Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: Casio pro trek PRW 50001er

  1. #1
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Casio pro trek PRW 50001er

    pozdrav svima,nadam se da nisam promasio pod forum,trebas mi par informacija oko kalibracije senzora na ovom satu

    dakle postupak znam kako ide,jedino sto me zanima kako da ga umeravam,ja udjem u podesavanja,dobijem opcije +/- ali koje podatke da upisem,pretpostavio sam da temperaturu smanjim na 0,1 ali definitivno nije tako jer sad mi stoji da je trenutno 0,2C vazdusni pritisak sam isto smanjio na najnizu vrednost koju sat nudi to je 260 ali tu je ostalo...

    ako neko zna kako je najboje da uradim neka napise,hvala unapred

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Citat bokijtd kaže: Pregled poruke
    pozdrav svima,nadam se da nisam promasio pod forum,trebas mi par informacija oko kalibracije senzora na ovom satu

    dakle postupak znam kako ide,jedino sto me zanima kako da ga umeravam,ja udjem u podesavanja,dobijem opcije +/- ali koje podatke da upisem,pretpostavio sam da temperaturu smanjim na 0,1 ali definitivno nije tako jer sad mi stoji da je trenutno 0,2C vazdusni pritisak sam isto smanjio na najnizu vrednost koju sat nudi to je 260 ali tu je ostalo...

    ako neko zna kako je najboje da uradim neka napise,hvala unapred
    Nisam siguran za 5000 ali na ostalim ProTrek modelima, u principu, baro i termo podesavanja ne moras dirati i funkcionisu kao predefinisana iz kutije.
    Ako hoces da ga kalibrises, prvo moras da imas pouzdan izvor podataka koje zelis da uneses (barometar koji tacno pokazuje stanje pritiska, tacan termometar i GPS za altimetar).
    Imaj u vidu da modul u satu, kad mu uneses vrijednost, pretpostavlja da je to trenutno stanje stvari i vrijednosti ce se pomjeriti tek kada senzor osjeti neku promjenu. Tako ako si barometar podesio na 260 Hpa on ce se pomjerati ka gore o 1 ili 2 ili 3 Hpa ako pritisak bude rastao a isto ti vazi i za temperaturu.
    Najbolje bi bilo da uzmes onu podeblju knjigu koja je dosla sa njim i postupis kako pise, tako sigurno neces pogrijesiti.

    pozz
    VLADAN P likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Ne znam tacan postupak za taj model ali u principu temperaturu ne treba da kalibrises i temperatura se meri kada sat nije na ruci. Ostavi ga barem pola sata pored nekog pouzdanog termometra i ako ima odstupanja (mada ne verujem da ce biti) onda podesi da na satu bude temperatura kao na termometru.
    Pritisak isto verovatno ne treba da kalibrises osim ako ne zelis da ti daje iste podatke kao barmetri na Internetu tj. vrednosti preracunate u odnosu na pritisak na nivou mora (0 m visine). Za kalibraciju barometra potrebno je da sat nosis neko vreme na ruci i onda mozes da uporedis pritisak sa vrednostima sa Interneta za tvoje mesto i po potrebi ga kalibrises da bude ista vrednost.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    pa da ,sad sam zeznuo stvar a u knjizi nigde nisam nasao prema cemu da se vodim tako da sam nekom svojom glupom logikom termometar vratio na 0C a pritisak na najnizu vrednost koju mi je dozvolio to je 260,i sad nisam pametan sta da radim,jedino studio B pa po njemu da upisem podatke

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Ako si iz Beograda (verovatno ima i za druge gradove) podatke imas recimo ovde: Weather Forecast Belgrade, Serbia | Belgrade Weather | Wunderground
    mada to moze da odstupa od lokacije do lokacije. Kod tih satova bitniji je trend neko konkretni brojevi.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Citat bokijtd kaže: Pregled poruke
    pa da ,sad sam zeznuo stvar a u knjizi nigde nisam nasao prema cemu da se vodim tako da sam nekom svojom glupom logikom termometar vratio na 0C a pritisak na najnizu vrednost koju mi je dozvolio to je 260,i sad nisam pametan sta da radim,jedino studio B pa po njemu da upisem podatke
    Pa, nije to toliko strasno, za sad vidi na internetu koji je vazdusni pritisak u tvom mjestu i unesi taj podatak dok se ne docepas nekog preciznijeg barometra (Hpa ocitavanje ProTrek senzora je u odnosu na visinu koju on preracunava prema fabrickim podesavanjima,pa ces tu imati malo odstupanje dok ne nadjes barometar koji odcitava stvarnu vrijednost mjesta gdje se nalazis) a za temperaturu iznesi termometar (ako ga imas kuci) na terasu i za pola sata unesi vrijednost koju ocita.

    Pozz

  7. #7
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    pa da tako sam i uradio, upisao sam podatke koje sam nasao na netu o temperaturi i pritisku pa cu videti kako ce se ponasati...hvala svima na pomoci

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Citat bokijtd kaže: Pregled poruke
    pa da tako sam i uradio, upisao sam podatke koje sam nasao na netu o temperaturi i pritisku pa cu videti kako ce se ponasati...hvala svima na pomoci
    Radice dobro, ne brini, bices vise nego zadovoljan tim saticem

    Pozz

  9. #9
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    ljudi da ne otvaram novu temu jedno pitanje:

    da li datum na ovom satu moze da se podesi da bude u drugom formatu,trenutno mi stoji mesec,dan a hteo bi da mi stoji dan i mesec

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Casio pro trek PRW 50001er

    Ne verujem posto na vecini Casio satova ne moze da se menja format datuma.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Casio Pro Trek sat
    By d1d in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 1.8.2012., 18:28
  2. Satovi Casio Pro Trek PRG-40 i Casio GA-110 - fotografije
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.7.2012., 17:17
  3. [OGLAS POVUCEN] Casio Pro Trek PRT-40
    By d1d in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.4.2011., 21:45
  4. Problem sa Casio Pro Trek satom
    By Ipe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 17:39
  5. Narukvica za Casio pro trek prg-40
    By sashac in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.11.2010., 22:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •