Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 46
Like Tree105Likes

tema: SCUBA ronjenje...

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Ja volim Diver satove, a takođe bih voleo i da probam da ronim, onako rekreativno na malim dubinama.
    Mišić M.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Samo da se nadovezem na RUS-a.....lep je ovaj nas hobi, znamo da svaka "ljubav" kosta, pa tako i ova nasa! Ali pogledajte sta nam sve pruza......
    Ujutro ustanem, lepo vreme a ja G-shocka sky cockpit na ruku pa "pilotiram" do rucka

    Naziv: 20150115_121411.jpg, pregleda: 354, veličina: 256,6 KB



    U podne padne kisa, ja Tunu na ruku pa u "dubine"
    Naziv: 20141019_071904.jpg, pregleda: 321, veličina: 291,6 KB


    Navecer Jaeger Le Coultrea, dresic pa lagano u setnju
    Naziv: IMG_1041.jpg, pregleda: 320, veličina: 424,5 KB


    I evo koliko nam mogucnosti pruza ovaj nas hobi.....'ko to more platit'.
    vladas, Larosa, VLADAN P and 13 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Nešo, meni su se najbolje pokazali obični solarni G-šokovi i najjednostavniji automatici sa koronom.

    PeđaSD, 'de si gnjurac...i nemoj da se uvaljujemo sa nastavcima na tu reč, znam sve fore tako da pazi šta pišeš. To je tačno za pare...mada sam ja u stadijumu sada da bih se najradije odselio, da imam pare, negde na more...u neko izolovano mesto...i da imam svoj kompresor i još par nadžaka kao što sam ja pa da istražujemo dubine. Gde si završio kurs, u Smederevu negde? Imam dosta familije u Smederevu...

    Misic M., druže javi se kod tvojih Nišlija u "NAISSUB" pa vidi sa njima...
    Neša and arch_m like this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika borko
    Član od
    29.4.2011.
    Lokacija
    Zürich
    Poruke
    282
    Lajkovi
    2243
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Citat andrija86ze kaže: Pregled poruke
    Nešo, meni su se najbolje pokazali obični solarni G-šokovi i najjednostavniji automatici sa koronom.

    PeđaSD, 'de si gnjurac...i nemoj da se uvaljujemo sa nastavcima na tu reč, znam sve fore tako da pazi šta pišeš. To je tačno za pare...mada sam ja u stadijumu sada da bih se najradije odselio, da imam pare, negde na more...u neko izolovano mesto...i da imam svoj kompresor i još par nadžaka kao što sam ja pa da istražujemo dubine. Gde si završio kurs, u Smederevu negde? Imam dosta familije u Smederevu...

    Misic M., druže javi se kod tvojih Nišlija u "NAISSUB" pa vidi sa njima...
    mozes nam napisati zasto su ti G shock dobri za ronjenje, na kojoj dubini si bio s takvim satom i opcenito koja ti je najveca dubna?
    andrija86ze likes this.

  5. #15
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Naravno Borko...

    G-šokovi zato što imaju štopericu i vremensko odbrojavanje i naravno zvučnu signalizaciju za kraj i jednog i drugog merenja koje se odlično pokazalo na deko stopovima i sejfti stopovima. Najdublje sam bio 47m prošle godine na jednoj podvodnoj litici u Grčkoj.

    Deko stop je obavezni dekompresioni zastanak koji se obavlja na različitim dubinama i u određenom minutnom roku kako bi se nagomilani azot u krvi, koji je udisan kroz vazduh iz boce pod pritiskom, vratio bezbedno u gasovito stanje i izdisanjem bezbedno izbacio iz organizma.

    Sejfti stop je isti takav zastanak koji se radi pred samo izranjanje na svakom zaronu koji je obavljen u okviru krivulje sigurnosti...krivulja sigurnosti su standardi određeni vremenski i dubinski a koji ne zahtevaju deko stopove jer se ne nagomilava kritična doza azota u krvi. Obično se obavlja u trajanju od 3-5 minuta na dubini od oko 5-6 metara iz predostrožnosti.
    vladas, nele, somy and 3 others like this.

  6. #16
    Član Avatar korisnika borko
    Član od
    29.4.2011.
    Lokacija
    Zürich
    Poruke
    282
    Lajkovi
    2243
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Ja isto ronim dosta dugo ali na vecim dubinama mi digitalni sat nikako ne odgovara zbog uvida u vrijeme. Pogotovo na toj dubini pushere stiskati na takvom satu nije preporucljivo.
    Cuo sam od mnogih da je Grcka super za ronjenje i definitivno mi je zelja da napravim koji uron dole.
    arch_m and andrija86ze like this.

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Naravno...razumemo se...i što nisi rekao odma' da ne pišem ovoliko i objašnjavam oko deko i sejfti stopova i krivulje sigurnosti itd hahaha...i ja koristim kompjuter kao primarno merilo za sve parametre ali dok nisam imao kompjuter uvek sam ovako radio iz predostrožnosti i sa tablicama i dubinomerom naravno...a najvažnije, sa dobrim brifingom pred zaron i vodeći se badijevim kompjuterom koliko je to bilo moguće.

    Treba otići u Grčku...gde si ti najviše ronio?
    arch_m likes this.

  8. #18
    Član Avatar korisnika borko
    Član od
    29.4.2011.
    Lokacija
    Zürich
    Poruke
    282
    Lajkovi
    2243
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    Ja sam najvise vremena ronio kuci (istra) i znam jako puno interesantnih mjesta dole. Ako se ikad odlucis posjetiti Istru javi se pa cu te rado uputiti gdje da napravis urone i da vidis neka zanimljiva mjesta.
    MMario, arch_m and andrija86ze like this.

  9. #19
    Mlađi član Avatar korisnika andrija86ze
    Član od
    16.1.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    66
    Lajkovi
    192
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...



    Ovo je jedan od snimaka posle kojeg bih mogao tako slatko da utonem u san...
    bokanegra, MMario and arch_m like this.

  10. #20
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: SCUBA ronjenje...

    andrija86ze hehe naravno da nećemo nastavke tu reč Nisam u Srbiji, položio sam u aprilu 2011. na Boneiru (nekadašnji holandski Antili), nikad nisam ronio u Evropi, Srbiji ili u slatkoj vodi, uvek more i tople vode... Karibi, Meksiko, Havaji itd. Najveća dubina 154ft i to na 4. zaronu sa dive master-om i ekipom iskusnih ronilaca kad sam polagao, bilo je vrhunski jer sam upao u narkozu pa sam počeo da smejem kao blesav. Što se tiče budućih zarona, planiram sl.godine da odem u Egipat ili Emirate da probam tamo, ove godine nikako nagomilale su se neke obaveze kući (škola, posao itd.) pa ne mogu da postignem ni vremenski a ni materijalno.
    somy, arch_m and andrija86ze like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •