Strana 126 od 185 PrvaPrva ... 2676116122123124125126127128129130136176 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.251 do 1.260 od ukupno 1847
Like Tree4377Likes

tema: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

  1. #1251
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Patentirana Rolex-ova Dyster tehnogija poklopca.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    Djordje Sugaris likes this.

  2. #1252
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    A nije to prvi put da mi neko prica kako uz original se dobija i ovakva kineska kopija. Pojedini su stvarno ubedjeni u to!!!

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    sdbiba likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #1253
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Iggy je pošten nisam se nikad upoznao sa njim, čuo sam se sa njim samo na telefonu ali meni deluje pošteno i ne znam da je neko imao loše iskustvo sa njim

    sa druge strane ono što on radi satovima, hm pa nije nešto što rade poznavaoci

  4. #1254
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Nesto mi je govorilo da ne treba da pominjem Iggy-a jer nije vise na forumu pa ako krene rasprava ovim tokom ne moze covek da se brani.
    Da budem iskren meni se ne dopada 100% njegovih restauracija ali bar 90% njegovih restauracija mi se dopada i mislim da su na nivou i da ne zaostaju za onim sto se moze videti na stranim forumima i blogovima.
    Konkretno sto se Seiko 5 satova tice (u tom kontekstu sam ga i pomenuo) mislim da radi odlican posao i da za razliku od mnogih drugih preprodavaca sa KP ima korektne cene jer njegovi satovi ne zahtevaju dodatna ulaganja.

    Takodje, ima jedan casovnicar koji prodaje na KP i ima nekoliko petica u ponudi i sve su , bar kako on kaze, servisirane a vidi se i da su lepo polirane, matirane. Odmah se mogu staviti na ruku.

    Znam Milane da si ti protiv toga da se poliraju i matiraju kucista,narukvice, ciste brojcanici, skida patina, radi reluminacija itd. Znam jer si to mnogo puta rekao.
    Sa druge strane ovlasceni servisi (npr Rolex-a) rade restauraciju satova ( poliraju, matiraju itd). Imas i na YT npr. Braitlingov servis na kome se vidi proces restauracije kucista, narukvice itd. Dakle, pricati o tome da li se sme ili ne sme nesto restaurirati je bespotrebno.
    Evo jedan interesantan video koji sam vec postavljao. U pitanju je Patek Philippe iz 1947. koji je proizveden u samo 6 primeraka. Cena takvog sata se verovatno ne izgovara.

    Dakle, ociscen je brojcanik, polirano je i matirano kuciste (nije narusena geometrija kucista), napravljeno je novo staklo , napravljen je novi satni marker, delovi mehanizma su ocisceni od rdje i polirani, glave srafova mehanizma su vracene u prvobitno stanje.



    U pitanju je nezavisna juvelirsko-casovnicarska radnja koja servisira i reparira mnoge luksuzne brendove. Imaju osoblje koje je proslo obuku u Svajcarskoj (razne specijalizacije). Svajcarske firme su ih obucile da izmedju ostalog starim i/ili ostecenim satovima vrate stari sjaj.
    Link ka pomenutoj firmi https://www.grayandsons.com/repairs


    Zakljucak je da restauracija sata nije jeres (kao sto nije jeres restaurirati starovremenske automobile).

  5. #1255
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Sve je vise oglasa sa "objasnjenjima" tipa: "Donela mi tetka iz Austriju", "Uvezen iz Nemacke" i sl. Ne znam sta time hoce da kazu ili postignu? Da li se tamo satovi manje trose pa treba da budu skuplji nego ovi nasi domaci.

  6. #1256
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Uvezen iz Nemacke.-sigurno je orginal jer tamo nema replika.
    Uvezen iz Nemacke.-mora biti skup.
    Uvezen iz Nemacke.-redak model kod nas.
    Uvezen iz Nemacke.-ako neces ti ima ko hoce.
    Za sva ostala pitanja koja mozda imate odgovor je :Uvezen iz Nemacke.

  7. #1257
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    To me sve potseca na one prevarante koji prodaju racunarske komponente. "Ne mogu da probam graficku jer nemam DDR2 memoriju" a ima 50 oglasa sa racunarima, "Radio je kada je skinut" a ispostavi se da je skinut pre 3 godine jer je bio neispravan...

  8. #1258
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Uvezen iz Nemacke.-sigurno je orginal jer tamo nema replika.
    Uvezen iz Nemacke.-mora biti skup.
    Uvezen iz Nemacke.-redak model kod nas.
    Uvezen iz Nemacke.-ako neces ti ima ko hoce.
    Za sva ostala pitanja koja mozda imate odgovor je :Uvezen iz Nemacke.

    Ja bih ovde dodao samo još jedno objašnjenje:

    Uvezen iz Nemačke = za kupce kojima viri praziluk iz d***.
    Uvezen iz Nemačke = za kupce sa niskim IQ i koji od obrazovanja imaju dva ukora i veliki odmor.

    Nažalost, i dalje ima mnogo polupismenih koji smatraju da je sve što je nemačko ili što se tamo može kupiti kvalitetno. U svakom kutku zemaljske kugle, uključujući i Nemačku, može se proizvesti ili kupiti roba lošeg kvaliteta. I tamo se može kupiti hrana koja je zdrava koliko i sadržaj prosečnog kontejnera (ima ih nenormalno debelih, bolesnih itd.), maltene bilo koji kineski proizvod koji nije lažnjak, a koji će trajati dva dana i slično. Naravno, mnogi misle da Nemci čuvaju, maze i paze automobile, zovu ih Đole, poje dizelom i prodaju ovdašnjim naivčinama sa samo 100.000 km za smešne pare, a moj mehaničar obožava takve. Isto važi i za satove - svakako da ih nose samo nedeljom u crkvu i pet puta godišnje šalju u Švajcarsku na kompletan servis.

    Ništa čudno - dok je ovaca biće i vune.
    VLADAN P, Zagor, stanis and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #1259
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Neso, ovo me podseca na nas 'mentalitet' kada su kola u pitanju, samo nemacki auto je auto ostalo je smesno i trce da kupe neku precenjenu olupinu koja je u skladu sa tim i spolja i iznutra obicno skroz crna, al nije to rumunska plastika to je Nemac pravio alo breee...... Ova ostala kola prosto nisu kola to su igracke...

    I verovatno iz istih razloga se Nemacka kola i najcesce kradu, sigurno su lopovi istog misljenja
    Ono sto meni smeta je da iam ljudi koji uzmu sat, unakaze ga zato sto ih bas briga onda ga cene kao da je bar 5X skuplji nego kad je bio nov a nisu ga pazili ono 5 minuta... Leba bez motike ideja vodilja u vecini glava je kod nas uzas zivi...
    Nego odo u off, a ovaj sto kad kupis original rolex oni ti daju i laznjak nije prvi put to reklamirao
    Neša and stanis like this.

  10. #1260
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    drugačije je sa rolexom, oni menjaju sve što ima i najmanja oštećenja, a neke stvari menjaju bez obzira imala ili nemala, rezervnih novih delova ima, takođe ispunjavaju rupice u kućištima, izubijane ivice navaruju i bruse ponovo, što gotovo niko ovde ne radi, a i košta pa bi to ispunjavanje rupica i dubljih ogrebotina koštalo po satu nekih sto evra....u takvim uslovima i ja bih rado radio restauraciju

    no dobro većina se slaže sa drugačijim pogledom i to je legitimno, a Igiju želim uspeh u radu jer je, barem prema pričama ozbiljnih ljudi pošten i savestan, a i imao je zaista neke vrhunske radove
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (22.1.2017. u 13:35)
    Neša, Zagor and Bluesky like this.

Slične teme

  1. Smešne slike i video klipovi
    By dragon in forum Kafić
    Odgovora: 1513
    Poslednja poruka: 22.11.2023., 21:13
  2. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.11.2009., 20:50
  4. Sat Alberta Ajnštajna na prodaju
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.9.2008., 22:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •