Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 69
Like Tree32Likes

tema: Festina satovi

  1. #11
    Novi član
    Član od
    1.6.2009.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Stvarno ne razumem zasto si se nasla uvredjena njegovim post-ovima , mislim da ne sagledavas sliku bas realno.
    Ne zelim da branim ikoga , ali covek zaista koristi svoje znanje na najbolji nacin (da pomaze drugima) , videces da su svi ovde manje vise imali koristi od njegovog entuzijazma
    Ja sam kao sto vidis vlasnik jednog takvog sata ( do 100e i kupljen iz ljubavi ) , admin je pohvalio sat kao sto mozes videti iz topic-a koji sam pokrenuo , tako da ovo sto ti tvrdis bas i nije tako....
    Ovo je zaista jedino mesto (domace) na kome sam uspeo da dobijem pregrst korisnih informacija , tako da mogu da kazem samo ovo : admine ustraj i ne obaziri se na ovakve prozivke , ne daj da ti uniste entuzijazam
    cupors likes this.

  2. #12
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Mislim da obzirom da sam ja zapoceo temu imama pravo da i odgovorim. Prvo konstatacija da je sat njize klase je usledila kao odgovo na pitanje o ikupovini zlatne festine 7750 na sta je adm. odgovorio da je po njegovom misljenju neracionalno.
    Ovo ti je odlicno odgovorio. Za manje pare od tih koje si spomenuo ima da se kupi bolji sat, ukljucujuci i pozlatu.

  3. #13
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Festina satovi

    kakvu pozlatu nisam razumeo

  4. #14
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    pa pozlacen sat

  5. #15
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Festina satovi

    A sta je pozlaceno na festini koja je od 18k zlata

  6. #16
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    A sta je pozlaceno na festini koja je od 18k zlata
    Ne znam za festinu. Trazio sam po netu festinu sat sa tom oznakom i nisam ga nasao.

    U principu ono sto sam gledao po netu, kod mid range brendova, model koji ima gold case je za oko 1000eur skuplji od celicnog.

  7. #17
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Festina satovi

    ovde se radilo o zlatnoj festini to je neka njihova posebna serija adm. nije rekao da je sat los a kamoli masina 7750 nego je po njemu ne racionalna kupovina festine sa bilo kojim mehanizmom za 3000e, a tu istu masinu imas i u fortisu i tisot-u,a kolko mi je poznato to je najcesci mehanizam koji se ugradjuje u hronografe( sa razlicitim modifikacijama). U zlatnoj varijanti u tisotu je negde oko 4000-4500e, ali slicna varijanta u celiku je nesto manje od 1000e.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina satovi

    Nisam ja rekao da sat ne valja ili da nije pouzdan. Tacnije, nisam ni video sat, posto ga nisam nasao na netu.

    Sto se tice brenda-firme.
    Na primer firma Baume&mercier je mid-range swiss proizvodjac satova, i ne prodaje satove ispod 1000usd osim ako je neki bas izuzetan popust. Na amazonu od 420 B&M satova samo 17 kosta ispod 1000$, ostali su iznad.

    Sa druge strane Festina ne pravi skupe satove, vec na amazonu od 190 festina satova, najskupljih 5 kosta 400$ a ostali su ispod.

    Sad je stvar logike i procene kome bih dao poverenje da potrosim 3000Eur. Ako prevedemo na automobile, bilo bi:

    BMW pravi automobile koji kostaju minimum 20000Eur, a max nekih 100000Eur i to radi vec 50 godina.
    Zastava pravi automobile koji kostaju od 5000 do 10000Eura i to radi vec 50 godina.

    Sad ako zastava hoce da napravi specijalnu seriju automobila koji kostaju npr. 80000Eur ja to ne bih kupio, nego bih sacekao da takve automobile prave i prodaju jedno 30-50 godina, da sagrade imidz u tom trzisnom segmentu, reputaciju...pa bih tek onda razmisljao o skupoj zastavi. Dakle, ta zastava moze da ima BMW motor i japansku elektroniku, ali ja to ne bih kupio.

    Zlatni case
    Sto se tice zlatnog case-a, evo primera. Sa istog sajta, satovi su koliko je moguće identicni, sa tim sto jedan ima zlatni case a drugi celicni.

    http://www.authenticwatches.com/baum...ives-8693.html Kosta $2445

    http://www.authenticwatches.com/baum...sima-8790.html Kosta $3775

    Kad prepračunas razlika je 950Eur, sa tim sto je moguće da neki drugi primer, ukoliko je masivniji ima vecu razliku u gramazi, pa time cena zlatnog bude viša u odnosu na čelični. Ukoliko je i narukvica zlatna, onda je razlika jos veca. Ukoliko je samo kućište različito od čelične verzije, cena ne bi trebalo značajnije da odstupa od 1000-1500Eur.

    pozdrav

  9. #19
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Festina satovi

    ma ljudi ja sam pao sa stolice od ti vasih hiljada kojekavih valuta
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Festina satovi

    Al ste se uhvatili u vrzino kolo i nikako da izađete iz njega, pričate o tom zlatu ko da je od zlata.
    Suština jeste bila da ne vredi dati toliko novca samo zato što je sat od zlata i da za tu količinu novca može da se kupi i kvalitetniji sat. A dal je sat od zlata, čokolade ili je pozlaćen, najmanje je bitno.

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji ženski sat kupiti - Festina ili Festina :)
    By sands in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 19:58
  2. Festina vs Fossil satovi
    By Aleksandar S in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.11.2010., 17:55
  3. Candino ili Festina satovi
    By stevanone in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.11.2010., 18:21
  4. Satovi Candino C4339 i Festina F16286 - Dvoumim se...
    By el.loco in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.7.2010., 21:08
  5. festina
    By Djordje in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 18:28

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •