Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Novi član
    Član od
    18.1.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Festina F16381 sat

    Pozdrav svim ljubiteljima satova! Nedavno sam kupio festinu f 16381 pa me zanima jel moze neko da mi kaze nesto vise o tom satu, njegovom mehanizmu i t.d. Hvala Unapred!
    Priložene slike Priložene slike Festina F16381 sat-festina_42403.jpg  

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina F16381 sat

    Festina je jedna od linija satova iz Evrope koja nabrže napreduje i spada među najstarije proizvođače satova. Reč “festina” na latinskom znači “požuri”. Festina je jedan od najprodavanijih satova u Španiji, u zemlji iz koje potiče. Mada ona zapravo nije započela svoje poslovanje u Španije, već je kompanija osnovana u Švajcarskoj 1902. godine. Pravu popularnost i svetsku afirmaciju stiče od 1984. godine kada je Miguel Rodriguez seli u Španiju. Ona je jedna od najbolje prodavanih satova srednje cene (mid-priced) u Evropi. Festina se distribuira u više od 50 zemalja sveta.

    Poslovna filozofija ove kompanije se zasniva na posvećenosti inovacijama i stalnom razvoju, a sve u cilju postizanja što boljeg kvaliteta kolekcija. Moto ove kompanije glasi: U životu postoji samo jedan smer – Napred.

    Festina satovi uglavnom koriste japanski kvarcni mehanizam, dok nekoliko specijalnih modela koriste Mecaquartz mehanizam, koji predstavlja automatski kvarcni mehanizam, koji ne koristi barerije. U velikom procentu Festinine ponude su sportski hronograf satovi (sa kožnom ili metalnom narukvicom), uključujući i Internacionalnu naprednu seriju Road Warrior hronograf satova. Ona takođe proizvodi i satove od 18-karatnog zalata, zatim veoma popularne modele od čelika ili sa cirkonima.



    Festina je zavanični merilac vremena (time keeper) na mnogim prestižnim trkama, kao što su: Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a España. Pored biciklističkih trka, Festina podržava i svetska fudbalska, košarkaškaprvenstva, skijanje, hokej na ledu…

    Festinu prihvataju sve generacije, osvajajući zajedno nove izazove, deleći iskustva i intenzivno uživajući u životu.Festina Lotus Group je kupila Švajcarsku kompaniju Candino.
    Januara 2002. godine, Miguel Rodriguez, direktor i osnivač grupacije satova Festina Lotus SA, se ujedinio sa holdingom švajcarskih satova Candino Swiss Watch (osnovanim 1947.), na čijem se čelu nalazi Kurt Flury. Ističući da će tom prilikom španska grupacija satova ojačati svoju poziciju u Švajcarskoj, odnosno da će ujedinjenje doneti koristi obema stranama.

    Dugo koristim Festina satove i sasvim sam zadovoljan njima. Moj ti je savet da iskljucis štopericu da ne bi došlo do kvara mehanizma i brzo trošenja baterije. Inace je Japanski Miyota mehanizam. Pozdrav

  3. #3
    Novi član
    Član od
    18.1.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina F16381 sat

    Hvala na brzom i opsirnom odgovoru. Kako mislis da iskljucim stopericu?

  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina F16381 sat

    Citat Lazar kaže: Pregled poruke
    Hvala na brzom i opsirnom odgovoru. Kako mislis da iskljucim stopericu?
    Ne da isključiš, već da ne bude non stop ukljucena. Najveća skazaljka na satu je štoperica i ona nema potrbe da bude uključena non stop.
    Kada krunicu izvučeš do kraja, pritiskom prvog dugmeta koji inaše pokreće mehanizam koji meri, štopuje vreme, podešavaš skazaljku na željeno mesto ako ne želiš da stoji na 15-om minutu.

    Sat je od Nerudjajućeg čelika

    Vodootporan 100m

    Veličina 45mm

    Debljina 12 мм,

    Analogni prikaz

    Funkcija štoperice

    Hronograv

    Prikaz datuma

    Meni lično satu pristaje čelična narukvica imaj u vidu da je možeš naručiti...
    Poslednja ispravka: ANGEL (18.1.2010. u 18:29) Razlog: dopuna

  5. #5
    Novi član
    Član od
    18.1.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Festina F16381 sat

    Aha na to si mislio. To znam, iskljucena je stoperica a sekundara (najveca kazaljka) mi stoji na 12 sati. Inace sat mnogo drugacije izgleda uzivo, na netu kad sam gledao festine taj sat nisam ni primetio tek u radnji mi se svideo. Video sam da ima i sa metalnom narukvicom i u toj varijanti izgleda strava. Jos jednom hvala na odgovorima i savetima.Pozdrav!

Slične teme

  1. Kupovina sata - Festina F16381 ili Seiko SNDC99P1 ?
    By Misic M. in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 26.1.2012., 17:53
  2. Festina 16286 ili Festina 16290 ?
    By gonza in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.7.2011., 14:19
  3. Festina Chrono Bike F16381/2
    By Jasmin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.7.2011., 19:24
  4. Koji ženski sat kupiti - Festina ili Festina :)
    By sands in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 19:58
  5. festina
    By Djordje in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 8.5.2010., 10:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •