Strana 542 od 616 PrvaPrva ... 42442492532538539540541542543544545546552592 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 5.411 do 5.420 od ukupno 6159
Like Tree33571Likes

tema: Slike satova koji mi se sviđaju

  1. #5411
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Citat Zorg kaže: Pregled poruke
    ZELOS SKYRAIDER TITANIUM SKELETON

    Prilog 142331

    Ima li nekog na forumu ko poseduje (ili je posedovao) Zelos sat?
    Gledam na yt i poprilicno sam (prijatno) iznenadjen kvalitetom sata...
    Imao sam prilike da probam i pregledam Hammerhead, I mogu reci da je obrada na vrhunskom nivou. Istaknuti detalji, finiš,dizajn.Obzirom da Zelos spada u red top Micro brend proizvođača.Btw. odlične su im canvas/koža narukvice. Za ovih pet godina koliko postoje izbacili su i odličan Helsmann, Mako i imaju odlične modele od bronze. Elshan Tang, vlasnik dosta polaže i na specifičan i malo grublji dizajn svojih modela kao i na QC(kontrolu kvaliteta), tako da nećeš pogresiti ukoliko se odlučiš za bilo koji model od Zelosa.
    Zorg likes this.
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  2. #5412
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Vlasnik Zelosa je Elshan Tang. Drugi sjajan mikro proizvođač Halious, vlasništvo je Jason Lima. Vlasnik sjajnog novog brenda Tsau watches za koga se upravo interesujem je Alen Tsau (nedavno sam se dopisivao sa njim, jako prijatan tip) . Vlasnik Nodusa, još jedan odličan mikros je Wesley Kwok. Itd, mrzi me da nabrajam dalje a mogao bih dugo (naravno uz google konsultaciju). Pa šta je zajedničko svim ovim vlasnicima? (vidi sliku ispod)
    Znam šta ste pomislili. Pa pogrešili ste
    Ovo su američki građani (2,3 generacija), rodili su se u LA-ju, Baltimoru, Dalasu itd.
    Zašto ovo pričam? Pa samo mislim da bi neko mogao da javi Trampu da je Amerika izgubila bitku i to davno. Samo on ne zna.
    Ovaj moj post i ima i nema veze sa satovima...


    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    dusan51 and Zorg like this.

  3. #5413
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    SOH-ocean conservancy LE

    Naziv: SOH-ocean-conservancy-LE.jpg, pregleda: 452, veličina: 172,7 KB

  4. #5414
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Moram da u narednih par sati odlučim koji ću da naručim (zatvara se preorder). Tsao stiže u julu a Glycine tek u decembru. Prvi sa Miyotom 9015, relativno kratkim L2L (48 mm), većim prečnikom 43mm i debljinom nešto preko 13mm a drugi sa Selitta mehanizmom (prekršten od strane Glycina), 42mm prečnik i 50mm L2L (ali divno zakrivljen) i neverovatnom debljinom od 10,6mm. Teška odluka, oba mi se estetski sviđaju i kvalitetna je završna obrada. Što se tiče autentičnosti, nema je, prvi je bronzani Bremont, drugi Pelagos GMT ali mi to nije važno za pare koje ću da dam za jednog od njih
    Hmmm...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    taunus, mizzy, salce and 2 others like this.

  5. #5415
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Otkad je Invicta pre 2-3 godine kupila Glycine on sa izvornim nema blage veze.Sve sto si procitao o Glycine-u kao sjajno satu kod Invictine verzije zaboravi.Ovaj cifer na slici je original Glycine-eov(ostale neke stare zalihe)kojim Invicta pokusava da ubedi kupce kako je to "onaj" Glycine, posto su sa promenjenim logom,mehanizmom(sve je na gore)doziveli neuspeh.Imam Glaycine pre Invcte i nemogu da im oprosim taj zlocin ucinjen sjajnom brendu sa preko 100 godina tradicije.Stari Glycine ima mehanizam L224(eta 28-24-2) sa rotorom premazanim rodijumom,Cotes de Geneve dekoracijom,gravurom aviona i boljom luminacijom.

  6. #5416
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Longines Conquest GMT Blue Edition

    Naziv: LonginesConquestGMTBlue.jpg, pregleda: 399, veličina: 144,2 KB
    Vladimir NS, Zagor, mizzy and 1 others like this.

  7. #5417
    Član Avatar korisnika dzonitru
    Član od
    30.1.2018.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    124
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Novi SMP
    sdbiba, taunus, dusan51 and 3 others like this.

  8. #5418
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Moram da u narednih par sati odlučim koji ću da naručim (zatvara se preorder). Tsao stiže u julu a Glycine tek u decembru. Prvi sa Miyotom 9015, relativno kratkim L2L (48 mm), većim prečnikom 43mm i debljinom nešto preko 13mm a drugi sa Selitta mehanizmom (prekršten od strane Glycina), 42mm prečnik i 50mm L2L (ali divno zakrivljen) i neverovatnom debljinom od 10,6mm. Teška odluka, oba mi se estetski sviđaju i kvalitetna je završna obrada. Što se tiče autentičnosti, nema je, prvi je bronzani Bremont, drugi Pelagos GMT ali mi to nije važno za pare koje ću da dam za jednog od njih
    Hmmm...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Je li prvi mesing? Koja je cena? Uzmi u obzir i način slanja, da li šalju regularnom poštom ili kuririma, ja sam se tako ispalio, rekao da ne šalju fedexom nego regularno a njima regularno ems, pa opet platih špediciju malo preko 3000. A Glycine sa massdropa ide preko dhl International, ja naručivaoj naočare, slušalice i novčanik, prošlo bez nameta ali je sve ispod 50 evra. Sad ne znam kako bi prošao sa satom od 400 dolara. Ako imaš nekog u EU možda da naručiš na njega, jer slanje ide iz Nemačke. Inače ja odustao od mesinga svojevremeno jer mi reče kolega da mu je ostajala patina na garderobi a ja ionako dovoljno prasac. Vezano za Glycine, meni je mnogo gotivan dizajn, od incursore preko airmana do combat sub-a. Samo me malo odbija cela priča oko Invicte. Navodno invicta se ne meša u njihov rad ali čim to ide preko ebay-a sa nekim većim popustom....zato sam čekao da mi iskrsne pre Invicta verzija sa Etom. Utisci kad stigne.

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

  9. #5419
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Je li prvi mesing? Koja je cena? Uzmi u obzir i način slanja, da li šalju regularnom poštom ili kuririma, ja sam se tako ispalio, rekao da ne šalju fedexom nego regularno a njima regularno ems, pa opet platih špediciju malo preko 3000. A Glycine sa massdropa ide preko dhl International, ja naručivaoj naočare, slušalice i novčanik, prošlo bez nameta ali je sve ispod 50 evra. Sad ne znam kako bi prošao sa satom od 400 dolara. Ako imaš nekog u EU možda da naručiš na njega, jer slanje ide iz Nemačke. Inače ja odustao od mesinga svojevremeno jer mi reče kolega da mu je ostajala patina na garderobi a ja ionako dovoljno prasac. Vezano za Glycine, meni je mnogo gotivan dizajn, od incursore preko airmana do combat sub-a. Samo me malo odbija cela priča oko Invicte. Navodno invicta se ne meša u njihov rad ali čim to ide preko ebay-a sa nekim većim popustom....zato sam čekao da mi iskrsne pre Invicta verzija sa Etom. Utisci kad stigne.

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
    Shipping za Glycine iznosi samo 8 usd, za Tsao skuplje (slika ispod). Prava bronza je u pitanju (odlučio sam se taj sat, Glycine sam izbacio iz opcije). Tsao je prezime Amera (kinesko poreklo) iz Baltimora. Ovo mu je II projekat (prvi je dobio odlične ocene, ima dosta recenzija na youtubu, Tsao Baltimor je naziv sata. )
    Njegov sajt https://tsaobaltimore.com/
    Inače sat je bio na kickstarter-u 100 usd jeftinije ali sam promašio tu ponudu.
    Ima odličan review sata na
    https://youtu.be/A5l75PmiWfw

    A znam za DHL i FedEx da cepaju za carinjenje i da ti je globa kod njih zagarantovana. Zeznuo se jedanput kod Helm Vanuatu-a i nikada više


    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    s.palic likes this.

  10. #5420
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Slike satova koji mi se sviđaju

    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Shipping za Glycine iznosi samo 8 usd, za Tsao skuplje (slika ispod). Prava bronza je u pitanju (odlučio sam se taj sat, Glycine sam izbacio iz opcije). Tsao je prezime Amera (kinesko poreklo) iz Baltimora. Ovo mu je II projekat (prvi je dobio odlične ocene, ima dosta recenzija na youtubu, Tsao Baltimor je naziv sata. )
    Njegov sajt https://tsaobaltimore.com/
    Inače sat je bio na kickstarter-u 100 usd jeftinije ali sam promašio tu ponudu.
    Ima odličan review sata na
    https://youtu.be/A5l75PmiWfw

    A znam za DHL i FedEx da cepaju za carinjenje i da ti je globa kod njih zagarantovana. Zeznuo se jedanput kod Helm Vanuatu-a i nikada više


    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Zaboravih da kažem da je i watch winder uključen u cenu (kutija u koju se pakuje je ujedno i winder). Sviđa mi se taj fazon

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    VLADAN P and dusan51 like this.

Slične teme

  1. Slike ruskih satova
    By RUS in forum Ruski satovi
    Odgovora: 1262
    Poslednja poruka: 23.12.2022., 21:35
  2. Umetničke slike i satovi
    By fotopetar in forum Fotografija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 7.3.2014., 20:30
  3. Slike Istočnonemačkih satova
    By Pobeda in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 8.7.2013., 20:27
  4. Umetničke slike i satovi
    By fotopetar in forum Fotografije satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.8.2012., 12:32
  5. Slike Laco satova
    By fotopetar in forum Fotografija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.7.2012., 21:46

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •