Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree32Likes

tema: Rubina diver

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rubina diver

    Na nekoliko foruma, postavio sam upit za ovaj sat ali nažalost nisam dobio nikakav odgovor, vjerojatno su mnogi od vas to i vidjeli.
    Zanima me nekoliko stvari u vezi njega, napominjem nisam početnik-kolekcionar, ali nemam ni veliko znanje i iskustvo, recimo da sam prosječan zaljubljenik u satove.
    Da pođem redom: Marka sata je dosta rijetka, usuđujem se reći opskurna i ne mogu pronaći nikakve skoro podatke o njoj (na stranici mikrolisk.de postoji samo datum registracije i ništa više). Sat se zove Rubina i ronilački je, 30 atmosfera, što je za vrijeme kada je izrađen (pretpostavljam kasne šezdesete ili rane sedamdesete) bio visok standard. Brojevi su reljefno urađeni, ali zbog zuba vremena oslabila je luminacija, koja se može srećom obnoviti. Krunica je na navoj (ronilački standard).
    Dimenzije sata su za vrijeme kada je izrađen prilično impozantne: 41,5 mm bez krunice, 44 mm sa krunicom i 50 mm od gornjeg do donjeg ruba. Luneta je dvobojna i prilično očuvana, s obzirom da one prve stradaju.
    Sat pogoni felsa 4007N, i što me je prijatno iznenadilo iako je skoro zapečena od prljavštine (skorenog ulja) i dalje besprijekorno radi, dovoljan je samo mali trzaj da se feder navije.
    Na cijelom interetu pronašao sam samo jedan identičan sat koji se prodavao na ebay-u, vlasnik je Italijan, traži 300 e za njega, ali ne uspijeva da ga proda.
    Šta me konkretno zanima: Sat me je izašao oko 100 e, i s obzirom da je potreban kompletan servis i nova narukvica (volio bih staviti jači mesh), što je još minimalno 50 e, pod uslovom da nabavim polovnu mesh narukvicu. Da li se isplati sve to uraditi, ili ne. Odnosno da li da uložim u njega ili da ga prodam ili mijenjam za nešto drugo.
    Nadam se da se da od forumaša ima netko bolji poznavalac vintage divera, koji bi mi mogao nešto reći o ovome satu (nisam mislio o marki Rubina, nego o vrsti, standardu, kvaliteti izrade, mehanizmu i tako to...), i da mi da savjet, da li vrijedi ulagati, s obzirom koliko sam ga platio ili da ga se rješavam.
    Unaprijed zahvalan
    Rubina diver-rub01.jpgRubina diver-rub02.jpgRubina diver-rub03.jpgRubina diver-rub04.jpgRubina diver-rub1.jpgRubina diver-rub2.jpg
    Poslednja ispravka: Robert71 (6.12.2014. u 10:54)
    salce and nokru like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Nisam bas veliki poznavalac vintage divera, ali da napisem neko svoje misljenje.

    Tih godina se mogao naci na trzistu jako veliki broj proizvodjaca. Zapravo nisu svi bili proizvodjaci u pravom smislu te reci, vec je recimo odredjena casovnicarska radnja kupovala skoro pa gotov sat, kuciste, mehanizam... pa na cifer stavljala neki svoj potpis i tako sat prodavaka. Ne mogu 100% da tvrdim da je to i ovde slucaj, ali sve mi se cini da je nesto slicno u pitanju, s obzirom da skoro da i ne postoje informacije o samom proizvodjacu.

    Ako ti je cilj prodaja sata, nisam bas siguran da se neko vece ulaganje isplati, ako sat sredjujes za sebe, to je vec druga stvar.

    Ovo je samo neko moje misljenje, ne znaci da sam ja u pravu.
    anbeast, Robert71, KureNS and 2 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Slažem se Rusom.

    Ja taj sat ne bih prodavao. Ne mislim da je dragocen ali zaslužuje mesto u svakoj kolekciji. Taj sat je je pravi ronilački sat ( nekad bio ), ima odličan mehanizamm ( npr. Felsu je nekada i Breitling ugrađvao ), sat je sasvim solidno očuvan.
    Zašto ne bih prodavao sat? Zato što potiče iz vremena kada je bilo mnogo proizvođača satova, mnogo slobode u dizajnu, vremena kad nije bio toliki uticaj grupacija i monopola kakav je danas. To je ujedno i vreme kada su mali proizvođači kvalitetom mogli konkurisati velikima i kada mali nisu morali, kao danas, ići u Kinu po kućišta i ostatak sata a onda ubaciti švajcarski mehanizam. Dakle, vreme kada su satovi pravljeni podno Alpa, vreme porodičnih firmi i firmica. Vrednost tvog sata je u tome što predstavlja ogledalo jedne epohe koje nema i verovatno je više neće ni biti.
    Sa druge strane ako gledaš na stvari dručije od mene onda prodaj sat.
    vladas, anbeast, VLADAN P and 6 others like this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Mnogo hvala na iscrpnim odgovorima, bio sam stvarno u dilemi da ga prodam ili dam uz doplatu za nešto drugo, ali siguran sam sada, zahvaljujući vašim uvjerljivim argumentima da to neću učiniti. Zbog svoje brzopletosti prije malo više od godinu dana dao sam u razmjeni Longines Record isto diver. Kada sam shvatio šta sam napravio, htio sam ga otkupiti nazad, ali je već bio preprodan u Zagreb. Tako da od tada dobro pazim šta prodajem. Naime potrebne su godine iskustva za ispravnu trgovinu. Mene često ponesu emocije, pa se kasnije kajem
    VLADAN P, KureNS and nokru like this.

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Ne bih da ti stajem na muku, ali za taj Longines si se opasno zeznuo. Ne znam kako si finansijski prosao u toj transakciji, ali jos jedan takav ces tesko da nadjes.
    nokru likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Znam, znam, sve mi je jasno, mijenjao sam se za BWC valjoux 7750. Sačuvao sam slike Longines Record-a, pa vi sami prosudite koliko sam se zeznuo
    Rubina diver-l2.jpgRubina diver-l5.jpgRubina diver-l6.jpg

    Za ovaj sat sam se mijenjao
    Rubina diver-bwc1_zpsfe319de7.jpgRubina diver-bwc2_zpsd60b12e8.jpgRubina diver-bwc3_zps31a43b50.jpg
    VLADAN P, 83stojan, Zagor and 2 others like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Meni je lepši Longines.
    Ne ulazim u finansijski deo transakcije (koji je sat vredniji onaj koji si dao ili koji si dobio u trampi) nego čisto sa estetskog stanovištva...koje je krajnje subjektivno...

    Ako se tebi više sviđa BWC onda si u trampi dobro prošao bez obzira na "forumsko mišljenje".

  8. #8
    Član Avatar korisnika Dzidzi
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    369
    Lajkovi
    3552
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Rubina diver

    sto meni neko neponudi takvu trampu

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Ubismo kolegu u pojam, ma zna i on sam sta je napravio. A mi mu jos sedamo na muku!
    arch_m likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Rubina diver

    Kako je dooobar record!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •