Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 69
Like Tree32Likes

tema: Festina satovi

  1. #1
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Festina satovi

    Pre nekoliko dana sam imao priliku da vidim i probam festina satove u 18ct. zlatu. Sat koji mi je posebno privukao paznju ima oznaku F0750 u pitanju je automatik hronograf koji pokrece ETA7750 cena sata je 280000 din da li vredi te pare i da li neko mozda zna koja bi bila cena u inostranstvu?

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Festina

    Da budem iskren po mom mišljenju zaista nema smisla kupovati zlatan sat proizvođača satova niže srednje klase.
    Da budem slikovitiji, to je kao kada razmišljaš da li da kupiš Audi A3 ili zlatan Yugo 55. Lično ja bih izabrao A3, jer zašto bih kupovao auto nižeg kvaliteta pa makar on bio i od zlata.

    Da napomenem samo da ne mislim da je ta Festina loša, na kraju krajeva u njoj je legendarni Valjoux 7750 mehanizam, ali ne razumem zašto bi dao još 200K dinara samo da bi kućište bilo od zlata umesto od čelika.

    Na kraju krajeva bolje je recimo da kupiš neki kvalitetniji sat i masivniji zlatan lanac, ako već voliš zlato

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:Festina

    Verujem da si u pravu oko racionalnosti ali pre nekog vremena sam imao priliku da nosim neki B&M od zlata i nekako mi se mnogo vise svideo nego u celiku.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Festina

    Ufff...
    sub, mislim da je Vladan sve rekao poredivši nemca i zastavu! Mada, nacionale je nacionale!
    Mislim da za te novce možeš pronaći sat koji je u kombinaciji zlato-čelik a da pritom dolazi iz neke cenjenije kuće!

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:Festina

    Ubiste me potpuno :silly: Sta je tu je nema stedim za jedan submariner pa makar i celicni

  6. #6
    Novi član
    Član od
    25.5.2009.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Zašto misliš daje festina sat niže klase?
    Interesujeme koji su po tebi sato visoke klase.
    Inače posedujem festinu već 6 godina i prezadovoljan sam.
    Pozdrav

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Festina satovi

    Citat dalibor.76 kaže: Pregled poruke
    Zašto misliš daje festina sat niže klase?
    Interesujeme koji su po tebi sato visoke klase.
    Inače posedujem festinu već 6 godina i prezadovoljan sam.
    Pozdrav
    Dalibore ne mislim da je Festina sat niže klase već samo iznosim činjenicu. I ja sam posedovao Festinu i bio sam prezadovoljan jer me je sat zaista odlično služio, ali ovde nije o tome reč. Klasa satova se odavno ne određuje na osnovu tačnosti sata. Smatram da su Q&Q takođe odlični satovi ali pripadaju još nižoj klasi.

    Jednostavno, kada pričamo o klasi satova ne možemo a da ne govorimo o tehnologiji izrade, kontroli kvaliteta, vrsti korišćenih materijala, inovacijama i patentima, tačnošću, pouzdanošću i dugotrajnošću satova kao i prestižu samog brenda koji proizilazi iz svega ovoga...

    Neki od satova iz visoke i luksuzne/prestižne klase su:

    Patek Philippe, Vacheron Constantin, Breguet, Audemars Piguet,
    Jaeger-Le-Coultre, Girard-Perregaux, Ulysse Nardin, A.Lange & Sohne,
    Glashutte Original, Blancpain, Zenith, IWC, Credor...


    Pozdrav,
    V.S.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Citat Vladan Stevanovic - Admin kaže: Pregled poruke
    Dalibore ne mislim da je Festina sat niže klase već samo iznosim činjenicu. I ja sam posedovao Festinu i bio sam prezadovoljan jer me je sat zaista odlično služio, ali ovde nije o tome reč. Klasa satova se odavno ne određuje na osnovu tačnosti sata. Smatram da su Q&Q takođe odlični satovi ali pripadaju još nižoj klasi.

    Jednostavno, kada pričamo o klasi satova ne možemo a da ne govorimo o tehnologiji izrade, kontroli kvaliteta, vrsti korišćenih materijala, inovacijama i patentima, tačnošću, pouzdanošću i dugotrajnošću satova kao i prestižu samog brenda koji proizilazi iz svega ovoga...

    Neki od satova iz visoke i luksuzne/prestižne klase su:

    Patek Philippe, Vacheron Constantin, Breguet, Audemars Piguet,
    Jaeger-Le-Coultre, Girard-Perregaux, Ulysse Nardin, A.Lange & Sohne,
    Glashutte Original, Blancpain, Zenith, IWC, Credor...


    Pozdrav,
    V.S.

    Imam par pitanja za poštovanog gospodina administratora.
    Prvo, koliko zaradjuje?
    Pitanje jeste indiskretno, ali računam da može da ga podnese kad već tako olako odredjuje šta treba da kupimo a šta je djubre obično od sata. I kad se već trudi da bude "iskren i kada to boli"...
    Drugo, dobija li odredjeni sat na vrednosti ako ga neko nekome kupi iz ljubavi i od srca, i odvoji na primer, za njega velikih 100 eura?
    Treće, padne li na pamet gospodinu administratoru da se isti ovi ljudi, normalni i skromni, pošto se obraduju ovakvom sajtu u potrazi za poklonom za dragu osobu, mogu osetiti kao poslednji bednici koji ne mogu da plate ono što on, bez sumnje vrsni stručnjak, preporučuje?
    Četvrto, da li je ovo mesto za ljubitelje satova ili za snobove koji kupuju cenu a ne robu?
    Savršeno svesna razlike izmedju yuga i audija, pitam Vas da li je ovo mesto gde mogu da zavire i oni što samo yuga mogu platiti, ili treba da menjate adresu iz "svetsatova" u "svetextraskupihnajvišeklasenezaobičnuburanijusa tova"?

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Festina satovi



    Hajde da ja postavim pitanje tebi, Lazarice...
    Kako si ti došla do ovih zaključaka, koji god da su, a samo na osnovu toga što je Vladan bio iskren i čoveku preporučio da za tu sumu novca ima i boljih satova (čak i jeftinijih)?

    pozdrav
    cupors likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Festina satovi

    Mislim da obzirom da sam ja zapoceo temu imama pravo da i odgovorim. Prvo konstatacija da je sat njize klase je usledila kao odgovo na pitanje o ikupovini zlatne festine 7750 na sta je adm. odgovorio da je po njegovom misljenju neracionalno.
    Naravno da ovde mogu da ucestvuju i oni koji ne mogu da priuste gore navedene merke satova i sam spadam u njih ,a i verovatno vecina clanova foruma. To sto ne mogu priusti neki od njih ne znaci da nemam pravo i da razmisljam o nekom od njih . U casovnicarskoj industriji postoji jasana kategorizacija satova sta je niza klasa,sta je srednja i sta je visoka klasa. medju tim klasam mislim da nema nesto puno takmicenja. To sto vasa neki sat pouzdsano sluzi ,sto pokazuje tacno vreme ne treba da bude nista cudno verujem da ce svaki sat sa pijace isto tako te zadatke da puzdano odradi. I na kraju imati sat koji vam je poklonila neka draga osoba ili koji vas vezuje za neki poseban trenutak je samo po sebi van svake klase i bice i bolji i od Rolexa i Pateka i ostalih.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji ženski sat kupiti - Festina ili Festina :)
    By sands in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 19:58
  2. Festina vs Fossil satovi
    By Aleksandar S in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.11.2010., 17:55
  3. Candino ili Festina satovi
    By stevanone in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.11.2010., 18:21
  4. Satovi Candino C4339 i Festina F16286 - Dvoumim se...
    By el.loco in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.7.2010., 21:08
  5. festina
    By Djordje in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 18:28

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •