Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Festina (čija je :) )

    Ne znam da li je ova tema za ovaj deo foruma, ukoliko nije izvinjavam se...
    Da pređem na stvar kladio sam se sa drugarom čija je festina španska ili švajcarska.
    Sad smo gledali po netu i na vašem sajtu "Festina je jedna od linija satova iz Evrope koja nabrže napreduje i spada među najstarije proizvođače satova. Reč “festina” na latinskom znači “požuri”. Festina je jedan od najprodavanijih satova u Španiji, u zemlji iz koje potiče. Mada ona zapravo nije započela svoje poslovanje u Španije, već je kompanija osnovana u Švajcarskoj 1902. godine. Pravu popularnost i svetsku afirmaciju stiče od 1984. godine kada je Miguel Rodriguez seli u Španiju"....
    Opklada uopšte nije velika, ali bih ih ipak voleo da znam koje u pravu. Tako da ako neko zna molim da odgovori, gde se sada proizvode ti satovi, i kada sada neko pita čija je? Da li je odg. španska ili švajcarska?

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Citat theemp kaže: Pregled poruke
    Ne znam da li je ova tema za ovaj deo foruma, ukoliko nije izvinjavam se...
    Da pređem na stvar kladio sam se sa drugarom čija je festina španska ili švajcarska.
    Sad smo gledali po netu i na vašem sajtu "Festina je jedna od linija satova iz Evrope koja nabrže napreduje i spada među najstarije proizvođače satova. Reč “festina” na latinskom znači “požuri”. Festina je jedan od najprodavanijih satova u Španiji, u zemlji iz koje potiče. Mada ona zapravo nije započela svoje poslovanje u Španije, već je kompanija osnovana u Švajcarskoj 1902. godine. Pravu popularnost i svetsku afirmaciju stiče od 1984. godine kada je Miguel Rodriguez seli u Španiju"....
    Opklada uopšte nije velika, ali bih ih ipak voleo da znam koje u pravu. Tako da ako neko zna molim da odgovori, gde se sada proizvode ti satovi, i kada sada neko pita čija je? Da li je odg. španska ili švajcarska?

    Španski je proizvođač...
    Iz četiri Festina centra, Švajcarska, Italija, Nemačka, Francuska...distribuiraju se u preko 50 zemalja širom zemlje. Kompaniju prave više od 350 stručnjaka u oblasti proizvodnje i prodaje zlatnih satova od 18 karatnog zlata.
    Festina inače najviše napreduje od Evropskih brendova. Festina grupi satova pripadaju Jaguar i Candino satovi,
    poseduju Japanske Miyota mehanizme. Sasvim pristupačni, dobri satovi....opkladu dobija, Španac...

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Hvala na odogvoru, ali ja ovog drugara ne mogu da ubedim. Kaže da su mu u radnji rekli da je Festina švajcarska i da se proizvodi u istoj, i tvrdi da je na zadnjoj strani sata video da pise made in switzerland, ja se ubih da u google-u nadjem neku sliku sa pozadinom festine i made in oznakom ali nema ništa ...
    Izgleda da će se ovo završiti kao pat...

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Nekad švajcarci ali sada španci, tako da je Igorova konstatacija potpuno na mestu. Što se tiče tvog prijatelja, pitaj ga da li je Nike američka kompanija ili vijetnamska, sa obzirom da na većini njihove robe piše "Made in Vietnam"

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Na internacionalnom garantnom lispu koji je dobio u kutiji sata nigde nije preveden na Švajcarskom jeziku. Garantni list inače počinje na Španskom jeziku, Engleskom, Nemačkom, Italijanskom i Francuskom.

    ALI.... španski industrijalac Miguel Rodrigez, koji je već posedovao fabriku satova Lotus, kupio je Festinu i osnovao grupu Festina Lotus S. A. Od kada je on vlasnik kompanije sdedište se nalazi u Barseloni, Španija, ali kompanija i dalje ima bliske veze sa švajcarskom, trenutno se njome upravlja iz švajcarskog gradića Biena.

    ALI... oznaka, SWISS MADE na Festina satovima mogu se samo naći na njihovim zlatnim satovima koji poseduju...
    ETA mehanizme....kao i satovi koji su napravljeni do 1983-te godine jer je već 84. god. Festina postala Španski brend.

    Mislim da ti je jedini dokaz kako bi nekako ubedio druga, Vladanov odgovor . ( Vladane )

    Pozdrav...

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Pa Festina jeste španski brend i deo je Festina grupe. Pored Festine, Festina grupu čine i Lotus, Lotus Style, Jaguar, Candino, Calypso i Soprod a ako se ne varam Rodriguez je investirao i u Perrelet. Festina grupa ima proizvodne pogone u švajcarskoj, što je i normalno ako se uzme u obzir da se pojedine kompanije iz grupe nalaze u toj zemlji (čak mislim da se pojedini Festina satovi rade u švajcarskoj jer sam viđao modele sa "swiss made" natpisima) ali to ne menja činjenicu da Festina nije švajcarska već španska kompanija.
    Tako da je odgovor na tvoje pitanje ono što je Igor napisao a Vladan potvrdio (a i poređenje sa Nike mu je odlično), što znači da ti drugar dođe pivo.

    btw
    Zvaničan jezik tj. zvanični jezici u švajcarskoj su nemački, francuski, italijanski i romanš.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    btw
    Zvaničan jezik tj. zvanični jezici u švajcarskoj su nemački, francuski, italijanski i romanš.

    Pozdrav
    U pravu si za jezike ali ja sam "švajcarskim" nazvao celu ovu grupu jezika, a ako ćemo da filozofiramo, ti jezici su se znatno udaljili od "matičnih" pa i sami Nemci, na primer, nazivaju njihov nemački švajcarskim...

    Moja poenta je bila da je na garanciji španski stavljan kao prvi jezik po redu, dakle kao primarni...pozdrav

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina (čija je :) )

    Hvala vam, na više nego opširnim odgovorima... Valjda ćemo se sad konačno složiti da sam ja u pravu .
    Čoveče toliko muke i prepiranja za jedno pivo , koje je ću dobiti kad odem u radnju i ubijem prodavačicu koja je rekla da je to swiss sat...

Slične teme

  1. Festina satovi
    By sub in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 9.5.2023., 13:11
  2. Festina F16235
    By hose in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 26.12.2018., 22:35
  3. Festina F16381 sat
    By Lazar in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.1.2010., 18:43
  4. Festina f16345
    By ANGEL in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.12.2009., 23:29
  5. festina
    By Djordje in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 18:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •