Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Candino ili Festina satovi

    Nalazim se u neodlucnom stanju....Na forumu neko pise Candino ( C 4372/2 ) je bolji od Festine ( F 16282/5 ) i obrnuto....Ali mene stvarno zanima koji mehanizam imaju ova dva modela (tacan naziv) i koje ih komponente jos krase,jer planiram da kupim jedan od ova dva modela...Hvala unapred.
    Priložene slike Priložene slike Candino ili Festina satovi-1048_f16282_5-festina.jpg   Candino ili Festina satovi-1325_c4372_2.jpg  

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Candino ili Festina satovi

    Pa prvo moraš da odlučiš da li ti trebaju ili ne sve te funkcije koje imaš kod Festine, prikaz datuma i dana u nedelji i funkcija prikaza 24h. Čisto gledano sa estetske strane, Candino je lepši, pregledniji i klasičniji. Festina ima kao malo moderniji dizajn ali mu je brojčanik, kao što već napisah, pretrpan i nepregledan. Festina ima miyota mehanizam dok Candino ETA iz fashionline serije a što se kvaliteta tiče, mislim da je ipak Candino malo kvalitetniji od Festine.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Candino ili Festina satovi

    Festina koristi Miyota(Citizen)mehanizme,a u ovom modelu mislim da je JR00 mehanizam.
    Candino koristi švicarske ETA mehanizme(ponekad Ronda). Ovog bi trebalo da pogoni nešto iz Trendline ili Fashionline serije(nema šanse da budem siguran jer to nigdje ne piše).
    Koji je bolji.....pa,recimo da bih je kupio Candino(nemam ništa protiv Festine ali je za mene Candino ozbiljniji brend)!

    Edit:
    Preteče me dragon! Što se tiče mehanizma u Candinu,ne važno je da li je Fashion ili Trendline serija jer su to entry level mehanizmi Eta-e,a nalaze se u mnogo poznatijim brendovima(Tissot,Certina).
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (11.11.2010. u 11:46)

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Candino ili Festina satovi

    Hvala puno.......znaci ipak je bolje uzeti Candino,a sto se tice dodatnih funkcija koje poseduje Festina i nije neka bitna stvar...Jos jednom sam veoma zahvalan,jer ste mi puno pomogli,i definitivno moji izbor ce biti Candino...

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Candino ili Festina satovi

    Pa tako nekako, Candino bi trebao da bude bolji izbor. U svakom slučaju, oba sata prodaje isti uvoznik pa možeš da ih uporediš kada odeš kod njih i na kraju uzmeš onaj koji ti se više dopada. Oba će te verovatno služiti dovoljno dugo i sa oba ćeš verovatno biti podjednako zadovoljan.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Candino ili Festina satovi

    Slazem se....ali si sam rekao u dole navedenom postu "Gledano sa estetske strane,Candino je lepsi"....i to mi je zaista pomoglo...
    i takodje je clan hadzi dalibor naglasio da je Candino ozbiljniji proizvidjac satova.....svakako hvala puno

Slične teme

  1. Candino satovi
    By pegaz in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.3.2016., 10:05
  2. Festina vs Fossil satovi
    By Aleksandar S in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.11.2010., 17:55
  3. Satovi Candino C4339 i Festina F16286 - Dvoumim se...
    By el.loco in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.7.2010., 21:08
  4. Candino
    By dejan74 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.1.2010., 19:02
  5. Candino
    By darkonny in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.4.2009., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •