Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sector ili Citizen

    Pozdrav za sve clanove foruma.Zovem se Aleksandar.Trazeci informacije o satovima naletih na ovaj forum.Naime resio sam da kupim sat.Ne razumem se u satove.Hteo sam da mi pomognete oko izbora sata za cenu oko 300 jura.Ja se trenutno nalazim na Rodosu gde radim i bicu ovde do Novembra.Posetio sam neke radnje satova ovde i video nekoliko modela koji su mi se svideli.Da li bi mogli da mi predlozite neke modele od ova dva brenda (ako neko ima i bolji predlog drugog brenda slobodno nek predlozi).Da li je moguce kupiti za ovaj novac automatic sat?HVALA UNAPRED!

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Pozdrav Aleksandar,

    Moguce je kupiti automatica,evo nedavno se ovdje prodao odlican Prometheus Recon 5.Pogledaj si Steinhart modele na netu,Ocean 1 je model blizu tvog budgeta i nudi za te novce maksimum.
    Od jeftinijih automatica Seiko Monster,Seiko 5 jos jeftinije,Orient Mako XL itd.
    Medutim ako nisi navikao na automatic i ne zelis se zezati sa konstantnim podesavanjem vremena,onda je Citizen sa svojim Eco-Drive-om prava stvar za tebe.Pogledaj si popularni Nighthawk.
    Ako si aktivan i zelis sat koji ce te pratiti i u najgorim uvjetima ne gledaj dalje od G-Shock satova sa milijun funckcija i radio-atomic sinkroniziranjem nema boljeg izbora.

    Takoder napisi koja vrsta satova ti se svida-ronilacki,pilotski,sportski ili elegantni tako da ti ljudi znaju preporucit nesto sto bi ti se moglo svidjet.
    Jer ovako je izbor jednostavno prevelik i tesko je preporucit nesh.Pozdrav
    Poslednja ispravka: jole777 (21.9.2010. u 23:35)

  3. #3
    Novi član
    Član od
    20.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Hvala Jole777 na izdvojenom vremenu i predlozima.Razgledajuci net i prodavnice zakljucio sam da mi se svidjaju satovi sa:koznom,eventualno sa metalnom narukvicom,crne ili braon boje u kombinaciji sa sivom(crna narukvica sivi sat ili brojcanik) ili braon(narukvica) u kombinaciji sa svetlo braon,zuckastom bojom sata,brojcanika.Da brojevi budu arapski ili rimski,ne crtice ili tacke,da ima kalendar,stopericu...da je safirno staklo,kuciste od metala mada sam prvo mislio titanijum ali ovde procitah da se lako ogrebe itd.Znaci sat koji mogu da nosim i na poslu i kad izlazim.Ne preterano elegantno.Mislim da je tvoj predlog Jole za kvarcni mehanizam dobar (zbog izbegavanja cestog navijanja :-) ) ili za Eco Drive jos bolje mozda.
    Velicina coveka nije u tome da nikad ne padne vec da se uvek digne kad padne.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Obzirom šta si sve naveo da želiš od sata i obzirom na budžet, sat sa mehaničkim mehanizmom u startu ispada iz igre. Eventualno da pogledaš Sea-Gull šta nudi od hronografa sa mehanizmima na ručno navijanje.

    Recimo, m192s ili m199s...






    Kod kvarcnih satova malo ćeš teže pronaći sat koji ispunjava sve one zahteve koje si naveo jer većina hronografa kod markera za sate koristi upravo crtice ili tačkice a ne brojeve kako bi se dobio što pregledniji i čitljiv brojčanik, ali mislim da bi Victorinox sa svojom Maverick GS Chrono serijom mogao da bude pun pogodak. Citizen definitivno ima preporuku kao jedan od par proizvođača koji nude najbolji odnos uloženo/dobijeno tj. cena/kvalitet.

    2 Jole777
    Mala ispravka, Prometheus Recon 5 nema automatski već mehanizam na ručno navijanje ali jeste nudio dosta u odnosu na cenu po kojoj je otišao.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Ups,moja greska,potpuno sam to smetnuo s uma,pospanost cuda radi.
    BTW.i ja se slazem s dragonom za preporuku ovi Sea-Gull modeli su prva liga.Zamalo pa sam si onog prvog nabavio no dok sam se ja premisljao nestao je.
    Sea-Gull ce biti veliki igrac u bliskoj buducnosti a sad su mu cijene jos uvijek pristupacne.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    20.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Dragon ova dva modela koja si mi predlozio su sasvim ok! !Jedina "mana" bi bila to sto su mozda malo preozbiljni za mene.Ja bih sat koji moze da se nosi u skoro svakoj prilici.Stil oblacenja mi nije elegenatan.Vise je to sportsko,urbani,opusteni fazon.Videh na netu ovaj model citizen-a koji mi se svideo. "CITIZEN ECO DRIVE TITANIUM BL5250-02L" (nisam u mogucnosti da ubacim sliku sata jer na net idem preko mobilnog) Ali sad ste me zbunili sa ova dva modela.Izgledaju jako lepo!Nadam se da ovde na rodosu mogu da nadjem taj brend.Koliko sam razgledao povrs izloge tu su sve neki modni satovi tipa:Hugo Boss,CK,Marc Ecko,Armani,DKNY... Do duse videh u par radnji i Festinu.Moracu da detaljnije "procesljam" te radnje.Ako ne nadjem to ovde ostaje mi Beograd.Nadam se da Citizen satove ili modele koje ste predlozili mogu naci tu.PS.Prihvatam opasku da ipak ne gledam da na brojcaniku budu ispisana samo arapska ili rimska slova. :-) jer ipak tako ispadaju mnogi dobri i lepi modeli.
    Velicina coveka nije u tome da nikad ne padne vec da se uvek digne kad padne.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Citizen BL5250-02L


    Pa ako si se ograničio na kupovinu sata u radnji i online kupovine ne dolazi u obzir, onda vidi da uzmeš neki citizen ili seiko, sa ovim proizvođačima nećeš pogrešiti a verujem da možeš da ih pronađeš i na Rodosu. Citizen BL5250-02L koji ti je zapao za oko je sasvim ok satić i ako si ga našao po povoljnoj ceni slobodno ga uzmi ukoliko ti se dopada. Certina je takođe dobar izbor, pogotovo DS Podium Big Size serija koja ima prilično kvalitetan kvarcni mehanizam u sebi a i sama izrada sata je jako dobra.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član
    Član od
    20.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Dragon kako bih mogao da narucim sat preko interneta ako ne posedujem elektronsku karticu za kupovinu on line?Hvala na trudu i pomoci.Danas sam na netu pogledao i skyhawk eco drive seriju citizen satova i videh par zanimljivih modela.
    Velicina coveka nije u tome da nikad ne padne vec da se uvek digne kad padne.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sector ili Citizen

    Na žalost, nikako, barem ja ne znam neko drugo rešenje. Jedino da vidiš da li neko od prijatelja ili rodbine ima platnu karticu sa kojom je moguće obaviti online kupovinu ili PayPal nalog pa da ih zamoliš da ti učine uslugu. Prednost online kupovine jeste ušteda koja nekad zna da bude zanemarljivo mala ali često i poprilična.
    Ako ne nađeš ništa interesantno na Rodosu i ako ti se ne žuri, napravi karticu kada se vratiš u Beograd. Link koji će ti možda biti od koristi...
    http://www.svetsatova.com/forum/show...ll=1#post15222
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Sector 650
    By Zmaj11 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.8.2010., 22:59
  2. Sector 400
    By marko_veselinovic87 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.6.2010., 19:16
  3. Nov SECTOR 550
    By cor in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 10:20
  4. SECTOR 330
    By srga in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.4.2009., 8:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •