sa namjerom da se razgovara o Pagani Submariner satovima. Time shodno da se daju neka misljenja i iskustva o kvalitetu, pouzdanosti, itd itd.
    Previse siroko smo otisli i dosli o prici o celiku i nekim apsolutno nebitnim stvarima (internet "znanje" u vrhuncu, da tako kazem).
    Milsim da se treba drzati samo teme

  7. #27
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    152
    Lajkovi
    687
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Ja sam dao iskustvo iz prve ruke. Ako pomaze,super.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    bokanegra likes this.

  8. #28
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Pa ja i pricam o tim satovima, i nije internet znanje nego sam rasturio par komada pre nego su se tako zvali, ranije je to bio rolex, tag hauer, panerai...
    i pricam iz svog iskustva u najboljoj nameri da skrenem paznju i objasnim onima koje to zanima o cemu se zapravo tu radi.
    Evo i slika iz moje trash kolekcije u prilogu, iako je zabranjeno prikazivati njihove slike na ovom forumu :Pagani Design Submariner-img_20200107_160900.jpgPagani Design Submariner-img_20200107_160919.jpg

  9. #29
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Evo da se i ja upišem u temu.

    Prvo, rešio sam se BlackMonstera jer sam ga u zadnje 2 godine nosio možda jednom ili nijednom, a sve vreme na ruci mi je provodio Casio plastični, jednostavno sam ga se zasitio, i u nekom trenutku mi postao ružan(monster), verovali ili ne.
    Elem, uštekalo se ponešto i rešio da kupim Seiko Sumo, jeste peripetija internet kupovina, te mineralno staklo i sve....ali, op! probam ga u Beriću uživo, i nije toliko lep...lepši mi ovi novi Diver style iz Seiko 5 linije, skladnija je i narukvica i sve, iako je Sumo mnogo bolji sat bez sumnje.

    Dok sam nešto kupovao na eBay, izbaci mi sugestiju na ovaj sat, ja pogledam i pomislim, o Bože, još jedna prevara...
    Pogledam opise po netu, snimke, slike....kada ono, izgleda da nije...Ma ko ga šiša...75$, sve i da ne valja nije greda.

    Naručim ga, i eto ga juče stiže, i malo je reći da me je oduševio.
    Prilog 148666 Prilog 148667

    Safir, keramički bezel, ušrafljujuća krunica, NH35, odlična narukvica, još bolja kopča, a o stilu ne treba trošiti reči, dizajn je prelep, jer nije njihov

    Kućište je brušeno od gore, sa strana polirano. Narukvica, od gore brušena, sa strane polirana. Ušrafljujući linkovi za podešavanje dužine narukvice-odnosno šrafovi, i oni polirani. Kopča glodana, nasparam nje kopča sa seiko monstera izgleda kao limeni poluproizvod. Tri mikro podešavanja ukupno dužine koliko je tačno jedan link. Diver ekstenzija.

    Suburst Dial, prilično lep, pozadi providni poklopac. Krunica na ušrafljivanje, Polirana sa mat detaljima i potpisana, kada se odvrne, vidljiva velika dihtung gumica.

    Prilog 148668Prilog 148669Prilog 148670
    Linkovi su glodani, ne limeni, uključujući i krajnje linkove za kačenje/endlinks

    Moj zglob je 19cm, izvadio sam dva linka.

    Prilog 148671Prilog 148672

    Merio sam ga od juče u podne do danas u podne, i trenutno je bilo na -4s dnevno. Prilično sam prijatno iznenađen.

    Od mana...
    za sada jedina i najveća je LUME. Prilično je kratkotrajan. U poređenju sa njim Seiko Monster je Černobilj...
    Lume je jednostavno jadan.

    Treba još napomenuti da je ovo nova (druga) verzija ovog sata, gde je ovde sada unapređeno ponešto, ali jako čudno zadržali su istu oznaku za model, iako su poprilčno dva različita sata u pitanju (koji btw izgledaju identično):
    Prva-Druga
    Myota-NH35
    Mineralno staklo-Safir
    Aluminijum insert-Keramički Insert

  10. #30
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pagani Design Submariner

    Samo još da si slike lepo okačio.
    eee and Karadjordje like this.
    Omega rules !!!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •