Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 63
Like Tree148Likes

tema: Pilotski JNA satovi?

  1. #41
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Drug, pilot mi rece, citiram: "To je deo pilotske opreme kao i kaciga. Zaduzuje se i ostaje ti do kraja". Na onom vojnom forumu mi se javio sin pilota. Kaze da je nasledio Braju Plutona i da misli da su ti satovi poklanjani.
    Svakako cekam jos odgovora jer ima tamo i aktivnih pilota i onih bivsih. Svakako cu otici i do vojnog muzeja. (Do Surcina, u Muzej vazduhoplovstva, mi se ne ide busom).
    Poslednja ispravka: anbeast (26.9.2012. u 9:19)
    Jasmin likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #42
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Brado obavezno da mi vidis za kacigu...zelim da budem pilot kad porastem i uzmem nekog Heuera ili Breitlinga
    Djordje and anbeast like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Drug, pilot mi rece, citiram: "To je deo pilotske opreme kao i kaciga. Zaduzuje se i ostaje ti do kraja". Na onom vojnom forumu mi se javio sin pilota. Kaze da je nasledio Braju Plutona i da misli da su ti satovi poklanjani.
    Svakako cekam jos odgovora jer ima tamo i aktivnih pilota i onih bivsih. Svakako cu otici i do vojnog muzeja. (Do Surcina, u Muzej vazduhoplovstva, mi se ne ide busom).
    Da li drug tvoj , moze da nam kaze kako da znamo da li je sat stvarno od pilota, da li postoji neki pisani trag da je dobio od vojske?

  4. #44
    Novi član
    Član od
    18.9.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Pozdrav svima, sjajan forum, nadam se da ću bar malo doprineti razvoju teme.

    Moj nekadašnji cimer je nosio očev (ppuk u penziji, nl na G-2, An-26) pilotski Citizen Navihawk wr100 Blue Angels (slike u prilogu su od pre par godina u SAD), dobijen u tadašnjem RV SiCG sa ugraviranim letačkim znakom državne zajednice na narukvici. Prilično sam siguran da nije imao ugraviran bilo kakav vojno-evidencijski broj. Na nedavnom aeromitingu primetio sam ga kod naših pilota, kakav god da je sat u pitanju teško da će se lošije pokazati od Breitlinga iz vremena SFRJ, znam za nekoliko ljudi koji ga imaju i nijedan nije "operativan".

    Nemaju sva vazduhoplovstva običaj da pilote daruju satovima, ovo je lepa tradicija koja će se nadam se nastaviti. Ipak mi je malo neukusna ideja da se pilotima VV dodeljuju satovi sa amblemom akrobatske grupe stranog vazduhoplovstva, pa makar bili i Blue Angelsi.

    Pilotski JNA satovi?-c3.jpg

    Pilotski JNA satovi?-c2.jpg

  5. #45
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Citat svemirko kaže: Pregled poruke
    Ipak mi je malo neukusna ideja da se pilotima VV dodeljuju satovi sa amblemom akrobatske grupe stranog vazduhoplovstva, pa makar bili i Blue Angelsi.
    Sa ovim se u potpunosti slažem.

    Svemirko, dobrodošao na forum !
    Jasmin and Serb like this.

  6. #46
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    I ja se slazem svemirko dobro dosao, ako imas jos neke informacije mnogo bi nam znacile Veliki pozdrav

  7. #47
    Novi član
    Član od
    18.9.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Hvala Vam na dobrodošlici

    Preturao sam malo po fotkama sa aeromitinga, i evo jedne zanimljive na kojoj je pripadnik helikopterske jedinice MUP-a sa pomenutim Citizenom. Kako su vojska i policija zasebne institucije sa sopstvenim jedinicama, razlilčitim sistemima obuke pilota, itd. ostaje da nagađamo kako je ovaj primerak dospeo na ruku policajca. Moguća je varijanta i da je pilot promenio poslodavca, pošto se ranije dešavalo da vojni piloti prelaze u MUP (uglavnom su leteli na ruskim helikopterima).



    Voleo bih da neko ako ima saznanja vezana predratni period i vazduhoplovstvo kraljevine da ih podeli, ako je off na ovoj onda na nekoj drugoj temi. Sve što mi je poznato je deljeno prvacima pilotskih škola i pobednicima vazduhoplovnih kupova.

    Puno pozdrava
    Priložene slike Priložene slike Pilotski JNA satovi?-c4a.jpg  
    Poslednja ispravka: svemirko (26.9.2012. u 20:24)

  8. #48
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Mozda je covek jednostavno video da kolege iz vojske imaju taj sat, pa ga i on privatno kupio.

  9. #49
    Novi član
    Član od
    18.9.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Možda, čini mi se da je u tom slučaju mogao napraviti i bolji izbor.

    Pozdrav

  10. #50
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pilotski JNA satovi?

    Mislim da MUP nema "svoje" pilote. Vrlo moguce da je covek iz vojske presao u MUP pa poneo svoj sat. JEr rece moj drugar da se sat zaduzuje i ostaje do kraja (tj. nosis kuci nakon sluzbovanja). Videcemo.... Zainteresovalo me je sve ovo. Potrudicu se da iskoopam stogod jos.
    Serb likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Pilotski satovi 30-ih
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.4.2015., 21:10
  2. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.8.2012., 21:29
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 7.12.2011., 10:17

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •