Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
Like Tree14Likes

tema: Casio Pro Trek sat

  1. #21
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    :alberteinstein: u to ime jos jedna fotka.......



    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    30.10.2008.
    Poruke
    43
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Neverovatno...ja sam ovaj isti sat kupio novembra '97. Radio mi je besprekorno do pre dve godine kada mi se pokavrio senzor pritiska (moja greska). Sat je vrhunski. Nije mi jasno kako si ga nabavio novog, mislio sam da se vec dugo ne proizvodi? Gde si ga kupio?

  3. #23
    Novi član
    Član od
    18.10.2008.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Sat je kupljen u NOVEL-ovoj prodavnici na spens-u meni ispred nosa i placen je 7800 dinara pa nema razloga za skrivanje njegove prave cene! Sat je inace predstavljen prvi put 1996 godine i samo prve serije su pravljene i sklapane u Japanu sto ce reci da je pomenuti primerak star 15 godina! U prodavnici kazu da ih ima jos i da su trenutno na zamenama baterija...

  4. #24
    Mlađi član
    Član od
    30.10.2008.
    Poruke
    43
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    To je smesna cena za tako kvalitetan sat. Zvao sam ih i rekose mi da ih vise nemaju. Novi pro trek satovi su oko 40-tak hiljada.

  5. #25
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Citat nenadilin kaže: Pregled poruke
    Sat je kupljen u NOVEL-ovoj prodavnici na spens-u meni ispred nosa i placen je 7800 dinara pa nema razloga za skrivanje njegove prave cene! Sat je inace predstavljen prvi put 1996 godine i samo prve serije su pravljene i sklapane u Japanu sto ce reci da je pomenuti primerak star 15 godina! U prodavnici kazu da ih ima jos i da su trenutno na zamenama baterija...
    Nenade ovo je verovatno tacno jer na garanciji imam pecat Novela. Posto se radi o poklonu nemam racun pa cenu ne znam. U svakom slucaju sat ostaje kod mene jer ako se radi o toj ceni necu da preprodajem sat i zaradjujem na njemu, a za taj novac ga sigurno necu prodavati.

    Zaista imaju jos satova po toj ceni? U kojoj prodavnici? Malo mi je neverovatno.....

    Za godinu gresis, pojavio se 1998.....
    Milestones - Watch - Products - CASIO
    I svi PRT-40 su radjeni u Japanu....
    Poslednja ispravka: d1d (28.4.2011. u 21:50) Razlog: link
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #26
    Novi član
    Član od
    18.10.2008.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Imam opet jednu malu repliku na celokupnu pricu! casio pro trek prt-40c sam licno u svojim rukama drzao u martu 1996 godine! Preteca tog modela je model atc1000 a model sa casio sajta koji ste postavili je vec dorada,odnosno restajling prvog modela kojeg vi imate a to se vidi po beloj biji samog kucista! Ima puno kompletnijih podataka o pro trek satovima a oni se ne nalaze uvek na glavnim casio stranicama! Sat je kupljen u NOVEL-ovoj prodavnici na spensu,pet minuta pre nego sto sam ja dosao bas po njega! Receno mi je da ima jos sigurno jedan ali da je odnesen u servis na zamenu baterija i da se interesujem za 10 do 15 dana! Zvao sam 23.04. i jos uvek nije stigao u prodavnicu! Ja inace imam petu godinu casio prg80t ali ovaj model sam hteo da imam bas zbog tih 15 godina,pa jos nov! pokusajte na ovoj stranici videti istoriju pro trek satova.jiView of History 1994-2009j - PRO TREK | vgbN - CASIO

  7. #27
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    d1d
    Hvala na trudu.Zanimljivo i korisno.Da li ti je poznato na kom principu(na tom satu) funkcioniše kompas?
    Evo nesto nadjoh ali treba kopati jos (nema bas obilje informacija). Verovatno su u svim satovima najjeftiniji senzori i verovatno svi rade na istom principu: Math Forum - Ask Dr. Math

    U drugom delu sledeceg clanka ima o tome kako radi ovaj senzor na magnetno-indukcionom principu (U prvom clanku je objasnjen princip rada senzora zasnovan na Holovom efektu) :
    Displacement Sensors Use Magneto-inductive Technology - Engineer Live, For Engineers, By Engineers

    Evo klip o senzorima koji se ugradjuju u druge sprave. Verovatno su slicni i u satovima. Ima ih koji prate dve i tri ose. U satovima su verovatno ovi sa dve jer moraju biti poptuno vodoravni prilikom ocitavanja (cini mi se da SUUNTO Core ima libelicu na sebi, sto je odlicna stvar)



    Ako iskopam nesto informativnije, javljam. Izvinjavam se sto nemam vremena da sve ovo sazvacem pa samo dajem linkove. Ako ne nadjemo info, ja imam jedan Canyon sat sa alti, thermo i baro senzorom kome je pukao kais, pa kako je kupljen za "kesicu kikirikija", mozda otvorim da razgledam i mozda nesto i shvatim:alberteinstein:
    Poslednja ispravka: anbeast (29.4.2011. u 12:20)
    VLADAN P likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #28
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Nenade, nije bas atc direkti prethodnik, ovako je izgledalo porodicno stablo Pro Treka do prt-40:

    Model No -------- Modul

    ATC-1000 --------1170 & 1171
    ATC-1100 -------- 1170 & 1171
    DPX-500 ---------------- 1171
    PRT-40 ---------- 1470 & 1471
    PRT-50 ---------- 1375 & 1376
    PRT-60 ---------- 1570 & 1571

    Najlakse ih je pratiti preko modula.
    To sto je na Evropskom Casio saitu postavljen model sa sivim kucistem nije modifikovana verzija (dorada) vec jedna od dostupnih boja i verzija.....



    Fotke naravno, preuzete.
    Sve verzije su se pojavile u vise manje isto vreme, a posle par meseci se pojavilo jos nekoliko ali bez promene modula tako da su izmene cisto kozmeticke. Drugim recima ne postoji dorada vec se radi o PRT-40S-1V verziji.
    Gore pises da ih ima jos po toj ceni i da su (mnozina) na zamenama baterija, a u donjem postu da ima jos jedan ?? Ima ih ili nema ?? Jedan ili vise ??
    Licno, ja bih kupio jos neki.....
    Poslednja ispravka: d1d (29.4.2011. u 14:02) Razlog: fotke
    Larosa likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #29
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    Rasklopih, ali kao i da nisam. Nista mi nije jasno (a i kako bi kad pojma nemam o elektronici). U svakom slucaju ne prepoznah nista sto bih identifikovao kao kompas senzor.
    Casio Pro Trek sat-29042011295.jpgCasio Pro Trek sat-29042011293.jpgCasio Pro Trek sat-29042011291.jpg
    VLADAN P likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #30
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Casio Pro Trek sat

    ^^ Pa ti nisi...... pa kako si mogao.....
    Znaci, nema senzora.... crva nije ni bilo, dvaput nista je nista....

    YouTube - dva put nista je nista crvic nije ni postojao

    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

Slične teme

  1. [OGLAS POVUCEN] Casio Pro Trek PRT-40
    By d1d in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.4.2011., 21:45
  2. Problem sa Casio Pro Trek satom
    By Ipe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 17:39
  3. Narukvica za Casio pro trek prg-40
    By sashac in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.11.2010., 22:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •