Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 46
Like Tree105Likes

tema: SCUBA ronjenje...

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Citat Misic M. kaže: Pregled poruke
    Ja volim Diver satove, a takođe bih voleo i da probam da ronim, onako rekreativno na malim dubinama.
    Mozes da probas vo kada za pocetok

  2. #22
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    PeđaSD, svaka čast i blago tebi druže...samo pazi sa tom narkozom...nemoj da se preceniš.
    PedjaSD and MMario like this.

  3. #23
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    andrija86ze Naravno, kakvih sam se priča naslušao od ljudi... ovo je ja mislim bila više fora ovih iskusnih ajkula sa kojima sam ronio, čisto da mi vide reakcije jer sam ja tad polagao za OWD - čak mi je originalna slika sa te kartice smešna, slikao me dive master a meni kez od uva do uva. Mada iskreno, ja sam tad na sebi imao (pozajmljeno od kolege) opremu u vrednosti od cirka $3-4K... samo su kompjuter o bcd koštali oko $2K + ekipa iskusna okolo... God bless buddy system, i naravno preporuka svima da probaju - vrhunska aktivnost, smiruje, boost-uje pozitivnu energiju posle zarona... sve u svemu jedna vrhunska priča, još ako se uklopi i neki lep sat, eto divote.
    Markoni BG, MMario, arch_m and 1 others like this.

  4. #24
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom

    Kapiram. Nije mi namera da popujem i nadam se da me nećeš pogrešno razumeti...svi smo u nekom momentu poželeli dubinu zbog narkoze i hvalisanja itd...samo ću ti reći, uvek i PRVO se oslanjaj na svoju obuku i svoje iskustvo i drži se grupe koja ti je po tome najpribližnija...a ako hoćeš rizičnija ronjenja, pa obučavaj se dodatno i pravilno. Sve se češće dešavaju povrede u ronjenju zbog nemarnosti i nedostatka discipline onih koji organizuju zarone i onih koji se na iste prijavljuju, previše se brzo komercijalizuje sport. Ti sa OWD-om ne bi smeo da budeš u prilici da uopšte osetiš narkozu. Koliko zavisi od obučenosti badija ili grupe, toliko isto zavisi i od toga kakvi su ljudi u glavi i srcu kada dođe "stani pani", a veruj mi sačeka te kad se najmanje nadaš i nikad nije samo jedan segment zarona zakazao već se nagomilava pa nastane ozbiljan problem. Nagledao sam se stvarno vrhunski obučenih ronilaca i znalaca koji kada stisne neka situacija samo sebe gledaju i nekoliko puta sam doživeo i video životno opasne situacije zbog nemarnosti sebičnih i nabeđenih pojedinaca koji ustvari ne znaju značenje timskog rada...uf sad sam se iznervirao. Neću da džangrizam više...samo otvori četvore oči ako želiš dugo da se baviš ronjenjem.

    Isteklo mi vreme za edit a zaboravio sam da ti kažem, u kontekstu prethodne poruke, da ti skupa oprema ne znači mnogo, a naročito ne na početku upoznavanja sa sportom.

    P.S. kao neću da džangrizam a ispsao sam svašta ali to je neminovno kad doživiš neke stvari pa imaš oči i na leđima...jbga...
    Poslednja ispravka: VLADAN P (20.1.2015. u 10:57)
    PedjaSD likes this.

  5. #25
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Naravno, i apsolutno se slažemo u svim aspektima konverzacije. Tek se u rizičnim situacijama vidi ko je od čega sazdan, samo ja uz to uvek i dodam: Ne daj Bože rizičnih situacija, pogotovo ne kod ronjenja jer nam je svima cilj da se vratimo na površinu živi i zdravi. Tek sam u razgovoru sa nekim drugim ljudima koji su npr. u Meksiku polagali za OWD video da je ovaj moj divemaster mene izdrilovao vrhunski, od kompletne upotrebe kompasa (uključujući i zarone), zatim sve moguće situacije gde postoji potencijalna opasnost, apsolutni buoyancy control, onda nešto što sam naučio još na početku a to je disanje... naravno, nešto od toga je stiglo i preko iskustva. Tako sam i pomogao liku na shark dive-u na St.Maartenu kad smo bili, vidim ja da dečko ima neke probleme a on ventil na first stage-u nije odvrnuo kako treba, skoro pa je disao na slamku, šokirao sam se - prvo proveri opremu pre zarona pa onda tek u vodu. Sva sreća sve se završilo ok.
    andrija86ze likes this.

  6. #26
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Citat borko kaže: Pregled poruke
    Ja isto ronim dosta dugo ali na vecim dubinama mi digitalni sat nikako ne odgovara zbog uvida u vrijeme. Pogotovo na toj dubini pushere stiskati na takvom satu nije preporucljivo.
    Cuo sam od mnogih da je Grcka super za ronjenje i definitivno mi je zelja da napravim koji uron dole.
    Za ovo si skroz u pravu...palo mi je na pamet da napišem dodatno nešto da neko ne bi iz mojih postova pogrešno protumačio da je G-šok (ili bilo koji drugi sat), kao instrument, dovoljan za zaron...svakako nije. Jedna od prvih stvari u koje treba uložiti je kompjuter.
    Sam uvid u vreme tj posmatranje tako malih digitalnih brojki odvlači dosta koncentracije i nije baš bezbedno, a još ako se zapadne u narkozu nema od praćenja vremena ništa na tako malom displeju. Ovo za pritiskanje dugmića...to je diskutabilno jer, koliko znam, svaki G-šok ima duple O-ringove na dugmićima...kao što rekoh meni nijedan do sada nije zakazao dole.
    Ali opet...ne eksperimentisati previše...u ronjenju je, kao i u bilo kojem drugom ekstremnom sportu, bezbednost jedna od najvažnijih stavki.
    Poslednja ispravka: andrija86ze (21.1.2015. u 10:40)
    PedjaSD likes this.

  7. #27
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Evo je zverka čiju sam stariju verziju (ili sličan model samo običan backlight LED) koristio pre par godina: SUUNTO EON STEEL - Suunto Ovo u boji je baš fensi, i po meni je ovo prva investicija koju jedan ozbiljan ronilac mora da poseduje.
    bokanegra and andrija86ze like this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Nisam nikada ronio ali ova kombinacija mi, barem iz WIS ugla, deluje odlicno:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC04421.jpg
Viđeno:	584
Veličina:	333,9 KB
ID:	105702

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Ljudi koji rone kunu se i u prvu generaciju Citizen Promaster Aqualand JP2000-08E...
    SCUBA ronjenje...-citizen-divers-silver-night-1.jpg
    Priložene slike Priložene slike SCUBA ronjenje...-jp2000-08e.jpg  

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Ružan mašala, brate slatki.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •